Veekogu moodustab pargist suure osa

Pae park saab uue pallimängukeskuse

66
(Uuendatud 09:23 19.08.2018)
Sikupillisse ehitatavasse sisehallis tuleb pallimängukeskus, kus saab aasta läbi soojal liival mängida. Mitmekilomeetrine järveäärne jooksurada saab aga uue katte.

TALLINN, 19. aug — Sputnik. "Pae pargi ümbrus on saanud menukaks spordipiirkonnaks," ütles abilinnapea Eha Võrk portaalile Pealinn. "Siin on jooksjaid, siin on kõndijaid, siin käivad jalutamas lasteaia mudilased. Talvel on siin suusarajad."

Võrgu sõnul võib endise karjääri äärde Paepargi tänavale lähiajal kerkida ka pallimängude keskus. Paepargi tänav 11 hoonestusõiguse seadmise konkursil osales Võrgu sõnul üks ettevõtja, kelle esitatud dokumendid tunnistati kõigiti sobivaks. 

"Oleme pallikekuse rajamise teemadel läbi rääkimas OÜ-ga Soe," ütles Võrk. "Pae pargi pallimängude maja aitab spordisuve pikendada. Siia tuleb sooja liivaga väljak, me väga loodame! Nii võiks suvi rohkem kui kolm kuud."

Lasnamäe Pae pargi sild
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Pae pargi piirkond on vaba aja veetmise paigana juba rahva seas väga populaarseks saanud," rääkis Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva.

"Eriti pargi rahvajooks ja pirukafestival, kuid kultuuri- ja spordiüritusi toimub aasta läbi. Tulevane spordimaja annab võimaluse tegeleda spordiga ka siseoludes ja piirkonna väärtus kasvab. Nii saame heitlikule ilmastikule vaatamata läbi aasta tegeleda ka pallimängudega."

"Soojal liival saab mängida rannavõrkpalli ja rannajalgpalli, aga rannaliivamänge tuleb ju kogu aeg juurde!" ütles Võrk, kelle sõnul jagub spordihallis pallimänguplatside kõrval ruumi ka jalgpallistaadioni jaoks."

Ennekõike on Võrgu sõnul tähtis istuvast eluviisist lahti saada ja tervist edendada.

"Spordihoone peaks pakkuma tegevust nii eakamale, noorele inimesele kui päris mudilasele – et neil kõigil oleks vaba ajaga midagi peale hakata. Ehk me tahaksime võidelda nutistumise vastu. Et inimestel oleks hea tervis."

Lasnamäe linnaossa Sikupilli asumisse spordihoone rajamiseks Paepargi tn 11 kinnisasjale kuulutas linn välja hoonestusõiguse seadmise konkursi läbirääkimistega pakkumise korras.

"Millal võiksime konkursi õnnestunuks kuulutada ja lepingu sõlmida, siis me loodame, et septembrikuu jooksul on need asjad selgeks saanud," lisas Võrk.

Pae park
© Sputnik / Вадим Анцупов

Koostöös erasektoriga on linn rajanud spordihooneid varemgi.

"Tallinna linn koostöös erasektoriga on rajanud viimastel aastatel päris olulisi hooneid," ütles Võrk. "Üks neist on PPP raames valminud Lasnamäe tervisekskus Linnamäe teel. Kohe-kohe valmib spordi- ja vaba ajakeskuse Mustamäel Akadeemia teel."

Veel kuu lõpus saab Pae park uue kattega jooksuraja.

"Järgmisel nädalal hakkame välja vahetama multširaja katet, mis tihedast kasutusest juba kulunud," rääkis Jufereva. "Ümber järve kulgeva ligi kahe kilomeetri pikkuse koorepurukattega jooksuraja uuendamise maksumus on 15 000 eurot."

Osaliselt asfaltkattega ligi kolme kilomeetri pikkune Pae pargi terviserada on valgustatud aasta läbi. Pargis on ka võimlemislinnak, laste mänguväljak, koerte jalutusväljak ja vaateplats.

Rajale pääseb Pae tänava poolt tulles Majakapõik tänava äärsest parklast, Pallasti tn poolt tulles Lasnamäe linnaosavalitsuse juurest ning Võidujooksu tänava poolt lähenedes Maxima kaupluse või Statoili tankla juurest.

66
Tagid:
liivaväljak, pallimänguplats, spordihoone, Pae park, jooksurada, veekogu, park, Eha Võrk, Lasnamäe, Sikupilli, Tallinn
Samal teemal
Tallinna Pae järve luigepere tapsid "heasoovlikud toitjad"
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
31. detsembri õhtul kogunevad tallinlased traditsiooniliselt Vabaduse väljakule. Pealinna esindusväljakul toimub suur kontsert, mis lõpeb keskööl võimsa ilutulestikuga. Mõned minutid enne südaööd pöördub uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid.

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. 31. detsembril kell 22 algab Vabaduse väljakul traditsiooniline aastalõpupidu, kus annavad ligi kahetunnise kontserdi Liis Lemsalu ja Tanel Padar oma bändidega.

Tallinna ühistransport töötab 31. detsembril tööpäevase ja 1. jaanuaril 2020. aastal pühapäevase sõiduplaani alusel. Aastavahetusööl on täiendavad öised väljumised mitmetel bussi-, trammi- ja trolliliinidel, teatab Tallinna linnavalitsus.

Aastavahetusööl 31. detsember/1. jaanuar pikendatakse linna põhisuundadel töötavate ühistranspordiliinide tööaega. Ühistranspordist aastavahetuse ajal loe lähemalt siin.

Jürgen-Kristoffer Korstnik Lapimaal
© Фото : из личного архива Ю-К. Корстника

Sputnik Eesti on kirjutanud, et mõned minutid enne südaööd pöördub samalt Vabaduse väljaku lavalt uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid. Tema kõne järel kõlab riigihümn ning täpselt südaööl algab tuleetendus.

"Aastavahetuspeo korraldajatena tajume suurt vastutust nii turvalisuse eest Vabaduse väljakul kui ka rahvarohke peo korraldusliku õnnestumise pärast. Samal ajal on meil väga hea meel, et presidendi aastalõpukõne otse rahva ees on muutumas traditsiooniks. Loodame, et see jääb nii ka edaspidi," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Esmakordselt pöördus vabariigi president uusaastatervitusega rahva poole otse Vabaduse väljakult 31. detsembril 2017 – seda kümmekond minutit enne südaööd.

ETV aastavahetuse programmi peaprodutsent Karmel Killandi vabandas pärast kõigi ees, keda pahandas või solvas Eesti hümni mängimatajätmine uusaasta südaööl.

Killandi selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et otsust tehes, kas muuta Eesti rahva jaoks väga olulist traditsiooni aasta ühel tähtsamal päeval, istuti ühise laua taga EV100 korraldustoimkonna, presidendi kantselei ja linna esindajatega.

© Sputnik / Владимир Новиков
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita

"Tegelik ja ainus põhjus oligi selles, et esimest korda üldse meie riigi ajaloos oli president otse Vabaduse väljakul ja rahva hulgas. Rahvast oli väga palju, ilutulestik oli suur. Ehk kogu melu oli nii võimas, et kartsime, et hümn ei jää piisavalt hästi kõlama. Seetõttu sai valitud teine lugu," põhjendas Killandi.

Lugege lisaks:

Tagid:
Vabaduse väljak, Tallinn, aastavahetus, Kersti Kaljulaid
Samal teemal
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita
President teeb aastavahetuse pöördumise otse Vabaduse väljakult
Aastavahetuse kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul