Ninasarvik Tallinna loomaias

Ninasarvik Kigoma tähistab sünnipäeva

25
(Uuendatud 16:34 04.02.2018)
Tuleva nädala kolmapäeval, 7. veebruaril peetakse Tallinna loomaaias ida-aafrika teravmokk-ninasarvik Kigoma 8. sünnipäeva

TALLINN, 3. veebruar — Sputnik. Sünnipäeval antakse ka teada, kuidas on läinud looduses elavate ninasarvikute kaitsetegevuse toetamine: kui suur on 2017. aastal loomaaiakülaliste abiga kogutud toetussumma, mis kantakse Keenias asuva Ol Jogi kaitseala arvele. Paksunahaliste majas kõneldakse ninasarvikutest nii loomaaias kui looduses, teatab Tallinna loomaaed.

Ninasarvikud Kibibi ja Kibeta saavad nüüd siseruumides ka vaateklaasi ees olevas boksis jalutada:

3. juunil Tallinna loomaaias teravmokk-ninasarvikute Kigoma ja Kibibi perre sündinud ninasarviku varss sai nimeks Kibeta, vahendas Sputnik Eesti  suvel.

Ninasarvikule nime leidmiseks korraldas loomaaed konkursi, millest võttis osa ligi 1700 loomaaia külastajat. Valituks osutus nimi Kibeta, mille nimeline koht asub Ida-Aafrikas Tansaanias Victoria järve lähistel.

Loomaaias tähistatakse rahvusvahelist ninasarvikupäeva >>

Loomaaias on mõnus alati

Tagasi tulnud pehme talveilm teeb olemise helgeks ja meele rõõmsaks, eriti siis, kui pilve vahelt piiluv päike lume sillerdama paneb. Sinitihane siristab juba kevadiselt ja rongad kronksuvad ning harjutavad mängulendu. Ütleb ju vanarahvaski, et küünlapäeval paneb kaaren esimese pesapalgi.

Üks päev Tallinna loomaaias >>

Jääkaru Nora Tallinna loomaaias
© Фото : Валерий Смирнов

Praegu tasub kasutada võimalust viibida hämarduvas loomaaias, kassad on avatud kella kolmeni, kuid jalutada võib kella viieni. Muskusveised tuiskavad karvakasuka lehvides lumes, kured huikavad ja kõristavad nurruvalt, kullimägi rõkkab, hülged pistavad uudistavalt pead veest välja, amuuri tiiger Pootsman jalutab majesteetlikult ja urahtab tervituseks, leopard Alexei aga luurab iga möödujat. Kui veel lõvid hääle üles võtavad, siis kostab kolmehäälne möirgamine üle loomaaia.

Möödunud reedel sündis troopikamajas kaks kääbusmarmosetipoega, jaanuari lõpp tõi juurde veel seitse kameruni kääbuskitse tallekest, kesknädalal nägi ilmavalgust teine aksishirvevasikas.

Loomaaed kutsub kohvikuõhtule ilvesejuttudega >>

Möödunud aastal koorunud noored lumekakud alustasid iseseisvat elu ja eraldati vanematest. Troopikamaja sägaliste akvaariumis näeb uut suuremakasvulist pangasiuseliiki.

Loomaaia looduskooli õpilased aitasid paksunahaliste majas keskaasia kilpkonni vannitada ja laste loomaaias kihnu lammaste eest hoolt kanda.

Jaanuari lõpus annetas üks suure südamega inimene oma sünnipäeva puhul lumeleopardide liigikaitseprojekti toetuseks 2000 eurot. Loomaaed kannab summa Snow Leopard Trusti arvele.

Neljapäeval, 8. veebruaril toimub keskkonnahariduskeskuses loomade heaolu-teemaline loeng. Esineb Londoni Kuningliku Veterinaarkolledži dotsent Maria Diez-Leon, kes on loomade käitumise ja heaolu alal väljapaistev akadeemiline spetsialist.

25
Tagid:
ninasarvik, loomad, sünnipäev, ühiskond, Tallinna Loomaaed, Kigoma, Eesti, Tallinn
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
31. detsembri õhtul kogunevad tallinlased traditsiooniliselt Vabaduse väljakule. Pealinna esindusväljakul toimub suur kontsert, mis lõpeb keskööl võimsa ilutulestikuga. Mõned minutid enne südaööd pöördub uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid.

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. 31. detsembril kell 22 algab Vabaduse väljakul traditsiooniline aastalõpupidu, kus annavad ligi kahetunnise kontserdi Liis Lemsalu ja Tanel Padar oma bändidega.

Tallinna ühistransport töötab 31. detsembril tööpäevase ja 1. jaanuaril 2020. aastal pühapäevase sõiduplaani alusel. Aastavahetusööl on täiendavad öised väljumised mitmetel bussi-, trammi- ja trolliliinidel, teatab Tallinna linnavalitsus.

Aastavahetusööl 31. detsember/1. jaanuar pikendatakse linna põhisuundadel töötavate ühistranspordiliinide tööaega. Ühistranspordist aastavahetuse ajal loe lähemalt siin.

Jürgen-Kristoffer Korstnik Lapimaal
© Фото : из личного архива Ю-К. Корстника

Sputnik Eesti on kirjutanud, et mõned minutid enne südaööd pöördub samalt Vabaduse väljaku lavalt uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid. Tema kõne järel kõlab riigihümn ning täpselt südaööl algab tuleetendus.

"Aastavahetuspeo korraldajatena tajume suurt vastutust nii turvalisuse eest Vabaduse väljakul kui ka rahvarohke peo korraldusliku õnnestumise pärast. Samal ajal on meil väga hea meel, et presidendi aastalõpukõne otse rahva ees on muutumas traditsiooniks. Loodame, et see jääb nii ka edaspidi," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Esmakordselt pöördus vabariigi president uusaastatervitusega rahva poole otse Vabaduse väljakult 31. detsembril 2017 – seda kümmekond minutit enne südaööd.

ETV aastavahetuse programmi peaprodutsent Karmel Killandi vabandas pärast kõigi ees, keda pahandas või solvas Eesti hümni mängimatajätmine uusaasta südaööl.

Killandi selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et otsust tehes, kas muuta Eesti rahva jaoks väga olulist traditsiooni aasta ühel tähtsamal päeval, istuti ühise laua taga EV100 korraldustoimkonna, presidendi kantselei ja linna esindajatega.

© Sputnik / Владимир Новиков
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita

"Tegelik ja ainus põhjus oligi selles, et esimest korda üldse meie riigi ajaloos oli president otse Vabaduse väljakul ja rahva hulgas. Rahvast oli väga palju, ilutulestik oli suur. Ehk kogu melu oli nii võimas, et kartsime, et hümn ei jää piisavalt hästi kõlama. Seetõttu sai valitud teine lugu," põhjendas Killandi.

Lugege lisaks:

Tagid:
Vabaduse väljak, Tallinn, aastavahetus, Kersti Kaljulaid
Samal teemal
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita
President teeb aastavahetuse pöördumise otse Vabaduse väljakult
Aastavahetuse kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul