Tallinna vanalinna päevad

Vanalinna päevad mõjutavad Tallinna liikluskorraldust

59
(Uuendatud 23:39 30.05.2018)
30. mai kuni 3. juuni suletakse seoses 37. Tallinna vanalinna päevadega liiklemiseks ja parkimiseks tänavad, kus hakkab toimuma Tallinna vanalinna päevade programm.

TALLINN, 30. mai — Sputnik. Tänavuste vanalinnapäevade avaetendus algab kolmapäeval, 30. mail kell 19 Raekoja platsil kaskadööride retkega ratta seljas Pühavaimu tornist Raekoja torni ja sajandit kolmveerand tunniga läbi keriva lavastusega, seisab ürituse kodulehel.

Ajutine liikluskorraldus Tallinna Vanalinna Päevade ajal

Vastavalt Tallinna Transpordiameti poolt väljastatud tee ajutise sulgemise loale on keelatud sõidukitega liiklemine ja parkimine järgmiselt:

 • Parkimine on keelatud Niguliste tänaval alates 30. maist kuni 3. juunini 2018 (k.a.) kella 08.00 — 20.00 ja liiklemine alates 30. maist kuni 3. juunini 2018 (k.a.) kell 10.00-20.00;
 • Liiklemine on keelatud Harju tänaval alates Vana-Posti tänavast kuni Raekoja platsini 30. maist kuni 3. juunini 2018 (k.a) kell 10.00 — 20.00
  Vene tn 14a, Katariina kiriku esisel plastil on peatumine, parkimine ja läbisõit keelatud 30. mail ja 3. juunil (k.a.) kell 10.00 — 23.00;
 • Toompeal Kiriku platsil on peatumine ja parkimine keelatud 2. ja 3. juunil (k.a.) ajavahemikul kella 08.00 — 21.00.

Tallinna Transpordiameti poolt väljastatud kohaliku elaniku soodushinnaga parkimiskaardi alusel on parkimiskeelu alasse jäävatel tänavate elanikel, kelle elukoht on rahvastikuregistris registreeritud nendel tänavatel, lubatud tasuta parkida naaberpiirkonna tänavatel, kus parkimine ei ole keelatud. Skeemid leiate siit.

Vaid 45 minutiga läbi viimase saja aasta >>

Tallinna vanalinna päevi korraldava Kesklinna valitsuse juht Vladimir Svet rõhutab, et suve tippsündmus pakub midagi igale maitsele, ka kõige nõudlikumale, edastab Tallinna linnavalitsus.

"Väga mitmekülgses ja suuremas osas kõigile tasuta programmis võib leida palju kontserte nii tippmuusikutelt kui ka harrastajatelt, nii teatrietendusi kui uusi näitusi. Iga päev toimub eriteemaline mõttekoda, kuhu igaüks on teretulnud kaasa mõtlema ja rääkima. Aastatega populaarseks saanud rüütliturniir ei puudu selgi aastal, nagu ka tutvumiskäigud vanalinnas ja palju muud põnevat," selgitas Svet.

Vanalinna päevad algasid korstnapühkijate rongkäiguga
© Sputnik / Андрей Петров, Вадим Анцупов

Ta tõi tänavusest programmist uudsena esile iga päev toimuva mõttekoja, kus ekspertide kõrval on ka publik oodatud kaasa mõtlema ja rääkima. Täna õhtul kell 18 arutletakse Katariina kiriku esisel platsil Eesti identiteedi kujunemise üle; homme samal kellaajal saab mõttekojas Vabaduse väljakul kaasa rääkida keeruka ajaloopärandiga toimetuleku teemal.

Reede õhtul süvenetakse Harjumäe laval filminarratiividesse, laupäeval Otsa-kooli ees rahvustunnet toitvasse muusikamaailma. Viimases mõttekojas, pühapäeval kell 12 Snelli tiigi kaldal arutletakse peresõbraliku vanalinna võimalikkuse üle. Mõttekodade eestvedajateks on kultuuriajakirjanik Margit Kilumets ja Euroopa kultuuripärandiaasta projektijuht Annela Laaneots.

Korra loomine kaosest: Tallinn võttis velotaksod tõsiselt käsile >>

37. vanalinna päevad avatakse täna kell 19 Raekoja platsil, kuhu on oodatud igaüks. Avaetenduse "Sajandi unistus" lavastaja Vahur Keller pakub publikule haarava romantilise kokkuvõtte sajandi tormilistest sündmustest. Kui ilmaolud on soodsad (tuul nõrk), saab näha ka harukordset trikki jalgratturi sõidust mööda köit mitmekümne meetri kõrgusel üle Raekoja platsi.

