Tallinna lennujaam

Jõuluhooajal hilinenud lend võib tagada kopsaka hüvitise

55
(Uuendatud 11:53 24.12.2017)
Lennuhüvitisefirma SKYCOP juht Marius Stonkuse sõnul võib tihedal pühade perioodil tulla ette olukordi, kus lennufirmad põhjendavad lennu hilinemist erakorraliste asjaoludega nagu näiteks ekstreemsed ilmastikuolud

TALLINN, 23. detsember — Sputnik. "Reisijad peaksid kindlasti kontrollima, kas esitatud faktid vastavad tõele või oli hilinemise taga mõni alljärgnevatest põhjustest, mis võib tagada reisijale kuni 600 eurose hüvitise," vahendas Pealinn Leedus tegutseva SKYCOPi esindaja sõnu.

Ebapiisav töötajate arv

Kõrghooajal rakendavad lennujaamad reisijate sujuvamaks teenindamiseks tööle rohkem inimesi. Suurte rahvamasside tõttu on käsipagasikontrolli järjekorrad tihtipeale vältimatud, kuid need ei ole põhjuseks, mille pärast reisijad oma lendu määratust kauem ootama peavad.

Selle eest, et check-in ja pardaleminek toimuksid võimalikult kiirelt ja ladusalt, peavad hoolt kandma lennufirmad. Ebapiisava töötajate arvu korral on suure reisijate hulga teenindamine raskendatud ning tulemuseks võib olla lennu hilisem väljumine.

Tallinna Lennujaama pääseb nüüd ka trammiga >>

Viimase minuti jääpuhastus

Kui lennuk maandub miinuskraadidega, on vaja eemaldada enne uuesti õhkutõusmist tiibadele tekkinud jää. Mõningatel juhtudel peavad lennukid ootama järjekorras, kuna lennujaamal ei jagu jää eemaldamiseks piisavalt varustust.

Kuna erinevate ilmastikuoludega arvestamine on lennunduses osa igapäevasest tööst, peaksid säärased olukorrad olema ette ennustatavad ning organiseeritud nii, et lennukid saaksid määratud ajal õhku tõusta.

Kuidas broneerida kõige soodsamaid lennupileteid >>

Ootamatu pardameeskonna töötaja haigestumine

Haigestumise risk viirustesse ja külmetushaigustesse on kõrge just talvisel ajal ning nende eest on kaitsetud ka lennuki pardatöötajad. Kui töötaja ootamatult haigestub, peab lennufirma koheselt tagama haigestunud töötajale asendaja. Pardatöötaja ootamatu haigestus ei kuulu aga erakorraliste asjaolude nimistusse, seega on reisijatel õigus kompensatsioonile.

Edasilükatud pardaleminek lennuki hilinemise tõttu

Ettearvamatu ilma tõttu võivad mõned lennujaamad väga kiiresti mattuda paksu lume alla, mistõttu ei pruugi teade, et lennuk ei saa õigel ajal lähtekohast liikuma, üllatusena tulla. Siiski aga ei pruugi see veel tähendada, et tegu on ekstreemse ilmastikuoluga.

Kindluse saamiseks on soovitatav lennufirma edastatud väidet kontrollida, et vajadusel oma õiguste eest seista. Lennuhüvitisfirmadel, nagu näiteks SKYCOP, on selle väljaselgitamiseks vajalikud kontaktid ja oskused.

Lennufirma tühistas lennud Heathrow'lt ja Gatwickist >>

Tehniline probleem

Erinevate lennuki tehniliste probleemidega tegelemine on lahutamatu osa lennufirmade igapäevasest tööst. Ootamatult ilmnenud tehniline probleem annab reisijale õiguse kompensatsioonile juhul, kui tegu pole tootjapoolse veaga, mille tõenäosus on statistika kohaselt imeväike – kõigest 0,6%.

"Näeme iga päev, kuidas lennufirmad kasutavad kavalaid võtteid ning ettekäändeid, et kuni 600 euroni küündiva hüvitise maksmisest hoiduda. Oma õiguste eest seismine on muutunud sedavõrd keeruliseks, et isegi kõige nutikamad reisijad, kes teavad, kust leida infot hüvitise sissenõudmise kohta ja kuidas täita vastavaid avaldusi, annavad sageli alla," nentis Marius Stonkus.

55
Tagid:
hilinemine, lend, ilm, hüvitis, reisija, SKYCOP, lennujaam, Marius Stonkus, maailm, Leedu, Eesti
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
31. detsembri õhtul kogunevad tallinlased traditsiooniliselt Vabaduse väljakule. Pealinna esindusväljakul toimub suur kontsert, mis lõpeb keskööl võimsa ilutulestikuga. Mõned minutid enne südaööd pöördub uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid.

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. 31. detsembril kell 22 algab Vabaduse väljakul traditsiooniline aastalõpupidu, kus annavad ligi kahetunnise kontserdi Liis Lemsalu ja Tanel Padar oma bändidega.

Tallinna ühistransport töötab 31. detsembril tööpäevase ja 1. jaanuaril 2020. aastal pühapäevase sõiduplaani alusel. Aastavahetusööl on täiendavad öised väljumised mitmetel bussi-, trammi- ja trolliliinidel, teatab Tallinna linnavalitsus.

Aastavahetusööl 31. detsember/1. jaanuar pikendatakse linna põhisuundadel töötavate ühistranspordiliinide tööaega. Ühistranspordist aastavahetuse ajal loe lähemalt siin.

Jürgen-Kristoffer Korstnik Lapimaal
© Фото : из личного архива Ю-К. Корстника

Sputnik Eesti on kirjutanud, et mõned minutid enne südaööd pöördub samalt Vabaduse väljaku lavalt uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid. Tema kõne järel kõlab riigihümn ning täpselt südaööl algab tuleetendus.

"Aastavahetuspeo korraldajatena tajume suurt vastutust nii turvalisuse eest Vabaduse väljakul kui ka rahvarohke peo korraldusliku õnnestumise pärast. Samal ajal on meil väga hea meel, et presidendi aastalõpukõne otse rahva ees on muutumas traditsiooniks. Loodame, et see jääb nii ka edaspidi," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Esmakordselt pöördus vabariigi president uusaastatervitusega rahva poole otse Vabaduse väljakult 31. detsembril 2017 – seda kümmekond minutit enne südaööd.

ETV aastavahetuse programmi peaprodutsent Karmel Killandi vabandas pärast kõigi ees, keda pahandas või solvas Eesti hümni mängimatajätmine uusaasta südaööl.

Killandi selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et otsust tehes, kas muuta Eesti rahva jaoks väga olulist traditsiooni aasta ühel tähtsamal päeval, istuti ühise laua taga EV100 korraldustoimkonna, presidendi kantselei ja linna esindajatega.

© Sputnik / Владимир Новиков
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita

"Tegelik ja ainus põhjus oligi selles, et esimest korda üldse meie riigi ajaloos oli president otse Vabaduse väljakul ja rahva hulgas. Rahvast oli väga palju, ilutulestik oli suur. Ehk kogu melu oli nii võimas, et kartsime, et hümn ei jää piisavalt hästi kõlama. Seetõttu sai valitud teine lugu," põhjendas Killandi.

Lugege lisaks:

Tagid:
Vabaduse väljak, Tallinn, aastavahetus, Kersti Kaljulaid
Samal teemal
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita
President teeb aastavahetuse pöördumise otse Vabaduse väljakult
Aastavahetuse kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul