Tallinn pakub koolivaheajal põnevaid üritusi, illustreeriv foto

Tallinn pakub koolivaheajal põnevaid üritusi

42
(Uuendatud 00:27 22.10.2018)
Juba sellest laupäevast, 20. oktoobrist alustasid Tallinna noortekeskused, huvikoolid, spordiklubid ja teised vaba aja tegevusi pakkuvad asutused lastele ja noortele koolivaheajategevustega.

TALLINN, 21. oktoober — Sputnik. Lisaks linnalaagritele, töötubadele ja erinevatele teemapäevadele saab osa võtta tasuta üritustest nii noortekeskustes kui ka raamatukogudes. Koolivaheaja programm kestab 28. oktoobrini, teatas Tallinna linnavalitsus.

Kooliõpilaste iseloomustused lekitati avalikkusele >>

Põnevaid ettevõtmisi on koolivaheajal korraldamas nii muuseumid, huvikoolid, spordiklubid kui ka noortekeskused. Kel soovi, saab osaleda ühekordsetes tegevustes või töötubades, kuid toimumas on ka kogu nädala vältavaid ürituste sarju ning linnalaagreid. Nii saab mugavalt kogu oma nädala tegusalt ära sisustada.

Tallinna noortekeskused avavad koolivaheaja nädalal noortele oma uksed tavapärasest varem ehk juba kell 12 ning tegevused vältavad iga päev kella 20ni välja. Lisaks koolivaheaja linnalaagritele on keskustes kavas sporditreeningud, keeletunnid, töötoad, lisaks korraldatakse ühiseid vahvaid ekskursioone nii Tallinnas kui ka mujal, tehakse filmiõhtuid ja muud põnevat.

Nii plaanivad Valdeku ja Pääsküla noortekeskused koos noortega ühist matka, lisaks tutvutakse nädala jooksul erinevate kultuuridega, tantsitakse ja meisterdatakse ning tehakse muudki vahvat.

Kristiine noortekeskuses on kavas vaheaja programm "Koolivaheaeg tuleb pauguga!" ning mitmed tegevused sel nädalal on pühendatud põneva füüsikamaailmaga tutvumisele – külastatakse Energia avastuskeskust, osaletakse töötoas "Peadpidi füüsikas" ning nähakse oma silmaga ka päris ehtsat välku. Lisaks minnakse üheskoos ja külastatakse ka Tartu linna.

Tallinna noortekeskuste koolivaheaja kavaga saab tutvuda Tallinna noorteinfo lehel.

Tallinna muuseumid korraldavad sügisvaheajal lastele vahvaid linnalaagreid. Juba traditsiooniks saanud linnalaager "Kaheksa ühe hoobiga" toimub ka sel koolivaheajal, mis koondab ühe nädala sisse tervelt kaheksa eri muuseumi põnevad ettevõtmised.

Pea kõik tegevused toimuvad vanalinnas, ühe kilomeetri raadiuses. "Kaheksa ühe hoobiga" laager annab hea võimaluse osa saada põnevatest haridusprogrammidest, tänu millele iga päev on eri näo ja teoga. Laagrisse oodatakse liituma 1.–3. klasside õpilasi.

Tallinna linnamuuseumi vanalinna vennaskonna linnalaager kutsub toredaid ja teadmishimulisi tüdrukuid ja poisse koolivaheajal laagrisse. Külastatakse erinevaid muuseume, kogutakse teadmisi ja kogemusi, tehakse avastusretki nii sees kui ka väljas, lustitakse ja meisterdatakse.

Huvikoolidest pakub tantsustuudio Free Flow Studio kogu koolivaheaja vältel iga päev tasuta treeninguid. Proovida saab üle 15 erineva tantsustiili – nii hiphop-i, house"i, akrobaatikat, breiktantsu kui ka teisi stiile.

Suur hulk koole alustab uut õppeaastat õpetajate puudusega >>

Tallinna Keskraamatukogu ootab koolivaheajaks külla väikeseid ja suuremaid raamatusõpru. Lisaks ühistele lauamängu- ja lugemisõhtutele minnakse kummituslikule jalutuskäigule Tallinna vanalinna, mängitakse teatrit, kuulatakse toredaid loomajutte ning korraldatakse ka vahva halloween"i teemaline filmiõhtu.

Tegevused toimuvad üle linna erinevates haruraamatukogudes. Keskraamatukogu vaheaja üritused leiab kõik raamatukogu lastelehelt. Raamatukogude tegevustest osavõtt on tasuta.

