Eestis anti esmakordselt üle auhinnad Top brands & persons The Best

Eestis anti esmakordselt üle auhinnad Top brands & persons "The Best"

45
(Uuendatud 16:49 27.11.2018)
Tallinnas toimus esmakordselt iga-aastane üleeuroopaline tseremoonia parimate ilu ja tervise valdkonna ettevõtete ja isikute autasustamiseks auhindadega Top brands & persons "The Best". Eesti parimaks hääleks tunnistati ooperilaulja, 2018. aasta Eurovisioonil osalenud Elina Netšajeva.

TALLINN, 27. november — Sputnik, Svetlana Burceva. Parimate ilu ja tervise valdkonna isikute ja brändide autasustamine Top brands & persons "The Best" auhindadega toimus 24. novembril esmakordselt Tallinnas Swissotel Tallinn banketisaalis, kuhu olid kogunenud oma aja asjatundjad Venemaalt, Baltimaadest ja Skandinaavia riikidest.

Ooperiolümpia Shanghais ootab Eesti parimat sopranit

Euroopa auhinatseremoonia erikülaliseks ja võitjaks Eesti parima hääle nominatsioonis oli ooperilaulja, 2018. aasta Eurovisioonil Eestit esindanud Elina Netšajeva. Elina ütles Sputnik Eestile, et ta plaanib esineda 30. detsembril uusaastakontserdil Shanghais. Lauljanna soolokontsert leiab aset Shanghai ooperiteatris. Shanghai ooperiteatri orkestrit läheb dirigeerima Neeme Järvi.

Elina Nechayeva võlus ajakirjanikke >>

"Ma usun, et sellest saab midagi uskumatut. Mina esitan kõige tuntumaid aariaid koloratuursopranile. Ma ootan seda väga," tunnistas Elina ja lisas, et kontserdipublik saab kuulda Mozarti "Öökuningannat", kellalaulu Léo Delibes' ooperist "Lakmé", Puccini tuntud aariaid. Tema sõnul kantakse kontsert üle televisioonis. "Meie teema omalt poolt kõik, et nii Eesti kui Venemaa kui ka kogu maailm sellest kontserdist osa saaks," lausus laujatar.

Элина Нечаева
© Sputnik / Светлана Бурцева
Elina Netšajeva

Sellega Elina Netšajeva loomeplaanid veel ei lõpe – kavas on teoks teha mitu huvitavat projekti 2009. aasta Eurovisiooni võitja Alexander Rybaki ja helilooja Aleksei Rõbnikoviga.

Lava- ja skalpellitähed

Eestist on nimetuse The Best pälvinud oma ala meistrite seas ilukirurg ning kosmetoloogia spetsialist Levon Arutjunjan, arst-kosmetoloog Nadežda Unt, ilustuudio rajaja Julia Tee, püsimeigi meister Olga Kravtšenko ning rõivadisainer Anastassia Balak.

Лучший дизайнер Эстонии Анастасия Балак со своими моделями
© Sputnik / Светлана Бурцева
Anastassia Balak koos oma modellidega

Võidupärgi jagasid Eesti spetsialistidega meistrid Venemaalt ja Lätist. Eeskava täheks kujunes aga TOP RESONS-i väitel kõige taganõutum arst aastail 2016–2017 Oleg Šadski. Rekordimehena Venemaa "Rekordite raamatus" osutus ta spetsialistiks, kes on teinud aasta jooksul maailmas kõige enam selgroo korrigeerimise protseduure ja leiutanud ainulaadse seadme kogu inimorganismi taastusraviks.

Ürituse erikülaliste seas paistis kahtlemata silma elus Barbie-nukk Tanja Tuzova – modell, lauljatar, populaarne videoblogija, Moskva blondiinide paraadi korraldaja ning Barbie-stiilis fotoateljee asutaja.

Senimaani toimus The Best auhinnatseremoonia ainult Venemaal, kus korraldajad 2013. aastast peale valisid igal aastal hoolikalt välja oma ala parimatest parimad. Ja nüüd siis lõpuks valis see värvikas üritus, kus saab tutvuda paljude unikaalsete, ajuti vee vähetuntud, kuid vaieldamatult andekate spetsialistidega, oma toimumispaigaks Eestimaa pealinna.

Ja nagu selgus, ei juhtunud see sugugi kogemata. Ürituse korraldaja, sideagentuuri ARKAMEDI juhataja, Aljona Kuznetsova ütles portaalile Sputnik Eesti, et Tallinna tõi ta õnnelik asjaolu – Aljona armastatud mees on pärit Tallinnast. ARKAMEDI juhi niivõrd romantiline saatusekäänak andis ürituselegi uue suuna.

Алена Кузнецова разыгрывает лотерею между гостями церемонии
© Sputnik / Светлана Бурцева
Aljona Kuznetsova

Aljona Kuznetsova sõnul oli Venemaal seniajani oma, venepärane parimate meistrite autasustamise tseremoonia ja sellel olid tavaliselt esindatud oma ala asjatundjad Venemaa igast nurgast. Tavapäraselt antakse ülevenemaaline preemia üle Peterburis. Selles osas, märkis Aljona, midagi ei muutu.

