Kodutute öömajad on päevasel ajal suletud, illustreeriv foto

Kodutute öömajad on päevasel ajal suletud

45
(Uuendatud 11:39 10.03.2018)
Külmade ilmade puhul otsustas Tallinna linnavalitsus alates 23. veebruarist kodutute öömajad hoida erakorraliselt avatuna ka päevasel ajal. Seoses ilmastikuolude paranemisega on laupäevast aga kodutute öömajad avatud tavapärastel kellaaegadel.

TALLINN, 10. märts — Sputnik. Tallinna abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul kodutute öömajades kohti jätkub ning kui vajadus peaks tekkima, siis on võimalik luua ka lisakohti, teatab linnavalitsus.

Euroopas on üha rohkem kodutuid — eluase on liiga kallis >>

"Alati leiame võimaluse, kuidas abivajajaid aidata – saame juurde tuua ka voodeid ja madratseid," sõnas Mölder. "Kõik ööbijad saavad huvi ja vajaduse korral esmast infot sotsiaalteenuste kohta – kuhu ja kelle poole pöörduda, et leida ka lahendusi oma tekkinud probleemidele."

Pariisi tänavatel magab vähemalt 3000 inimest, illustreeriv foto
© Sputnik / Мария Шелудякова

Lisaks öö veetmisele voodis saab abivajaja end kohapeal ka pesta, tutvustatakse söögitegemise võimalusi ning vajadusel saab selga puhtad riided. "Öömajades on turvaline ning rahulik, isiklikud esemed on võimalik lukustada kappi. Öömajalistele antav abi on loomulikult tasuta," ütles Mölder.

"Kuigi alates tänasest on kodutute öömajad avatud vaid õhtuti, on klientidel vajadusel võimalus kasutada päevasel ajal Suur-Sõjamäe 6a kodutute päevakeskuse teenust," lisas Mölder.

Päevakeskus on avatud seitsmel päeval nädalas ajavahemikus kell 9.00-12.00 ja 13.00-18.00.

Kodutute öömajades on vabu ööbimiskohti piisavalt >>

Uuringu andmetel on ilma kindla elukohata inimeste arv kõikides Euroopa suurlinnades kasvamas, vahenda uudisteportaal Sputnik Eesti septembris.

Euroopa riikide kodututega tegelevate organisatsioonide liidu (FEANTSA) poolt avaldatud andmete kohaselt on olukorra halvenemine tööturul ja raskendatud ligipääs elamispinnale põhjustanud ilma kindla elukohata isikute arvu suurenemise kõikides Euroopa suurlinnades.

Soome kodutud ei pääse enam öömajja, kuna selle on hõivanud pagulased, illustratiivne foto
© AP Photo / Panu Pohjola

Naiteks Pariisi tänavatel magab vähemalt 3000 inimest, näitavad esimese kodutute rahvaloenduse andmed, kus võimude sõnul on tegelikku olukorda tublisti alahinnatud, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti veebruaris.

Macron: ma ei taha enam tänaval elavaid naisi ja mehi >>

President Emmanuel Macron lubas juulis, et Prantsusmaa teeb tänaval magamisele lõpu 2017. aasta lõpuks. Jaanuaris tunnistas ta aga, et eesmärk osutus liiga ambitsioonikaks ja seda ei suudeta täita.

Viimastel aastatel on kodutute loendusi läbi viinud ka Ateena, Brüssel ja New York.

45
Tagid:
ühiskond, öömaja, kodutud, Tallinna linnavalitsus, Tõnis Mölder, Tallinn, Eesti