Loomaia elevandid võtsid uut aastat vastu glögi ja piparkookidega

Elevandid võtsid uut aastat vastu glögi ja piparkookidega

13
(Uuendatud 15:45 06.01.2018)
Uue aasta vastuvõtuks tõid loomaaiasõbrad elevantidele alkoholivaba glögi ja piparkooke, need maitsesid londikandjaile hästi

TALLINN, 6. jaanuar — Sputnik. Ka pühadest üle jäänud kuused on hinnas: taimtoidulised loomad saavad neid nosida, loomtoidulised niisama nuuskida ja sakutada, teatab loomaaed

Jääkaru Nora saadab Viinist tervitusi >>

Illustreeriv foto
© AP Photo / Michael Probst

Aastalõpu viimasel päeval, 31. detsembril nägi laste loomaaias ilmavalgust kihnu maalamba talleke. Kihnu maalammas on väikesekasvuline ja vähenõudlik kohalik põlistõug, kes võib aasta ringi elada karjamaal ega vaja sooja lauta. Niipea, kui talleke jalad alla võttis, ta ka karjamaale kepsutas.

Veel teinegi laste loomaaia uusasukas näitas end aasta viimastel päevadel: suhkru-liugurpossum Martiša kukrust paistis välja järjekordne pojake, kel silmad-kõrvad veel suletud.

Talvevaheaeg Tallinnas pakub põnevat programmi >>

Jääkarudele Friidale ja Aronile on nüüd juba mõnda aega pääs nende uue kodu õueaedikusse ka öösiti valla. Enamasti nad lihtsalt magavad värske õhu käes, kuid jääkarupoeg Aron on taasavastanud kaevamise võlud ja kuna lund ei ole, siis kaevab ta aeg-ajalt auke lihtsalt pinnasesse.

Noorel emasel karakalil Barunkal oli elu esimene innaaeg. Tema tulevane kaasa Barak laulis sel puhul serenaadi: nurrus kõrisevalt ja lasi kuuldavale lühikesi näugatusi.

Kesknädalal sündis sõraliste maja soojuses järjekordne kameruni kääbuskodukitse tall. Kullimäe varaseimad pesitsejad habekotkad aga õrnutsevad ja asjatavad pesa korda sättida.

Loomaaia kolm jääkaru tähistasid sünnipäeva >>

Tuleva nädala keskpäeval tähistatakse Ameerika Ühendriikidest alguse saanud kotkaste kaitse päeva, Tallinna loomaaed aga kutsub kõiki huvilisi kotkapäevale laupäeval, 13. jaanuaril.

13
Tagid:
loomad, piparkook, glögi, elevant, aastavahetus, Tallinna Loomaaed, Tallinn, Eesti