EL-i elanikud ei pea Venemaad Euroopa osaks, illustreeriv foto

EL-i elanikud ei pea Venemaad Euroopa osaks

96
(Uuendatud 09:24 21.02.2018)
Üle poole Prantsusmaa (65%) ja Suurbritannia (52%), aga ka 46% Saksamaa elanikest ei pea Venemaad Euroopa osaks, samal ajal on Poola elanikud vastupidisel seisukohal – vaid 20% vastanutest nõustub sellega, et Venemaa ei ole Euroopa.

TALLINN, 21. veebruar — Sputnik. Küsitlus korraldati projekti "Sputnik.Arvamused" raames koos ettevõttega Ifop teabeagentuuri ja raadio Sputnik jaoks.

Sakslaste arv, kes tunnistavad Venemaa Euroopa osaks, moodustab 49%. Prantsusmaal ja Suurbritannias on nende osakaal tublisti väiksem – vastavalt 29% ja 35%. Ainult Poolas erineb olukord kardinaalsel kujul – 77% küsitletuist nimetas Venemaad Euroopa riigiks.

Moskva — Venemaa pealinn ja 2018. aasta jalgpalli MM-i korraldaja >>

Esitatud küsimisele ei suutnud vastata 13% brittidest, 6% prantslastest, 5% sakslastest ja 3% poolakatest. Huvitaval kombel peavad vanemad (35+) ja kõrgema haridusega inimesed Venemaad sagedamini Euroopa osaks.

Kas Venemaa on Euroopa osa?
Sputnik.Arvamused
Kas Venemaa on Euroopa osa?

Küsitlus viidi läbi 20.–27. septembril Prantsusmaa vanima avaliku arvamuse küsitlusuuringutega tegeleva ettevõtte Ifop poolt. Selles osales 3228 üle 18-aastast vastajat.

Valim esindab läbilõikeliselt elanikkonda sooliselt, vanuseliselt ja geograafiliselt. Ülim lubatud veaprotsent riigiti tervikuna on 3,1% usaldusväärsusega 95%.

Õiend Sputnik.Arvamused projekti kohta

Rahvusvaheline avaliku arvamuse uuringu projekt käivitus 2015. aasta jaanuaris. Projektis osalevad partneritena tuntud uuringufirmad Populus, Ifop ja forsa. Projekti "Sputnik.Arvamused" raames korraldatakse Euroopas ja USA-s regulaarselt avaliku arvamuse küsitlusi aktuaalsetel sotsiaalsetel ja poliitilistel teemadel.

Tutvuge teiste Sputnik.Arvamused uuringutega >>

Sputnik (sputniknews.com) on teabeagentuur ja raadio multimeedia esindustega kümnetes riikides. Sputnik haldab võrgulehti enam kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

96
Tagid:
küsitlus, uuring, ühiskond, Ifop, Sputnik, EL, Sputnik.Arvamused, Euroopa, Venemaa