Oskuste festival toob pealinna tuhandeid noori, illustreeriv foto

Oskuste festival toob pealinna tuhandeid noori

16
(Uuendatud 17:45 02.05.2018)
Neljapäevast algav oskuste festival "Noor meister 2018" toob Tallinna tuhandeid noori ja kingib Eestile sada uut meistrit.

TALLINN, 2. mai — Sputnik. 3.–4. mail toimub Eesti Näituste messikeskuses oskuste festival "Noor meister 2018", mis keskendub tänavu noorte oskustele ja tugevustele, millest võib tulevikus saada edukas elukutse või hüppelaud iseseisvasse ellu. Kahepäevane festival on osa EV100 üritustest, millega kingitakse Eesti riigile ka 100 noort meistrit, vahendas Pealinn.

Tallinna noored saavad end malevasse kirja panna >>

Haridus- ja Teadusministeeriumi uuringutest on selgunud, et üha rohkem kutsekooli õppureid ja vilistlasi on oma õpingutega väga rahul. Peamiseks põhjuseks on just rahulolu, et õpitakse endale huvitavat eriala ning ka õppetöö korraldus koos suurema praktilise tegevusega on õpilaste seas hinnatud.

Pika traditsiooniga "Noore meistri" kutsemeistrivõistlustest välja kasvanud suurüritus keskendubki tänavu sellele, et noored leiaksid juba varajases eas õige haridustee, mis vastab nende tugevustele ja huvidele.

SA Innove haridusuuenduste juhi Tanel Oppi sõnul on mitmekülgsed oskused edukuse võti.

"Erialased oskused ja ettevõtlikkus kindlustavad hea sissetuleku. Täiskasvanud peaksid märkama noorte huvisid ja tugevusi juba varakult, et aidata leida neile sobiv haridustee, mille lõpetades on ka tööturul perspektiivi. Oskuste festivaliga "Noor meister 2018" tahame neile innustust pakkuda, et oma kutsumuse leidmine oleks noortel veelgi lihtsam. Miks mitte arendada oma huvisid oskusteks kutsekoolis," rääkis Oppi.

Et kõik oma talendi üles leiaksid, leiab festivalil põnevaid töötubasid oskuste avastamiseks ja arendamiseks. Noori nõustavad kohapeal erinevad karjäärispetsialistid nii hariduse kui ka tööturu teemal. Kohapeal on esindatud 25 kutse- ja kõrgkooli.

Oma edulugu oskuste maailmas räägivad ja näitavad 20 erinevat kutse- ja üldhariduskoolide õpilasfirmat, kes kohapeal ka oma toodangut müüvad. Kahe päeva olulisemateks sündmusteks on paarisaja kutsekooli noore 31 erineva eriala mõõduvõtud, kus selgitatakse välja noored meistrid.

Lastekaitse Liit soovib kuulutada 1. juuni riigipühaks >>

Selle tulemusena valmib ka Eesti Vabariik 100 kingituses – meie väikesele riigile sada noort meistrit, kes on valmis oma oskustega tööturul olulist lisaväärtust pakkuma.

Lisaks eelnevale hoiab noorte energiat üleval "Padjaklubist" tuntud särtsakas päevajuht Kristel Aaslaid. Festivali peaesinejaks on populaarse "Kiki Miki" loo autor räppar Arop.

Laval säravad lisaks veel erinevad kaunite kunstide esindajad ning toimub Eesti parima noor-DJ finaal. Kohapeal saavad kõik külastajad osa võtta põnevast mängust, millel lisaks paljudele teistele auhindadele on mõlemal päeval peavõiduks uus iPhone 7.

Festival toimub Tallinnas, Eesti Näituste Messikeskuses (Pirita tee 28, Tallinn) ja on kõigile tasuta. Oskuste festivali "Noor meister 2018" kohta saad rohkem lugeda siin.

Paralleelselt oskuste festivaliliga toimub Eesti Näituste messikeskuses konverents "Kümme aastat noori meistreid", kus arutatakse, mida on kutsehariduse vallas seni tehtud, kuidas toimetatakse mujal maailmas ja milline võiks olla kutsemeistrivõistluste tulevik Eestis.

Kogemusi kutsehariduse edendamisest ja kutsemeistrivõistluste korraldamisest oma riigis jagavad spetsialistid Soomest ja Rootsist. Rohkem infot leiab aadressil siit.

EV100 Tallinna kava fookuses on lapsed ja noored
© Sputnik / Вадим Анцупов

13-19-aastastel aktiivsetel ja töökatel Tallinna koolinoortel on valikus rohkem kui 50 rühma nii Tallinnas kui mujal Eestis. Kokku on pakkuda ligi 1000 malevakohta, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti esmaspäeval.

Kolmapäeval algab sihtasutuse Õpilasmalev kodulehel malevarühmadesse registreerumine, teatas Tallinna linnavalitsus. SA Õpilasmalev juhataja Ott Väli sõnul ei teki malevarühmad tühja koha peale.

XII noorte laulu- ja tantsupidu: 37 000 peolist >>

"Malevlased lähevad vaid sinna, kus on töö! Rõõm on tõdeda, et jätkuvalt on ettevõtjaid, kes annavad noortele võimaluse oma piiramatu energia rakendada töötegemisse," sõnas Väli.

16
Tagid:
elukutse, oskused, lapsed, noored, festival, Eesti Näituste messikeskus, Innove, Haridus- ja teadusministeerium, Eesti, Tallinn
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
31. detsembri õhtul kogunevad tallinlased traditsiooniliselt Vabaduse väljakule. Pealinna esindusväljakul toimub suur kontsert, mis lõpeb keskööl võimsa ilutulestikuga. Mõned minutid enne südaööd pöördub uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid.

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. 31. detsembril kell 22 algab Vabaduse väljakul traditsiooniline aastalõpupidu, kus annavad ligi kahetunnise kontserdi Liis Lemsalu ja Tanel Padar oma bändidega.

Tallinna ühistransport töötab 31. detsembril tööpäevase ja 1. jaanuaril 2020. aastal pühapäevase sõiduplaani alusel. Aastavahetusööl on täiendavad öised väljumised mitmetel bussi-, trammi- ja trolliliinidel, teatab Tallinna linnavalitsus.

Aastavahetusööl 31. detsember/1. jaanuar pikendatakse linna põhisuundadel töötavate ühistranspordiliinide tööaega. Ühistranspordist aastavahetuse ajal loe lähemalt siin.

Jürgen-Kristoffer Korstnik Lapimaal
© Фото : из личного архива Ю-К. Корстника

Sputnik Eesti on kirjutanud, et mõned minutid enne südaööd pöördub samalt Vabaduse väljaku lavalt uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid. Tema kõne järel kõlab riigihümn ning täpselt südaööl algab tuleetendus.

"Aastavahetuspeo korraldajatena tajume suurt vastutust nii turvalisuse eest Vabaduse väljakul kui ka rahvarohke peo korraldusliku õnnestumise pärast. Samal ajal on meil väga hea meel, et presidendi aastalõpukõne otse rahva ees on muutumas traditsiooniks. Loodame, et see jääb nii ka edaspidi," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Esmakordselt pöördus vabariigi president uusaastatervitusega rahva poole otse Vabaduse väljakult 31. detsembril 2017 – seda kümmekond minutit enne südaööd.

ETV aastavahetuse programmi peaprodutsent Karmel Killandi vabandas pärast kõigi ees, keda pahandas või solvas Eesti hümni mängimatajätmine uusaasta südaööl.

Killandi selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et otsust tehes, kas muuta Eesti rahva jaoks väga olulist traditsiooni aasta ühel tähtsamal päeval, istuti ühise laua taga EV100 korraldustoimkonna, presidendi kantselei ja linna esindajatega.

© Sputnik / Владимир Новиков
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita

"Tegelik ja ainus põhjus oligi selles, et esimest korda üldse meie riigi ajaloos oli president otse Vabaduse väljakul ja rahva hulgas. Rahvast oli väga palju, ilutulestik oli suur. Ehk kogu melu oli nii võimas, et kartsime, et hümn ei jää piisavalt hästi kõlama. Seetõttu sai valitud teine lugu," põhjendas Killandi.

Lugege lisaks:

Tagid:
Vabaduse väljak, Tallinn, aastavahetus, Kersti Kaljulaid
Samal teemal
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita
President teeb aastavahetuse pöördumise otse Vabaduse väljakult
Aastavahetuse kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul