Rannatalgud Stroomi rannas

Eesti suuremad talgud toimuvad pealinna Stroomi rannas

61
(Uuendatud 09:38 05.05.2018)
Tallinna Heakorrakuu kõige rahvarohkem sündmus – rannatalgud "Puhas rand" – toimuvad laupäeval, 5. mail Stroomi rannas. Talgud on pühendatud Eesti Vabariigi 100-ndale aastapäevale ja toimuvad koostöös Helsingi, Turu ja Peterburi linnadega.

TALLINN, 5. mai — Sputnik. Heakorrakuu rannatalgud "Puhas rand" algavad 5. mail kell 10.30 Stroomi rannahoone juures. Talgulisi tervitavad abilinnapea Züleyxa Izmailova, Põhja-Tallinna linnaosavanem Raimond Kaljulaid ja Peterburi Linnavalitsuse esindaja Ivan Serebritski, teatab Tallinna linnavalitsus.

Maailmakoristus on Eesti suurim juubelikingitus maailmale >>

Enne tööde algust moodustavad talgulised rannaalal tähise "100" pühendades oma vabatahtliku töö Eesti Vabariigi sajandale aastapäevale. Rannatalgutel koristatakse peamiselt randa.

Sel korral toimub talgupäeva raames 1974 talgu, kuhu on end osalejana kirja pannud ligi 23 000 eestimaalast.
© Фото : пресс-служба управы Пыхья-Таллинна

Kavas on ka teavitada talgulisi Euroopa Komisjoni Kesk-Läänemere programmi projekti BLASTIC tegevustest, mille peaeesmärgiks tõkestada plastikprügi sattumist rannalt merre. Talguliste tähelepanu juhitakse ohule, mida tekitab rannale jäetud prügi, eriti plastikprügi.

"Stroomi rannatalgud on mitmekülgne üritus, kus kohtuvad keskkonnaharidus, meelelahutus, värske õhk ning vabatahtlik ja füüsiline töö, moodustades ühe eriti toreda sümbioosi" — ütles Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova.

"Viktoriinide ja aktiivsete mängudega antakse teave plastikprügi ohust Läänemere keskkonnale ja suurendatakse keskkonnateadlikkust Läänemerest ja jäätmetest" – lisas ta.

Põhja-Tallinna valitsus tänab loosiga osavõtjaid, peaauhinnaks on jahisõit jahtlaevaga "Idda" Tallinna lahel, mille on välja pannud Nord Sail Grupp.

Heakorrakuu koristustalgud pealinnas >>

Lisaks toetavad üritust ja on auhinnad välja pannud Coca Cola HBC, Tallinna Botaanikaaed, Tallinna Lennusadam, Stroomi keskus, Reval Sport, Sõle Spordikeskus.

Võimalik on nautida meeleolukat muusikat ansambli Apelsin esitluses. Päeva juhivad Reigo Ahven ja Natasha Bychkova. Talgulistele pakutakse traditsioonilist talgusuppi ja teed, kusjuures kasutatakse ainult biolagunevaid nõusid.

Keskkonnaminister Marko Pomerants osaleb täna ja homme Euroopa Liidu keskkonnaministrite mitteametlikul kohtumisel, kus räägitakse merekeskkonna kaitsest
© Sputnik / Всеволод Тарасевич

Stroomi rannatalgute ajal alustab ka kampaania "Kiibi või kaota!", mille raames toimub kuni 16. juunini Tallinnas 12 koerte ja kasside soodushinnaga kiipimisaktsiooni. 5. mail saab oma lemmiklooma kiipida Supelranna bussipeatuse juures Pelguranna tn 53 maja vastas.

Rannatalgud korraldavad ka Helsinki, Turu ja Peterburi. Helsingis toimusid rannatalgud juba 3.05. Töölönlahti lahe rannas. Samal päeval korraldas talguid Turu linn Aurajoki jõe kaldal. Peterburis toimuvad rannatalgud 12. mail Tarkhovsky supelrannas.

Rannatalgud Stroomi rannas korraldavad Põhja-Tallinna linnaosavalitsus koostöös Tallinna Keskkonnaametiga. Talgud rahastatakse välisprojekti BLASTIC ja Tallinna Keskkonnaameti eelarvest.

Heakorrakuu kampaaniat koordineerib Tallinna Keskkonnaamet. Tallinnas hakati ametlikult korraldama kevadisi heakorrakuid 1991. aastal. Heakorrakuu tunnuslause on "Lööme linna läikima!"

Tallinnas toimub Läänemere strateegia aastafoorum >>

Euroopa Liidu Läänemere strateegia üheksas aastafoorum toimub 4.-5. juunil Tallinnas Kultuurikatlas, kuhu oodatakse ligi 700 osalejat Eestist ja Euroopast. Aastafoorumi peamine teema on Läänemere piirkond pärast aastat 2020, vahendas uudistepoprtaal Sputnik Eesti.

Talgupäev on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ning kutsub osalejaid ka värvima kodupaik oma kihelkonna värvidesse. Pea 400 värvimistalguga kingitakse Eestile värvitriibuline pidurüü, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Kodukihelkonna määramiseks on EV100 veebis loodud veebileht, mis koondab Eesti kihelkondande kaarti ning kasulikku infot värvitalgute läbiviimiseks.

"EV100 veebilehelt leiab mugavalt üles kogu vajaliku informatsiooni selleks, et taasavastada oma kodukandi värvid ning teha Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks üks värviküllane kingitus," täpsustas Riigikantselei EV100 suursündmuste juht Margus Kasterpalu.

Kingime Eestile oma kihelkonnavärvid >>

"Kihelkonnad on eestlastele läbi aegade olnud paikkondliku identiteedi aluseks — me kõik oleme kusagilt pärit ja soovime neid juuri tunda. Eesti Vabariigi 100. sünnipäev ja juubelihõnguline talgupäev pakuvad selleks ilusa võimaluse," ütles Kasterpalu.

61
Tagid:
keskkond, rannatalgud, ühiskond, heakorrakuu, talgud, Puhas rand, BLASTIC, Raimond Kaljulaid, Läänemeri, Põhja-Tallinn, Stroomi, Tallinn, Eesti
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
31. detsembri õhtul kogunevad tallinlased traditsiooniliselt Vabaduse väljakule. Pealinna esindusväljakul toimub suur kontsert, mis lõpeb keskööl võimsa ilutulestikuga. Mõned minutid enne südaööd pöördub uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid.

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. 31. detsembril kell 22 algab Vabaduse väljakul traditsiooniline aastalõpupidu, kus annavad ligi kahetunnise kontserdi Liis Lemsalu ja Tanel Padar oma bändidega.

Tallinna ühistransport töötab 31. detsembril tööpäevase ja 1. jaanuaril 2020. aastal pühapäevase sõiduplaani alusel. Aastavahetusööl on täiendavad öised väljumised mitmetel bussi-, trammi- ja trolliliinidel, teatab Tallinna linnavalitsus.

Aastavahetusööl 31. detsember/1. jaanuar pikendatakse linna põhisuundadel töötavate ühistranspordiliinide tööaega. Ühistranspordist aastavahetuse ajal loe lähemalt siin.

Jürgen-Kristoffer Korstnik Lapimaal
© Фото : из личного архива Ю-К. Корстника

Sputnik Eesti on kirjutanud, et mõned minutid enne südaööd pöördub samalt Vabaduse väljaku lavalt uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid. Tema kõne järel kõlab riigihümn ning täpselt südaööl algab tuleetendus.

"Aastavahetuspeo korraldajatena tajume suurt vastutust nii turvalisuse eest Vabaduse väljakul kui ka rahvarohke peo korraldusliku õnnestumise pärast. Samal ajal on meil väga hea meel, et presidendi aastalõpukõne otse rahva ees on muutumas traditsiooniks. Loodame, et see jääb nii ka edaspidi," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Esmakordselt pöördus vabariigi president uusaastatervitusega rahva poole otse Vabaduse väljakult 31. detsembril 2017 – seda kümmekond minutit enne südaööd.

ETV aastavahetuse programmi peaprodutsent Karmel Killandi vabandas pärast kõigi ees, keda pahandas või solvas Eesti hümni mängimatajätmine uusaasta südaööl.

Killandi selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et otsust tehes, kas muuta Eesti rahva jaoks väga olulist traditsiooni aasta ühel tähtsamal päeval, istuti ühise laua taga EV100 korraldustoimkonna, presidendi kantselei ja linna esindajatega.

© Sputnik / Владимир Новиков
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita

"Tegelik ja ainus põhjus oligi selles, et esimest korda üldse meie riigi ajaloos oli president otse Vabaduse väljakul ja rahva hulgas. Rahvast oli väga palju, ilutulestik oli suur. Ehk kogu melu oli nii võimas, et kartsime, et hümn ei jää piisavalt hästi kõlama. Seetõttu sai valitud teine lugu," põhjendas Killandi.

Lugege lisaks:

Tagid:
Vabaduse väljak, Tallinn, aastavahetus, Kersti Kaljulaid
Samal teemal
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita
President teeb aastavahetuse pöördumise otse Vabaduse väljakult
Aastavahetuse kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul