Iraani jalgpallifännid Punasel väljakul

Iraani jalgpallifänn: kõik, mida venelastest räägitakse, on vale

58
(Uuendatud 17:35 29.06.2018)
Vene rahvas on väga abivalmis ja külalislahke, kuid võib-olla nad näevad mõnevõrra häbelikud välja - esmane suhtlus on nende jaoks raske, kuid kümne minutiga see barjäär kaob, täheldas Iraani jalgpallifänn.

TALLINN, 29. juuni — Sputnik. Jalgpalli MM kummutas kõik venelaste kohta levitatavad kuulujutud. Iraanist pärit noormees Peiman Yazdani tuli Venemaale maailmameistrivõistlusi vaatama. Sputniku korrespondent esitas talle mõned küsimused.

Rääkige mulle, kuidas teil õnnestus Venemaale tulla? 

Rahvusvaheline ärikeskus Moskva City
Sputnik / Алексей Филиппов

Ma olen 29 aastat vana, tegelen professionaalse fotograafiaga. Õppisin Itaalias vastavail kursustel, olin huvitatud reisimisest. Minu esimene välisreis toimus vabatahtlikuna Marokosse, seejärel lendasin Vietnami ja Kagu-Aasiasse.

Lõppude lõpuks jõudsin tagasi Iraani ja peale kaks aastat kestnud sõjaväeteenistust otsustasin sõita Venemaale jalgpalli MM-le. Venemaa asub Iraani lähedal ja nii ma otsustasingi siia tulla.

Ma andsin oma raha ema kätte hoiule. Seda ei kogunenud kuigi palju. Kõige rohkem olin ma mures selle üle, et minu sõjaväeteenistuse lõppkuupäeva ja kaheksa kuud tagasi ostetud odavlennu pileti vahele jääv aeg oli vaid kakskümmend päeva.

Olin mures, kas suudan kõik reisi ajaks korda saada. Tänu Jumalale ma jõudsin. Sain passi ja sõitsin Venemaale. Mul õnnestus reisi tarvis umbes 500 — 600 eurot koguda. Kõigepealt saabusin Moskvasse, siis sõitsin Peterburi ja seejärel Kaasani, et näha, kuidas Iraani meeskond mängib. Loodan, et jõuan veel mõnd linna näha. Tagasiteel sõidan maanteid pidi Astrahanini ja sealt laevaga edasi Iraanis asuvasse Anzali sadamasse.

Kuidas teile meeldivad vene inimesed ja nende meeleolu? 

Inglise vutifännid
© Sputnik / Виталий Белоусов

Kahjuks kirjeldasid teie maad turistidena külastanud inimesed venelasi väga külmade, tõsiste ja sõnakehvade inimestena ja lisaks ka riiki mitte eriti turvalisena. Kuid tavaliselt ma ei pööra teiste arvamustele tähelepanu. Ma teen järeldusi iseenda kogemustest. Mu esimene kogemus oli Moskva hostelist.

Minu toakaaslaseks oli venelane, kes saabus teisest linnast ülikooliõpinguteks Moskvasse. Olin väga väsinud, aga tahtsin sõita Punasele väljakule, kus kogunevad Iraani fännid. Mõne aja pärast ta ütles mulle, et läheb Punasele väljakule koos minuga. Me läksimegi koos ja rääkisime temaga.

Ta aitas mul raha rubladeks vahetada ja ostis mulle suveniiri — suure tassi. Sama positiivsed ja sõbralikud olid ka teised venelased nii Peterburis kui Kaasanis. Vene rahvas on väga abivalmis ja külalislahke, kuid võib-olla nad näevad mõnevõrra häbelikud välja — esmane suhtlus on nende jaoks raske, kuid kümne minutiga see barjäär kaob.

Mida arvavad iraanlased MM-i korraldamise tasemest?

Nägin palju iraanlasi Peterburi kuulsal Nevski prospektil. Mulle tundub, et teise ​​mängu ajal Hispaania vastu Kaasanis oli Iraani fännide arv palju suurem kui mängus marokolastega. 

"Oleme kui põrgus". Lääne ajakirjandus paljastas Venemaa suure pettuse >>

Enamik staadionist olid ilma liialdusteta täidetud iraanlastega, suurem osa saabus mõistagi Iraanist, kuid oli ka tulijaid Kanadast, Ameerikast ja Euroopast. Tegelikult oli iraanlasi sedavõrd palju, et paljud otsustasid peale mängu Kaasanist mitte lahkuda, vaid jäid linnaga lähemalt tutvuma.

Болельщики сборной России на матче-открытии ЧМ по футболу 2018 в Москве
© Sputnik / Alexey Filippov

Venemaa MM-il töötavad väga hästi vabatahtlikud, kes aitasid paljusid Iraanist saabunud külalisi. Nad abistasid välismaalasi, mis võimaldas igasugu raskustega hästi toime tulla. Toimuv maailmameistrivõistlus lähendas iraanlasi ja venelasi rohkem kui kõik, mis enne seda meie riikide vahel olnud on. 

Peale Iraani ja Hispaania kohtumist Kaasanis lohutasid paljud venelased, tadžikid ja usbekid Iraani fänne. Kuid Maroko mängu meenutades tundus mulle, et kogu Nevski prospekt oli paari tunni jooksul Iraani jalgpallifännide valduses.

Mida tahaksite lõpetuseks meie lugejatele öelda?

Paljud iraanlased mõistsid, et välismaale, sealhulgas Venemaale reisimiseks ei ole vaja palju raha. See pole nii kallis, kui arvata võiks. Iraanlased ei peaks mõtlema, et välismaal käimine on ainult rikaste inimeste jaoks. Reiside ajal saavad nad palju uusi kogemusi.

58
Tagid:
Nevski prospekt, Punane väljak, abivalmidus, venelased, vabatahtlik, Jalgpalli MM, FIFA, Peiman Yazdani, Kaasan, Iraan, Sankt-Peterburg, Moskva, Venemaa
Teema:
Jalgpalli MM 2018 (84)
Samal teemal
Venemaa võitis Egiptuse ja tagas peaaegu pääsu play-off mängudele