Keskaja päevad vallutavad Tallinna vanalinna >>

Vanalinna päevad kestavad 30. maist 3. juunini, peakorraldaja on Hopneri Maja juhataja Anne Velt. Programmiga on võimalik tutvuda siin. Samuti on kolmes keeles programmivihik saadaval vanalinna turismiinfopunktis, Kesklinna valitsuses ja Hopneri majas, alates kolmapäevast samuti Raekoja platsi ja Harju tänava infotelkides.

 • Церемония открытия Дней Старого города
  Tallinna vanalinna päevade avamine
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Церемония открытия Дней Старого города
  Tallinna vanalinna päevade avamine
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Церемония открытия Дней Старого города
  Tallinna vanalinna päevade avamine
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Церемония открытия Дней Старого города
  Tallinna vanalinna päevade avamine
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Церемония открытия Дней Старого города
  Tallinna vanalinna päevade avamine
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Церемония открытия Дней Старого города
  Tallinna vanalinna päevade avamine
  © Sputnik / Вадим Анцупов
1 / 6
© Sputnik / Вадим Анцупов
Tallinna vanalinna päevade avamine
59
Tagid:
rüütliturniir, liikluskorraldus, ühiskond, kontsert, Vanalinna päevad, Vladimir Svet, kesklinn, vanalinn, Eesti, Tallinn
Teema:
Tallinna uudised (327)
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
31. detsembri õhtul kogunevad tallinlased traditsiooniliselt Vabaduse väljakule. Pealinna esindusväljakul toimub suur kontsert, mis lõpeb keskööl võimsa ilutulestikuga. Mõned minutid enne südaööd pöördub uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid.

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. 31. detsembril kell 22 algab Vabaduse väljakul traditsiooniline aastalõpupidu, kus annavad ligi kahetunnise kontserdi Liis Lemsalu ja Tanel Padar oma bändidega.

Tallinna ühistransport töötab 31. detsembril tööpäevase ja 1. jaanuaril 2020. aastal pühapäevase sõiduplaani alusel. Aastavahetusööl on täiendavad öised väljumised mitmetel bussi-, trammi- ja trolliliinidel, teatab Tallinna linnavalitsus.

Aastavahetusööl 31. detsember/1. jaanuar pikendatakse linna põhisuundadel töötavate ühistranspordiliinide tööaega. Ühistranspordist aastavahetuse ajal loe lähemalt siin.

Jürgen-Kristoffer Korstnik Lapimaal
© Фото : из личного архива Ю-К. Корстника

Sputnik Eesti on kirjutanud, et mõned minutid enne südaööd pöördub samalt Vabaduse väljaku lavalt uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid. Tema kõne järel kõlab riigihümn ning täpselt südaööl algab tuleetendus.

"Aastavahetuspeo korraldajatena tajume suurt vastutust nii turvalisuse eest Vabaduse väljakul kui ka rahvarohke peo korraldusliku õnnestumise pärast. Samal ajal on meil väga hea meel, et presidendi aastalõpukõne otse rahva ees on muutumas traditsiooniks. Loodame, et see jääb nii ka edaspidi," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Esmakordselt pöördus vabariigi president uusaastatervitusega rahva poole otse Vabaduse väljakult 31. detsembril 2017 – seda kümmekond minutit enne südaööd.

ETV aastavahetuse programmi peaprodutsent Karmel Killandi vabandas pärast kõigi ees, keda pahandas või solvas Eesti hümni mängimatajätmine uusaasta südaööl.

Killandi selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et otsust tehes, kas muuta Eesti rahva jaoks väga olulist traditsiooni aasta ühel tähtsamal päeval, istuti ühise laua taga EV100 korraldustoimkonna, presidendi kantselei ja linna esindajatega.

© Sputnik / Владимир Новиков
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita

"Tegelik ja ainus põhjus oligi selles, et esimest korda üldse meie riigi ajaloos oli president otse Vabaduse väljakul ja rahva hulgas. Rahvast oli väga palju, ilutulestik oli suur. Ehk kogu melu oli nii võimas, et kartsime, et hümn ei jää piisavalt hästi kõlama. Seetõttu sai valitud teine lugu," põhjendas Killandi.

Lugege lisaks:

Tagid:
Vabaduse väljak, Tallinn, aastavahetus, Kersti Kaljulaid
Samal teemal
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita
President teeb aastavahetuse pöördumise otse Vabaduse väljakult
Aastavahetuse kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul