Enamik eurooplasi pooldab suhete parandamist Venemaaga

Enamik eurooplasi pooldab suhete parandamist Venemaaga

32
(Uuendatud 10:00 23.11.2017)
Absoluutne enamus Saksamaa 87%, Poola 85%, Prantsusmaa 79% ja Ühendkuningriigi 68% elanikke tahaksid, et Venemaa ja EL suhted lähiajal paraneksid, näitasid küsitluse tulemused

TALLINN, 23. november — Sputnik. Euroopa Liidu ja Venemaa suhete parandamise vastu oli vaid 9% Saksamaa, 11% Prantsusmaa, 14% Ühendkuningriigi ja 9% Poola elanikest. Vastata ei osanud 4% küsitletud sakslastest, 6% poolakatest, 10% prantslastest ja 18% brittidest.

Samuti väärib märkimist, et Ühendkuningriigis, Saksamaal ja Prantsusmaal olid meessoost ja kõrgema haridusega vastajad rohkem sõpruse poolt Venemaaga. Kõigis neljas riigis pooldasid suhete paranemist vanemad kui 65-aastased inimesed.

Kas tahaksite, et suhted EL ja Venemaa vahel lähiajal paraneksid?
© Sputnik /
Kas tahaksite, et suhted EL ja Venemaa vahel lähiajal paraneksid?

Küsitluse viis ajavahemikul 20. kuni 27 septembrini läbi Prantsusmaa vanim avaliku arvamuse ettevõte Ifop "Sputnik.Arvamused" projekti raames teabeagentuuri ja raadio Sputnik jaoks. Selles osales 3228 üle 18-aastast respondenti. Valim esindab elanikkonda soo, vanuse ja elukoha paiknemise järgi. Maksimaalne viga riigiti on 3,1% usaldatavuse tõenäosuse 95% juures.

Rahvusvaheline avaliku arvamuse uuringu projekt käivitus 2015. aasta jaanuaris. Projektis osalevad partneritena tuntud uuringufirmad Populus, Ifop ja forsa. Projekti "Sputnik. Arvamused" raames korraldatakse Euroopas ja USA-s regulaarselt avaliku arvamuse küsitlusi aktuaalsetel sotsiaalsetel ja poliitilistel teemadel.

32
Tagid:
poliitika, küsitlus, uuring, ühiskond, Sputnik, EL, Sputnik.Arvamused, Venemaa