Kogu Tallinna sügisvaheajal toimuvate ürituste kava leiab Tallinna noorteinfo lehelt. Pealinna koolivaheajainfot koondab ning vahendab Tallinna spordi- ja noorsooamet.

Sellel nädalavahetusel 20.-21. oktoobrini toimub Saku Suurhallis Baltimaade üks suurimaid meelelahutus- ja tehnoloogiafestivale "HyperTown Tallinn", vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

HyperTown Tallinn on kaks päeva vältav urbanistlik meelelahutus- ja e-spordifestival. Hypertown ühendab Baltikumi e-spordi, cosplay, tehnoloogia, streamimise ning paljude teiste populaarsete alade parimad.

2017/2018. õppeaastast kevadsemestrisse lisati viienda vaheaja, et jaotada õppekoormust tervise- ja õppimissõbralikumalt. Haridus- ja teadusministeeriumi viie vaheaja ettepanekut toetasid nii õpilaste, koolijuhtide kui ka omavalitsuste esindusorganisatsioonid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Eesti koolid lähevad viiele vaheajale üle 2017/2018. õppeaastast >>

2017/2018. õppeaastal oli sügisvaheaeg 21.-29. oktoobril, talvevaheaeg 23. detsembrist kuni järgmise aasta 7. jaanuarini, suusavaheaeg oli 24. veebruarist 4. märtsini, kevadvaheaeg oli 21. aprillist 1. maini ning suvevaheaeg 12. juunist 31. augustini.

42
Tagid:
üritused, töötuba, sügisvaheaeg, lapsed, noored, noortekeskus, kool, Eesti, Tallinn
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
31. detsembri õhtul kogunevad tallinlased traditsiooniliselt Vabaduse väljakule. Pealinna esindusväljakul toimub suur kontsert, mis lõpeb keskööl võimsa ilutulestikuga. Mõned minutid enne südaööd pöördub uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid.

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. 31. detsembril kell 22 algab Vabaduse väljakul traditsiooniline aastalõpupidu, kus annavad ligi kahetunnise kontserdi Liis Lemsalu ja Tanel Padar oma bändidega.

Tallinna ühistransport töötab 31. detsembril tööpäevase ja 1. jaanuaril 2020. aastal pühapäevase sõiduplaani alusel. Aastavahetusööl on täiendavad öised väljumised mitmetel bussi-, trammi- ja trolliliinidel, teatab Tallinna linnavalitsus.

Aastavahetusööl 31. detsember/1. jaanuar pikendatakse linna põhisuundadel töötavate ühistranspordiliinide tööaega. Ühistranspordist aastavahetuse ajal loe lähemalt siin.

Jürgen-Kristoffer Korstnik Lapimaal
© Фото : из личного архива Ю-К. Корстника

Sputnik Eesti on kirjutanud, et mõned minutid enne südaööd pöördub samalt Vabaduse väljaku lavalt uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid. Tema kõne järel kõlab riigihümn ning täpselt südaööl algab tuleetendus.

"Aastavahetuspeo korraldajatena tajume suurt vastutust nii turvalisuse eest Vabaduse väljakul kui ka rahvarohke peo korraldusliku õnnestumise pärast. Samal ajal on meil väga hea meel, et presidendi aastalõpukõne otse rahva ees on muutumas traditsiooniks. Loodame, et see jääb nii ka edaspidi," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Esmakordselt pöördus vabariigi president uusaastatervitusega rahva poole otse Vabaduse väljakult 31. detsembril 2017 – seda kümmekond minutit enne südaööd.

ETV aastavahetuse programmi peaprodutsent Karmel Killandi vabandas pärast kõigi ees, keda pahandas või solvas Eesti hümni mängimatajätmine uusaasta südaööl.

Killandi selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et otsust tehes, kas muuta Eesti rahva jaoks väga olulist traditsiooni aasta ühel tähtsamal päeval, istuti ühise laua taga EV100 korraldustoimkonna, presidendi kantselei ja linna esindajatega.

© Sputnik / Владимир Новиков
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita

"Tegelik ja ainus põhjus oligi selles, et esimest korda üldse meie riigi ajaloos oli president otse Vabaduse väljakul ja rahva hulgas. Rahvast oli väga palju, ilutulestik oli suur. Ehk kogu melu oli nii võimas, et kartsime, et hümn ei jää piisavalt hästi kõlama. Seetõttu sai valitud teine lugu," põhjendas Killandi.

Lugege lisaks:

Tagid:
Vabaduse väljak, Tallinn, aastavahetus, Kersti Kaljulaid
Samal teemal
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita
President teeb aastavahetuse pöördumise otse Vabaduse väljakult
Aastavahetuse kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul