Isa ja laps

Eesti kuulsaimad paljulapseliste perede isad

235
(Uuendatud 17:03 11.11.2018)
Isadepäeval, mida Eestis tähistatakse novembri teisel pühapäeval, tegi Sputnik Eesti valiku kodumaa kõige kuulsamatest paljulapselistest isadest, kes on kuidagi poliitikaga seotud.

TALLINN, 11. nov — Sputnik. Isadepäeva tähistamine sai alguse 1992. aastal. Sellel päeval heisatakse kogu maal riigilipud. Pidupäeva peamine ülesanne on juhtida tähelepanu pereväärtustele ja parandada isade sotsiaalset staatust tänapäeva ühiskonnas. 

Nelja lapse isa Jüri Ratas: igale perele on tema isa aasta isa >>

Urmas Sõõrumaa

Eesti Olümpiakomitee presidendil ja edukal ettevõtjal Urmas Sõõrumaal on seitse last, mistõttu asub tema meie valiku juhtkohale. 

Бизнесмен Урмас Сыырумаа
© Sputnik / Вадим Анцупов
Urmas Sõõrumaa

Tõnis Palts

Endisel rahandusministril, ekslinnapeal ja ärimehel Tõnis Paltsil on samuti seitse last. Kaks esimesest abielust — poeg ja tütar, neli teisest — kolm poega ja tütar. Oma praeguse väljavalituga kasvatab ta samuti ühte last.

Тынис Пальтс
© AFP 2019 / GERARD CERLES
Tõnis Palts

Arvo Sarapuu

Endisel Tallinna aselinnapeal ja endise lriigikogusaadikul Arvo Sarapuul ja tema Keskerakonna fraktsioonijuhist abikaasal Kersti Sarapuul on viis last — üks poeg ja neli tütart. 

Вице-мэр Таллинна Арво Сарапуу
© Sputnik / Вадим Анцупов
Arvo Sarapuu

Siim-Valmar Kiisler

Eesti keskkonnaministril ja Isamaa partei juhatuse liikmel Siim-Valmar Kiisleril on tütar ja neli poega.

Сийм Кийслер
Siim-Valmar Kiisler

Jüri Ratas

Keskerakonna esimees ja peaminister Jüri Ratas kasvatab koos oma naise Kariniga nelja last: tütart Marieli, poegi Oliver Jüri, Robin Rogerit ja tänavu sügisel sündinud Holgerit. 

Премьер-министр Эстонии Юри Ратас
© AFP 2019 / Petras Malukas
Jüri Ratas

Helir-Valdor Seeder

Isamaa partei esimees Helir-Valdor Seeder on nelja poja isa.

Хелир-Валдор Сеэдер
Helir-Valdor Seeder

Aivar Riisalu

Ametlike andmete kohaselt on endisel riigikogu liikmel ja Tallinna aselinnapeal Aivar Riisalul kolm tütart. Liikusid kuuldused, et 2009. aastal sündis talle ka neljas tütar. Riisalu ise eitas seda, kuid plaanitud DNA-test on seni tegemata. 

Выступает вице-мэр Таллинна Айвар Рийсалу
© Sputnik / Вадим Анцупов
Aivar Riisalu

Andrus Ansip

Eesti endisel peaministril ja nüüdsel Euroopa Komisjoni asepresidendil Andrus Ansipil on peres kolm tütart — Tiina, Reet ja Liisa.

Андрус Ансип
© Flickr / European Parliament
Andrus Ansip

Taavi Aas

Poliitik ja Tallinna linnapea Taavi Aas on kahe tütre — Kristiina ja Katrini ning poeg Kristjani isa.

Мэр Таллинна Таави Аас
Taavi Aas

235
Tagid:
suur pere, iive, paljulapseline, isa, ühiskond, perekond, lapsed, poliitik, isadepäev, Eesti
Samal teemal
Isadepäeval toimub pealinnas mitmeid põnevaid üritusi
President: tunnustagem ja hinnakem meie tagalat hoidvaid isasid
Aasta isa on Meelis Sibrits
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
31. detsembri õhtul kogunevad tallinlased traditsiooniliselt Vabaduse väljakule. Pealinna esindusväljakul toimub suur kontsert, mis lõpeb keskööl võimsa ilutulestikuga. Mõned minutid enne südaööd pöördub uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid.

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. 31. detsembril kell 22 algab Vabaduse väljakul traditsiooniline aastalõpupidu, kus annavad ligi kahetunnise kontserdi Liis Lemsalu ja Tanel Padar oma bändidega.

Tallinna ühistransport töötab 31. detsembril tööpäevase ja 1. jaanuaril 2020. aastal pühapäevase sõiduplaani alusel. Aastavahetusööl on täiendavad öised väljumised mitmetel bussi-, trammi- ja trolliliinidel, teatab Tallinna linnavalitsus.

Aastavahetusööl 31. detsember/1. jaanuar pikendatakse linna põhisuundadel töötavate ühistranspordiliinide tööaega. Ühistranspordist aastavahetuse ajal loe lähemalt siin.

Jürgen-Kristoffer Korstnik Lapimaal
© Фото : из личного архива Ю-К. Корстника

Sputnik Eesti on kirjutanud, et mõned minutid enne südaööd pöördub samalt Vabaduse väljaku lavalt uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid. Tema kõne järel kõlab riigihümn ning täpselt südaööl algab tuleetendus.

"Aastavahetuspeo korraldajatena tajume suurt vastutust nii turvalisuse eest Vabaduse väljakul kui ka rahvarohke peo korraldusliku õnnestumise pärast. Samal ajal on meil väga hea meel, et presidendi aastalõpukõne otse rahva ees on muutumas traditsiooniks. Loodame, et see jääb nii ka edaspidi," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Esmakordselt pöördus vabariigi president uusaastatervitusega rahva poole otse Vabaduse väljakult 31. detsembril 2017 – seda kümmekond minutit enne südaööd.

ETV aastavahetuse programmi peaprodutsent Karmel Killandi vabandas pärast kõigi ees, keda pahandas või solvas Eesti hümni mängimatajätmine uusaasta südaööl.

Killandi selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et otsust tehes, kas muuta Eesti rahva jaoks väga olulist traditsiooni aasta ühel tähtsamal päeval, istuti ühise laua taga EV100 korraldustoimkonna, presidendi kantselei ja linna esindajatega.

© Sputnik / Владимир Новиков
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita

"Tegelik ja ainus põhjus oligi selles, et esimest korda üldse meie riigi ajaloos oli president otse Vabaduse väljakul ja rahva hulgas. Rahvast oli väga palju, ilutulestik oli suur. Ehk kogu melu oli nii võimas, et kartsime, et hümn ei jää piisavalt hästi kõlama. Seetõttu sai valitud teine lugu," põhjendas Killandi.

Lugege lisaks:

Tagid:
Vabaduse väljak, Tallinn, aastavahetus, Kersti Kaljulaid
Samal teemal
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita
President teeb aastavahetuse pöördumise otse Vabaduse väljakult
Aastavahetuse kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul