Fan-zone Vabaduse väljakul

Tallinna peaväljak on muutunud suureks fännialaks

104
(Uuendatud 06:56 15.08.2018)
Vabaduse väljakul Eesti pealinna südames saavad vutisõbrad UEFA karikatega fotosid teha ja proovida Madridi Reali ja Atlético meeskondade mängule piletit võita.

ТАLLINN, 14. august — Sputnik, Ilona Ustinova. Kaheks päevaks, 14. ja 15. augustiks on pealinna Vabaduse väljakust saanud UEFA Superkarika mängu eel suur meelelahutuskavaga fänniala.

Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak
© Sputnik / Денис Пастухов

Kogu peaväljaku perimeetri ulatuses on üles seatud telgid mitmete atraktsioonidega, ürituse sponsorite näitusestendid, jalgpalli miniareen ja lava, kus esinevad ansambel Púr Múdd ja Liis Lemsalu.

Suurimat elevust tekitab möödujates ja vutisõprades stend ehtsate karikatega, mis mängu lõpul meeskondadele üle antakse. Kahe päeva jooksul saab iga soovija end nende auhindade kõrval pildistada. 

Lisaks sellele toimuvad lastele vanuserühmades 8 kuni 13 eluaastat väikesed jalgpalliturniirid. Arvutimänguhuvilistel on aga ainulaadne võimalus katsetada uhiuut mängu FIFA 2019, mis veel müügile jõudnud ei ole.

Asjahuvilised, kes soovivad proovida õnne võitmaks ihaldusväärset piletit Superkarikale, et Reali ja Atlético mängu oma silmaga kohapeal vaadata, võivad osa võtta sporditeemalistest viktoriinidest, mille auhinnaks on need piletid.

Tallinna Vabaduse väljak muutub UEFA Superkarika fännialaks >>

Näiteks vastates 2,5 minutiga õigesti 20 viktoriiniküsimusele või proovida kätt lauajalgpallis. Neile, kes eelistavad loosimisel lihtsamat teed, on võimalus end vastava stendi juures üles pildistada ja riputada see oma kodulehele sotsiaalvõrgustikus. Üldse loositakse välja üle kümne pileti.

A. Le Coq Arena
© Sputnik / Денис Пастухов

14. augustil on fänniala avatud kella 22-ni, 15. augustil kella 10-st hommikul kuni mängu lõpuni. UEFA Superkarika ülekanne suurel ekraanil algab kolmapäeval kell 22.00. Pääs fännialale on kõigile prii. 

15. augustil on Tallinna A. Le Coq Arena staadionil UEFA Superkarika finaalis vastamisi Meistrite liiga võitjaks tulnud Madridi Real ja Euroopa liiga võitnud Atlético.

Otseülekande vahendusel saab 2018. aasta UEFA Superkarika mängu jälgida enam kui 50 miljonit silmapaari üle kogu maailma.

 • Improviseeritud kauplus
  UEFA-turniiri meenetekauplus
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Karikaga pildistada soovijate järjekord
  Karikaga pildistada soovijate järjekord
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Täispuhutud mini-väljak väikestele jalgpalluritele
  Täispuhutud mini-väljak väikestele jalgpalluritele
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • UEFA -karikaturniiri fännitsooni avamine Vabaduse väljakul
  UEFA -karikaturniiri fännitsooni avamine Vabaduse väljakul
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • UEFA -karikaturniiri fännitsooni avamine Vabaduse väljakul
  UEFA -karikaturniiri fännitsooni avamine Vabaduse väljakul
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • UEFA karikad, mille taustall võib end pildistada lasta
  UEFA karikad, mille taustall võib end pildistada lasta
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Jalgpallihuviline Anatoli Ukrainast
  Jalgpallihuviline Anatoli Ukrainast
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Jalgpallihuviline George Inglismaalt
  Jalgpallihuviline George Inglismaalt
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Fännitsoonis asuvad UEFA karikad, mille taustal võib end pildistada lasta
  Fännitsoonis asuvad UEFA karikad, mille taustal võib end pildistada lasta
  © Sputnik / Вадим Анцупов
1 / 9
© Sputnik / Вадим Анцупов
UEFA-turniiri meenetekauplus
104
Tagid:
UEFA Super Cup, FIFA 2019, UEFA Superkarikas, A. Le Coq Arena, Atlético, Madridi Real, jalgpallimatš, staadion, jalgpall, FIFA, UEFA, Liis Lemsalu, Kristiine, Eesti, Tallinn
Teema:
Tallinna uudised (327)
Samal teemal
Petturid üritasid müüa olematuid pileteid UEFA karikamängule
UEFA Superkarikas Tallinnas toimub ilma Ronaldota
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
31. detsembri õhtul kogunevad tallinlased traditsiooniliselt Vabaduse väljakule. Pealinna esindusväljakul toimub suur kontsert, mis lõpeb keskööl võimsa ilutulestikuga. Mõned minutid enne südaööd pöördub uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid.

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. 31. detsembril kell 22 algab Vabaduse väljakul traditsiooniline aastalõpupidu, kus annavad ligi kahetunnise kontserdi Liis Lemsalu ja Tanel Padar oma bändidega.

Tallinna ühistransport töötab 31. detsembril tööpäevase ja 1. jaanuaril 2020. aastal pühapäevase sõiduplaani alusel. Aastavahetusööl on täiendavad öised väljumised mitmetel bussi-, trammi- ja trolliliinidel, teatab Tallinna linnavalitsus.

Aastavahetusööl 31. detsember/1. jaanuar pikendatakse linna põhisuundadel töötavate ühistranspordiliinide tööaega. Ühistranspordist aastavahetuse ajal loe lähemalt siin.

Jürgen-Kristoffer Korstnik Lapimaal
© Фото : из личного архива Ю-К. Корстника

Sputnik Eesti on kirjutanud, et mõned minutid enne südaööd pöördub samalt Vabaduse väljaku lavalt uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid. Tema kõne järel kõlab riigihümn ning täpselt südaööl algab tuleetendus.

"Aastavahetuspeo korraldajatena tajume suurt vastutust nii turvalisuse eest Vabaduse väljakul kui ka rahvarohke peo korraldusliku õnnestumise pärast. Samal ajal on meil väga hea meel, et presidendi aastalõpukõne otse rahva ees on muutumas traditsiooniks. Loodame, et see jääb nii ka edaspidi," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Esmakordselt pöördus vabariigi president uusaastatervitusega rahva poole otse Vabaduse väljakult 31. detsembril 2017 – seda kümmekond minutit enne südaööd.

ETV aastavahetuse programmi peaprodutsent Karmel Killandi vabandas pärast kõigi ees, keda pahandas või solvas Eesti hümni mängimatajätmine uusaasta südaööl.

Killandi selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et otsust tehes, kas muuta Eesti rahva jaoks väga olulist traditsiooni aasta ühel tähtsamal päeval, istuti ühise laua taga EV100 korraldustoimkonna, presidendi kantselei ja linna esindajatega.

© Sputnik / Владимир Новиков
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita

"Tegelik ja ainus põhjus oligi selles, et esimest korda üldse meie riigi ajaloos oli president otse Vabaduse väljakul ja rahva hulgas. Rahvast oli väga palju, ilutulestik oli suur. Ehk kogu melu oli nii võimas, et kartsime, et hümn ei jää piisavalt hästi kõlama. Seetõttu sai valitud teine lugu," põhjendas Killandi.

Lugege lisaks:

Tagid:
Vabaduse väljak, Tallinn, aastavahetus, Kersti Kaljulaid
Samal teemal
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita
President teeb aastavahetuse pöördumise otse Vabaduse väljakult
Aastavahetuse kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul