Soome ettevõtja kaotas telefonipettusega üle 200 000 euro, illustratiivne foto

Soome ettevõtja langes telefonipetturi ohvriks

247
(Uuendatud 14:34 01.08.2017)
Soomes on viimasel ajal levinud +44 suunakoodiga telefonikõned, millega meelitatakse inimesi petuskeemidesse; ühe sellise pettuse ohver on Soome ettevõtja, kes kaotas 200 000 eurot

TALLINN, 1. august — Sputnik. Politsei uuris juhtumit paar nädala jooksul, aga siis tõstis käed püsti. Tuleb välja, et skeemid on nii kavalalt koostatud, et kahju pole kelleltki välja nõuda, vahendab uudisteportaal Eestinen viitega ajalehele Iltalehti.

Keskealise Soome ettevõtja pettus tuli ilmsiks möödunud 2016. aasta 11. detsembril. Enne seda oli ta kahe välismaise investeerimisfirma kaudu investeerinud üle 210 000 euro. Jutu järgi oli vara tootnud head tulu ja selle väärtus oli kasvanud üle 450 000 euroni.

Pettus tuli välja aga detsembris, kui soomlane guugeldas investeerimisfirma nime ja sai teada, et tegemist oli petuskeemiga. Mees tunnistab, et vargad on väga osavad.

Kaks Eesti meest mõisteti Soomes korterivarguste eest vangi >> 

Mees tegi asja kohta kuriteoteate, aga politsei andis juba kahe nädala pärast alla. Suure tõenäosusega ei näe ettevõtja mitte kunagi enam oma raha. Samas annaks mehele veidi rahu, kui tema tunnistuste põhjal kurjategijatele lähemale jõutakse.

Kui pettur on ettemaksu kätte saanud, siis libakuulutaja kaob ja üürihuviline on oma rahast ilma
© Sputnik / Вадим Анцупов

Eesti kinnisvaraportaalides tegutsevad petturid, vahendas Sputnik Eesti alles juulikuu lõpus. Sel suvel on politsei saanud tavapärasest rohkem teateid üüriturul tegutsevatest petistest, petturid tegutsevad eelkõige veebiportaalides City24, kv.ee ja Airbnb.

Kinnisvaraportaalides tegutsevad petturid >>

Kelmid üritavad välja üürida kortereid, mis neile ei kuulu, nii petetakse huvilistelt välja ettemaks ja broneerimistasu.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo talituse juhi Hannes Keldi sõnul on petuskeemis kõige levinum see, et võetakse internetist suvalise kinnisvara andmeid ja oodatakse kuni üürihuviline ühendust võtab.

Kui pettur on ettemaksu kätte saanud, siis libakuulutaja kaob ja üürihuviline on oma rahast ilma.

Lääne-Virumaal tegutsevad kelmid >>

247
Tagid:
raha, ohver, ettevõtja, petuskeem, pettus, telefon, politsei, Soome