Austraalia peaminister Scott Morrison vabandas seksuaalvägivalda kogenud laste eesн

Austraalia peaminister vabandas seksuaalvägivalda kogenud laste ees

18
(Uuendatud 09:50 22.10.2018)
Peaministri riiklik vabandus järgnes viis aastat kestnud uuringule, mis andis ülevaate rohkem kui 15 000 inimese ütlusest sellest, kuidas neid lapsena seksuaalselt väärkoheldi tuhandetes organisatsioonides.

TALLINN, 22. oktoober — Sputnik. Austraalia peaminister Scott Morrison vabandas seksuaalvägivalda kogenud laste ees ja tunnistas, et riik ebaõnnestus "kurjade ja süngete kuritegude" ärahoidmisel, vahendas Pealinn viitega BNSile.

"Seda tegid austraallased austraallastele, meie seas liikunud vaenlased," ütles Morrison täna parlamendis emotsionaalses kõnes.

"Vedasime neid riigina alt. Me hülgasime nad ja see jääb alati meid häbistama," lisas ta, rääkides väärkohtlemistest usulistes ja riigi toetatud ühendustes.

Morrison mõistis hukka "päev päeva, nädal nädala, kuu kuu, aasta aasta, aastakümme aastakümne järel" koolides, kirikutes, noorteühendustes, skautide ühendustes, lastekodudes, spordiklubides ja ühiskodudes aset leidnud väärkohtlemise.

Doktor: emad ei taha lapse seksuaalsest väärkohtlemisest midagi teada>>

"Me usume teid," ütles ta ohvritele.

"Täna vabandame laste ees, keda alt vedasime. Vabandust. Vanematele, kelle usalduse me reetsime ja kes on vaevelnud tükkide üleskorjamisega — vabandust. Vilepuhujatele, keda me ei kuulanud — vabandust."

"Abikaasadele, partneritele, naistele, meestele, lastele, kes on tegelenud väärkohtlemise, varjamiste ja tõkestamiste tagajärgedega — vabandust. Eelnevatele ja praegustele põlvkondadele — vabandust."

Peaministri riiklik vabandus järgnes viis aastat kestnud uuringule, mis andis ülevaate rohkem kui 15 000 inimese ütlusest sellest, kuidas neid lapsena seksuaalselt väärkoheldi tuhandetes organisatsioonides.

Parlamendis peeti peaministri avalduse järel vaikuseminut sadade ohvrite ja nende lähedaste silme all.

Nüüdseks surnud ohvrite sugulased kandsid silte nimedega, mis kuulusid tütardele ja poegadele, vendadele ja õdedele, kelle jaoks vabandati liiga hilja.

Iga üheksas laps on internetis suhelnud võõra täiskasvanuga>>

Laste seksuaalse väärkohtlemise eest on vabandanud hulk institutsioone, kaasa arvatud Austraalia katoliku kiriku juhid, kes sarjasid kiriku "häbiväärset" ajalugu laste väärkohtlemises ja selle varjamises.

Uuringu koostanud komisjoni sõnul süüdistati 1950.-2010. aastal väärkohtlemises seitset protsenti Austraalia katoliku preestritest, kuid süüdistusi ei uuritud kunagi. Lapsi eirati ja isegi karistati väärkohtlemise esiletoomise eest.

Seksuaalvägivalda on kogenud iga kümnes noor>>

Mõned Austraalia katoliku kiriku kõrged liikmed on kohtu alla antud ja kohus on mõistnud neist mõned süüdi väärkohtlemise kinnimätsimises.

18
Tagid:
seksuaalvägivald, laps, ohver, Scott Morrison, peaminister, Austraalia