Käesolevast aastast alates hakatakse samasugust üleeuroopalist preemiat, kus nominente on Baltimaadest ja Skandinaavia riikidest, aga ka kahest Venemaa suurlinnast – Moskvast ja Peterburist – igal aastal üle andma Tallinnas.

Et mõõduvõtmises Top brands & persons "The Best" osaleda, tuleb Aljona sõnul esitada taotlus korraldaja veebilehel. "Ideaalis on vajalik, et preemiataotlejal oleks Facebookis ja Instagramis korralik koduleht, millel on hulgaliselt jälgijaid, klientide tagasisidet, teosatud töid." Aga ka alles alustavad meistrid, kellele veel suurt klientuuri ja sotsiaalvõrgustikus väljakujunenud kodulehti ei ole või kes pole veel omas valdkonnas kuulsust pälvinud, võivad auhinna taotlejateks saada.

Концертный номер программы Европейскоц Церемонии
© Sputnik / Светлана Бурцева
Eestis anti esmakordselt üle auhinnad Top brands & persons "The Best"

Aljona Kuznetsova tõi näite, kus ilukirurg nomineeris preemiale oma andeka õpilase – sedagi tuleb ette. Ürituse omaette korralduskomisjon, kuhu kuulub nii arste kui kosmetolooge kui disainereid kui ka muusikuid, kaalub hoolikalt iga kandidaati, enne kui otsus autasustamiseks vastu võtta.

Täismahus artiklit saab lugeda portaali venekeelses versioonis.

45
Tagid:
autasu, auhind, ühiskond, tervis, Top brands & persons "The Best", Eesti, Tallinn
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
31. detsembri õhtul kogunevad tallinlased traditsiooniliselt Vabaduse väljakule. Pealinna esindusväljakul toimub suur kontsert, mis lõpeb keskööl võimsa ilutulestikuga. Mõned minutid enne südaööd pöördub uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid.

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. 31. detsembril kell 22 algab Vabaduse väljakul traditsiooniline aastalõpupidu, kus annavad ligi kahetunnise kontserdi Liis Lemsalu ja Tanel Padar oma bändidega.

Tallinna ühistransport töötab 31. detsembril tööpäevase ja 1. jaanuaril 2020. aastal pühapäevase sõiduplaani alusel. Aastavahetusööl on täiendavad öised väljumised mitmetel bussi-, trammi- ja trolliliinidel, teatab Tallinna linnavalitsus.

Aastavahetusööl 31. detsember/1. jaanuar pikendatakse linna põhisuundadel töötavate ühistranspordiliinide tööaega. Ühistranspordist aastavahetuse ajal loe lähemalt siin.

Jürgen-Kristoffer Korstnik Lapimaal
© Фото : из личного архива Ю-К. Корстника

Sputnik Eesti on kirjutanud, et mõned minutid enne südaööd pöördub samalt Vabaduse väljaku lavalt uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid. Tema kõne järel kõlab riigihümn ning täpselt südaööl algab tuleetendus.

"Aastavahetuspeo korraldajatena tajume suurt vastutust nii turvalisuse eest Vabaduse väljakul kui ka rahvarohke peo korraldusliku õnnestumise pärast. Samal ajal on meil väga hea meel, et presidendi aastalõpukõne otse rahva ees on muutumas traditsiooniks. Loodame, et see jääb nii ka edaspidi," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Esmakordselt pöördus vabariigi president uusaastatervitusega rahva poole otse Vabaduse väljakult 31. detsembril 2017 – seda kümmekond minutit enne südaööd.

ETV aastavahetuse programmi peaprodutsent Karmel Killandi vabandas pärast kõigi ees, keda pahandas või solvas Eesti hümni mängimatajätmine uusaasta südaööl.

Killandi selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et otsust tehes, kas muuta Eesti rahva jaoks väga olulist traditsiooni aasta ühel tähtsamal päeval, istuti ühise laua taga EV100 korraldustoimkonna, presidendi kantselei ja linna esindajatega.

© Sputnik / Владимир Новиков
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita

"Tegelik ja ainus põhjus oligi selles, et esimest korda üldse meie riigi ajaloos oli president otse Vabaduse väljakul ja rahva hulgas. Rahvast oli väga palju, ilutulestik oli suur. Ehk kogu melu oli nii võimas, et kartsime, et hümn ei jää piisavalt hästi kõlama. Seetõttu sai valitud teine lugu," põhjendas Killandi.

Lugege lisaks:

Tagid:
Vabaduse väljak, Tallinn, aastavahetus, Kersti Kaljulaid
Samal teemal
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita
President teeb aastavahetuse pöördumise otse Vabaduse väljakult
Aastavahetuse kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul