Talvevaheaeg Tallinnas pakub põnevat programmi, illustratiivne foto

Talvevaheaeg Tallinnas pakub põnevat programmi

61
(Uuendatud 13:17 30.12.2017)
Peagi algaval talvevaheajal saavad pealinna lapsed ja noored osa ürituste rohkest koolivaheajaprogrammist, kus arendavaid ja lõbusaid tegevusi on pakkumas nii huvikoolid, noortekeskused kui ka raamatukogud

TALLINN, 17. detsember — Sputnik. Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul pakub saabuv vaheaeg lastele ja noortele arvukalt võimalusi arendavaks ja lõbusaks ajaveetmiseks, edastab Tallinna linnaplaneerimise amet.

EV100 Tallinna kava fookuses on lapsed ja noored
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ajaloolise hõnguga Harju tänava uisuplats >>

"Koolivaheaeg on eelkõige aeg õppetööst puhkamiseks, et uueks aastaks taas jõudu koguda. Mul on hea meel, et pealinna huvikoolid, muuseumid ja noortekeskused pakuvad Tallinna lastele koolivaheajal niivõrd mitmekülgset programmi, kust iga noor leiab endale meelepärase ja põneva tegevuse, mis võimaldab õppimisest puhata ja ühtlasi põnevalt ning arendavalt aega veeta," tutvustas abilinnapea tänavust koolivaheajaprogrammi.

Noortekeskustes saab koolivaheajal osaleda vahvates jõulumeisterduste töötubades, mängida jõuluteemalisi viktoriine, koostada uueks aastaks oma isiklik nimekiri lõbusate ülesannete ja eesmärkidega, valmistada kokandusringides tervislikke ja maitsvaid aastavahetuse snäkke ja palju muud.

Lapsed hakkavad taas küünlaümbriseid koguma >>

Lisaks noortekeskustele on koolivaheajal vahvad tegevusi toimumas ka mujal. Nii saab näiteks Vabaõhumuuseumis nutika mobiilirakenduse abil tutvuda muuseumi ekspositsiooniga hoopis põnevamal moel ning seigelda talvises orienteerumismängus, kus saab tutvust teha talude ja Eesti ajalooga rollimänguliste tegelaste abil.

Tallinna loomaaed ootab pühade ajal väikeseid loomasõpru külla, et üheskoos vaadata, mida jõuluvana loomaaia asukatele kingib. Tallinna keskraamatukogu haruraamatukogudes saab vaheajal aga meisterdada, külastada nukuetendusi, osaleda Lego ehitamisvõistlustes ja roboti ehitamise töötubades, õppida arvutigraafikat ja teha palju muud põnevat.

Psühhoterapeut: vilets mälu on lapse puhul parandatav >>

Lapsed on koolivaheajal oodatud ka vahvatesse laagritesse. Nii alustavad jaanuaris linnalaagri tegevustega mitmed pealinna noortekeskused ja huvikoolid. Kel soovi aga aktiivsemalt vaheaega veeta, saab osaleda ka lõbusates ja sportlikes laagrites linnast väljas. Näiteks on jaanuaris tulemas loodusuurijate laager Läänemaal ja suusalaagrid Kurgjärvel.

Koolivaheajal toimuvate ürituste ja laagritega saab tutvuda Tallinna noorteinfo veebilehel. Koolivaheaja infot koondab ja vahendab Tallinna Spordi- ja Noorsooamet.

Talvine koolivaheaeg algab 23.12.2017 ja kestab kuni 07.01.2018.

61
Tagid:
programm, koolivaheaeg, talv, lapsed, noortekeskus, raamatukogu, Loomaaed, kool, Vadim Belobrovtsev, Eesti, Tallinn
Samal teemal
Lapsed kasvagu ilma tattoode, solaariumi ja krõpsudeta
Tallinna lasteaia­lapsed saavad tasuta süüa
Lapsed vajavad õigusemõistmisel suuremat turvatunnet
Puudustkannatavad lapsed said toidulisa
Puudega lapsed saavad teenusele ilma järjekorras ootamata
Euroopa ülekaalulised lapsed on valitsuste süü
Leidlikumad laste ja noorte ideed saavad tunnustuse
Kasvas haigusega sündinud laste arv
Laste Vabariik tähistab Eesti 100. sünnipäeva
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
31. detsembri õhtul kogunevad tallinlased traditsiooniliselt Vabaduse väljakule. Pealinna esindusväljakul toimub suur kontsert, mis lõpeb keskööl võimsa ilutulestikuga. Mõned minutid enne südaööd pöördub uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid.

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. 31. detsembril kell 22 algab Vabaduse väljakul traditsiooniline aastalõpupidu, kus annavad ligi kahetunnise kontserdi Liis Lemsalu ja Tanel Padar oma bändidega.

Tallinna ühistransport töötab 31. detsembril tööpäevase ja 1. jaanuaril 2020. aastal pühapäevase sõiduplaani alusel. Aastavahetusööl on täiendavad öised väljumised mitmetel bussi-, trammi- ja trolliliinidel, teatab Tallinna linnavalitsus.

Aastavahetusööl 31. detsember/1. jaanuar pikendatakse linna põhisuundadel töötavate ühistranspordiliinide tööaega. Ühistranspordist aastavahetuse ajal loe lähemalt siin.

Jürgen-Kristoffer Korstnik Lapimaal
© Фото : из личного архива Ю-К. Корстника

Sputnik Eesti on kirjutanud, et mõned minutid enne südaööd pöördub samalt Vabaduse väljaku lavalt uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid. Tema kõne järel kõlab riigihümn ning täpselt südaööl algab tuleetendus.

"Aastavahetuspeo korraldajatena tajume suurt vastutust nii turvalisuse eest Vabaduse väljakul kui ka rahvarohke peo korraldusliku õnnestumise pärast. Samal ajal on meil väga hea meel, et presidendi aastalõpukõne otse rahva ees on muutumas traditsiooniks. Loodame, et see jääb nii ka edaspidi," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Esmakordselt pöördus vabariigi president uusaastatervitusega rahva poole otse Vabaduse väljakult 31. detsembril 2017 – seda kümmekond minutit enne südaööd.

ETV aastavahetuse programmi peaprodutsent Karmel Killandi vabandas pärast kõigi ees, keda pahandas või solvas Eesti hümni mängimatajätmine uusaasta südaööl.

Killandi selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et otsust tehes, kas muuta Eesti rahva jaoks väga olulist traditsiooni aasta ühel tähtsamal päeval, istuti ühise laua taga EV100 korraldustoimkonna, presidendi kantselei ja linna esindajatega.

© Sputnik / Владимир Новиков
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita

"Tegelik ja ainus põhjus oligi selles, et esimest korda üldse meie riigi ajaloos oli president otse Vabaduse väljakul ja rahva hulgas. Rahvast oli väga palju, ilutulestik oli suur. Ehk kogu melu oli nii võimas, et kartsime, et hümn ei jää piisavalt hästi kõlama. Seetõttu sai valitud teine lugu," põhjendas Killandi.

Lugege lisaks:

Tagid:
Vabaduse väljak, Tallinn, aastavahetus, Kersti Kaljulaid
Samal teemal
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita
President teeb aastavahetuse pöördumise otse Vabaduse väljakult
Aastavahetuse kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul