Tallinna valgusfestival laieneb Kadriorust Vanalinna

Korraldajad soovitavad festivalile "Valgus Kõnnib" tulla ilma autota

48
(Uuendatud 12:00 17.09.2018)
Pealinna suurim valgusfestival "Valgus Kõnnib" laieneb tänavu Kadriorust Vanalinna. Üle kuuekümnest installatsioonist koosnev valguskett on kui särav teekond linnasüdames, andes võimaluse avastada uudseid objekte ja seni märkamata jäänud linnaruumi põnevaid elemente.

TALLINN, 17. september — Sputnik. Tänavune, juba kolmeteistkümnes kolmepäevane festival "Valgus Kõnnib 2018" saab alguse Kadrioru pargist 19.–20. septembril ja kulgeb valgusinstallatsioonide ning kontsertide abil vanalinna erinevatesse paikadesse 20.–21. septembril, vahendas Raepress.

Kuna huvi festivali vastu on suur, paluvad korraldajad festivali külastada ühistranspordi või rattaga.

19. ja 20. septembril saab Kadrioru ja ka vanalinna suunal sõita eriliselt valgustatud retrotrammidega ning trammid sõidugraafikut on festivali ajaks tihendatud.

Tallinna valgusfestival laieneb Kadriorust Vanalinna >>

Auto parkimisvõimalused on Lauluväljaku Tiigi parklas, kuhu saab väikese tasu eest jätta nii auto kui ka ratta, Valge tänava parklas aadressil Valge 28 ning vajadusel saab jätta auto ka Valge tänava Kadrioru pargi poolsesse serva.

Samuti paluvad korraldajad külalistel 20. ja 21. septembril tulla vanalinna võimalusel jalgsi või ühistranspordiga, et vältida ummikuid.

Kogu info festivali kohta leiab kodulehelt ja toimuvaga saab ennast kursis hoida sotsiaalmeedia vahendusel #valguskõnnib.

Prognoos lubab kolmapäevaks, 19. septembriks Tallinnasse päikesepaistelist ilma.

Pealinna suurim valgusfestival "Valgus Kõnnib", mis on juba tosin aastat pakkunud silmarõõmu, muusikaelamusi ja fantastilisi valgusinstallatsioone kümnetele tuhandetele Tallinna elanikele ja festivali külalistele üle maailma, saab käesoleval aastal sisse uue hoo ja hingamise ning laieneb ka Tallinna Vanalinna, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

"Valgus Kõnnib" festival, mis on 2018. aastal on pühendatud Kadriorg 300 ning EV100 juubelitele, toob fookusesse Tallinna linna pargid ja rohealad ja neid ümbritseva linnaruumi, edastas Tallinna linnavalitsus.

100 aastat Eesti Vabariiki >>

Kadrioru pargiansambli sünniks loetakse 22. juulit 1718, mil Vene tsaari Peeter I käsul alustati Tallinna lähistele uue euroopaliku suvelossi rajamist. Tänavu 22. juulil tähistati suurt juubelipäeva terves Kadriorus, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Barokkstiilis lossi- ja pargiansambel sai tsaari abikaasa Jekaterina auks nime Catherinenthal, mis tähendab saksa keeles Katariina orgu, eestikeelsel kujul siis Kadriorg, ja ametlikult kinnistati nimeks Kadriorg 1920. aastatest.

48
Tagid:
küünlad, ühistransport, auto, ühiskond, Valgus Kõnnib, valgusfestival, Kadriorg, vanalinn, Tallinn, Eesti