Tallinna kesklinnas valmistutakse kaunistama jõuluhoove, illustreeriv foto

Tallinna kesklinnas valmistutakse kaunistama jõuluhoove

26
(Uuendatud 17:04 17.10.2018)
Tallinna Kesklinna valitsus kutsus linnaosa korteriühistuid, kodanikuühendusi ja elanikke esitama ettepanekuid ja ideid õuealade jõuluaegseks kaunistamiseks.

TALLINN, 17. oktoober — Sputnik. "Vaatamata sellele, et on alles oktoobri keskpaik, tuleb hakata juba mõtlema, kuidas võiks Tallinna kesklinn jõuluajal välja näha," selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet, vahendab Pealinn.

Kuidas internetipoest ohutult jõulukinke osta >>

"Kui meie vanalinna ja puiesteid dekoreeritakse igal aastalõpul, siis võiks ka hoovides olla rohkem jõuluvalgustust. Seepärast pöördusimegi üleskutsega elanike poole, et kui silma on jäänud mõni kena puu, hoone või hooviala, mis võiks olla jõuluajal kaunistatud kas dekoratsiooni või valgustusega, siis sellest võiks anda linnaosa valitsusele teada," lsias Svet.

Kõigist laekunud ideedest valib linnaosa valitsus välja parimad ja linnaruumi sobivamad, mille teostus pakuks jõulutunnet võimalikult paljudele inimestele. Seega tulevad kõne alla ennekõike kohad, mis on avatud ja linnaruumis nähtav. Kesklinna valitsus ootab ideid aadressil Nunne tn 18 või e-aadressil kylly.annus@tallinnlv.ee hiljemalt 1. novembriks.

Jõulukuusk jõudis Raekoja platsile
© Sputnik / Вадим Анцупов

Samal ajal jätkuvad ka Raekoja platsile püstitatava jõulupuu otsingud. Esinduskuusk peaks jõudma pealinna 8. novembriks.

Mulluse jõulukuuse leidis Kesklinna valitsus Vääna-Jõesuust, kus see kasvas perekond Saarele kuuluval kinnistul. Puu oli umbes poolsada aastat vana ja vääriline kaunistama jõuluaegse Tallinna ajaloolist keskust, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Esinduspuud valiti nagu alati kaua ja hoolikalt. Raekoja platsi jõulukuuse suhtes valitsevad suured ootused: jõulupuu peab olema kohev, tihe ja piisavalt kõrge, ühesõnaga — see peab olema igati esinduslik ja ajaloolise koha vääriline.

Tuled Raekoja platsi jõulupuul süttisid17. novembril koos jõuluturu avamisega.

Kuidas pühade ajal elektriõnnetusi vältida >>

Jõulurõõmud, jõulumured…

Socio uuringukeskuse poolt läbiviidud 301 küsitletuga uuringu kohaselt ostavad eestlased jõulukinke peamiselt kaubanduskeskustest, seejuures külastatakse sobivate kinkide leidmiseks mitut erinevat keskust, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti mullu enne jõule. 

Jõuluostude uuringu kohaselt pärinevad enamus eestlaste kuuse all olevatest kingitustest kaubanduskeskustest. 76 protsenti küsitletutest märkis, et teeb kingioste kaubanduskeskustes, 43 protsenti internetis, 30 protsenti väiksemates poodides, seega teevad inimesed oste erinevates kohtades.

Et internetipoest ostes mitte petta saada, tuleks kindlasti kontrollida müüja tausta ja kui vähegi võimalik, kasutada krediitkaarti, soovitab Tarbijakaitseameti peadirektor Andres Sooniste, vahendas uudisetportaal Sputnik Eesti mullu enne jõule, kuid soovitused on aktuaalsed varsti jälle.

Hooletuse tulemuseks võib olla nii piraat-toode või "parim enne" tähtaja ületanud kaup. Suuremate ostude puhul tasuks vältida 100% ettemaksu. Vältida tasuks ka sageli just sotsiaalmeedias kauplevate inimeste ebaselgeid müügiskeeme. Need on ebaselged, sest müüjad üritavad oma tegevusest jätta mulje kui eraisikute poolt tehtavast müügist, kaubavalik seda aga ei kinnita.

Selline tegevus on käsitletav eksitava kauplemisvõttena ja on keelatud. Sellised müüjad- eraisikud üritavad jätta ostja ilma tema tarbija õigustest ja sageli jäetakse riigile maksmata ka maksud.

Kuuse all oli raamat, Beyblade ja kinkekaart >>

"Toonitan siinkohal, et tarbija õigused aga kehtivad sõltumata sellest, kas müüja on end ettevõtjaks registreerinud või mitte. Eba-ausa kauplemisvõtte kasutamine on sanktsioneeritav. Kaupleja toob küll vabanduseks väite: olen eraisik, müün isiklikke asju, samas on tal sama lai kaubavalik kui e-poel," hoiatab Sooniste.

26
Tagid:
hoovid, ettepanek, ühiskond, jõulud, korteriühistu, Kesklinna valitsus, Vladimir Svet, kesklinn, Eesti, Tallinn
Teema:
Tallinna uudised (327)