Bella mänguasjad

Bella koos emaga on pagenud Venemaale

59
(Uuendatud 13:24 23.10.2017)
Pikad katsumuste rajad Eestis elavatel Venemaa kodanikel, kellelt võeti tüdruku suhtes vanemlikud õigused, on õnnelikult lõpule jõudnud

TALLINN, 23. oktoober — Sputnik. 2017. aasta juulis võttis Harju Maakohus Eesti sotsiaalametnike taotlusel Tallinnas elavatelt Venemaa kodanikelt, invaliididelt Anatoli Gazarjanilt ja Anna Mihhailovalt ajutiselt vanemlikud õigused. Nagu kohtuotsusest teada, eemaldati kaheksa-aastane Bella perekonnast korteris valitsenud antisanitaarsete tingimuste tõttu.

Eesti võimud võtsid perelt lapse suitsulõhna pärast ära >>

Nagu portaal Sputnik Eesti eelnevalt on juba kirjutanud, täitsid tüdruku vanemad kõik Mustamäe linnaosavalitsuse lastekaitse osakonna ettekirjutused: tegid korteris remondi ja eraldasid lapse jaoks omaette toa, paigutades sinna lastetoamööbli. Kuid oktoobris esitas sotsiaalteenistus kohtule taotluse lapse äravõetuse tähtaja pikendamiseks, kuna väidetavalt ei saadud võimalust veenduda, et vanemad on lapse elutingimusi parandanud. 

Küsitlus

Kuidas te suhtute Eesti lastekaitse ja juvenaalse õigussüsteemi institutsioonide tegevusse?
 • Kiidan heaks ja toetan täiesti nende tegevust.
  26.3% (10)
 • Pooldan, kuid ei ole alati nõus nende otsustega.
  21.1% (8)
 • Riik ei peaks sekkuma perekonna elukorraldusse.
  18.4% (7)
 • Juvenaalne õigussüsteem on lääne eriteenistuste leiutis.
  28.9% (11)
 • Ei tea, ei oska vastata.
  5.3% (2)
Hääleta: 38

Sputnik Eesti käis Bella Mihhailova korteris >>

Tüdruku isa sõnul keeldusid sotsiaaltöötajad nendega kohtumast advokaadi juuresolekul, mida ta nõudis, kartes nendepoolset korteri seisundi moonutamist.

Venemaa kodanikuna pöördus Anatoli Gazarjan abipalvega Vene Föderatsiooni saatkonna poole Tallinnas. Gazarjani-Mihhailova perekonna argumendid kuulati Venemaa diplomaatilises esinduses ära. Informatsioon Eestis elavalt vene perekonnalt lapse äravõtmise juhtumist jõudis ka Venemaa presidendi kantselei lastekaitsevolinikuni.

Jää hakkas liikuma

Kogu selle kurva loo tulemusena anti Bella siiski vanematele tagasi. Venemaa Föderatsiooninõukogu liikmelt Jelena Mizulinalt saadud info kohaselt on saabusid Bella ja tema ema õnnelikult Moskvasse.

Sotsiaalministeerium: kaheksa-aastase Bella perest äravõtmine oli möödapääsmatu >>

"Mul on hea meel, et kõik lõppes õnnelikult ja laps on lõpuks ometi koos oma armsate vanematega. Neil tuleb veel kohaneda ja sisse seada oma elu Venemaal, kuid see on kõige tähtsam, et laps on perele tagasi antud. Lapsevanemad on selle katsumuse läbinud väga mehiselt," kirjutas Jelena Mizulina oma kodulehel Facebookis.

Moskvas on Anna Mihhailoval isiklik elamispind. Tüdruku isa, kunstnik Anatoli Gazarjan on seni jäänud Tallinna.

59
Tagid:
vanemlikud õigused, elutingimused, lastekaitse, varjupaik, Harju maakohus, Anna Mihhailova, Anatoli Gazarjan, Bella Mihhailova, Eesti, Venemaa
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
31. detsembri õhtul kogunevad tallinlased traditsiooniliselt Vabaduse väljakule. Pealinna esindusväljakul toimub suur kontsert, mis lõpeb keskööl võimsa ilutulestikuga. Mõned minutid enne südaööd pöördub uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid.

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. 31. detsembril kell 22 algab Vabaduse väljakul traditsiooniline aastalõpupidu, kus annavad ligi kahetunnise kontserdi Liis Lemsalu ja Tanel Padar oma bändidega.

Tallinna ühistransport töötab 31. detsembril tööpäevase ja 1. jaanuaril 2020. aastal pühapäevase sõiduplaani alusel. Aastavahetusööl on täiendavad öised väljumised mitmetel bussi-, trammi- ja trolliliinidel, teatab Tallinna linnavalitsus.

Aastavahetusööl 31. detsember/1. jaanuar pikendatakse linna põhisuundadel töötavate ühistranspordiliinide tööaega. Ühistranspordist aastavahetuse ajal loe lähemalt siin.

Jürgen-Kristoffer Korstnik Lapimaal
© Фото : из личного архива Ю-К. Корстника

Sputnik Eesti on kirjutanud, et mõned minutid enne südaööd pöördub samalt Vabaduse väljaku lavalt uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid. Tema kõne järel kõlab riigihümn ning täpselt südaööl algab tuleetendus.

"Aastavahetuspeo korraldajatena tajume suurt vastutust nii turvalisuse eest Vabaduse väljakul kui ka rahvarohke peo korraldusliku õnnestumise pärast. Samal ajal on meil väga hea meel, et presidendi aastalõpukõne otse rahva ees on muutumas traditsiooniks. Loodame, et see jääb nii ka edaspidi," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Esmakordselt pöördus vabariigi president uusaastatervitusega rahva poole otse Vabaduse väljakult 31. detsembril 2017 – seda kümmekond minutit enne südaööd.

ETV aastavahetuse programmi peaprodutsent Karmel Killandi vabandas pärast kõigi ees, keda pahandas või solvas Eesti hümni mängimatajätmine uusaasta südaööl.

Killandi selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et otsust tehes, kas muuta Eesti rahva jaoks väga olulist traditsiooni aasta ühel tähtsamal päeval, istuti ühise laua taga EV100 korraldustoimkonna, presidendi kantselei ja linna esindajatega.

© Sputnik / Владимир Новиков
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita

"Tegelik ja ainus põhjus oligi selles, et esimest korda üldse meie riigi ajaloos oli president otse Vabaduse väljakul ja rahva hulgas. Rahvast oli väga palju, ilutulestik oli suur. Ehk kogu melu oli nii võimas, et kartsime, et hümn ei jää piisavalt hästi kõlama. Seetõttu sai valitud teine lugu," põhjendas Killandi.

Lugege lisaks:

Tagid:
Vabaduse väljak, Tallinn, aastavahetus, Kersti Kaljulaid
Samal teemal
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita
President teeb aastavahetuse pöördumise otse Vabaduse väljakult
Aastavahetuse kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul