Muudatused Tallinna liikluskorralduses 24.–25. juulil, illustratiivne foto

Muudatused Tallinna liikluskorralduses 24.–25. juulil

43
(Uuendatud 14:43 24.07.2017)
Seoses konkurentsivõime eest vastutavate ministrite mitteametliku kohtumisega (teadusuuringud, COMPET) võib 24.–25. juulil liiklus Tallinnas olla häiritud

TALLINN, 24. juuli — Sputnik. Võib esineda liiklusseisakuid hotellide Swissotel, Radisson Blu Sky ja Hilton ümbruses, samuti lennujaama ja Kultuurikatla läheduses, seisab Eesti EL-i Nõukogu eesistumise kodulehel.

Esmaspäeval algab Tallinnas Kultuurikatlas Euroopa Liidu teadusministrite kahepäevane kohtumine
© Sputnik / Денис Грабусов

24. juulil on seoses kolonnide liikumisega oodata lühiajalisi liiklusseisakuid lennujaama ja kesklinna hotellide vahel keskpäevast kuni õhtuse tipptunni lõpuni. Õhtusel ajal aga Põhja-Tallinnas Kultuurikatla ja Lennusadama läheduses.

Ministrid arutavad teaduse ja innovatsiooni mõju >>

25. juulil tuleks aega varuda hommikuse tipptunni ajal, mil kolonnid liiguvad kesklinna hotellidest Kultuurikatlasse. 17.00 ja 19.35 vahel võib kolonnide liikumine häirida liiklust hotellide ja lennujaama vahel.

Põhja-Tallinnas, sealhulgas Kultuurikatla ümbruses, on liiklus häiritud seoses Koplisse suunduva trammiliini ehitustöödega. Liiklus Suur-Rannavärava tänaval on suletud 17. juulist kuni 1. augustini. 

Isejuhtivad bussid hakkavad sõitma Viru väljaku ja Kultuurikatla vahel >>

Samuti on alates tänasest seoses Vesivärava tänava rekonstrueerimistöödega suletud liiklus Raua, J. Vilmsi ja Narva maantee ristmikul.

Teavet eesistumisega seotud liiklusmuudatuste kohta leiab politsei- ja piirivalveameti veebilehelt.

EL-i ministrite kohtumine härib liiklust Tallinnas >>

Teavet konkurentsivõime eest vastutavate ministrite mitteametliku kohtumise (teadusuuringud, COMPET) kohta leiab ürituse lehelt.

Muudatused alates 28. juunist

  • Ürituse toimumise ajal on suletud Kultuurikatla ja Linnahalli vahelised parklad.
  • Kultuurikatla ees asuvasse parklasse pääseb läbi Kai, Poordi ja Sadama tänava.
  • Mõne ürituse ajal sulgeb politsei Linnahalli juures oleva Rumbi tänava. Info selle kohta edastab politsei- ja piirivalveamet jooksvalt.
  • Linda Line"i sadamasse pääsemiseks on loodud jalakäijate koridor. Sõidukitega saab Linnahalli taha kai juurde jätkuvalt Kalasadama tänavalt.
  • Hotellide Hilton, Nordic Hotel Forum ja Radisson Blu Sky parklates parkimine on piiratud.
  • Delegatsioonide liikumise ajaks sulgeb politsei kesklinnas liikluse nii lühiajaliselt kui võimalik.
  • Kõik liikluskorralduslikud muudatused tähistatakse ajutiste liiklusmärkidega. 

Sügisel tuleb autosõitjatel varuda kannatlikkust >>

Soovitused

  • Kesklinnas liikudes palume varuda tavapärasest enam aega, eriti tipptundide ajal.
  • Korteeži märgates tuleks autojuhtidel joonduda paremale poole sõidutee äärde, andes sellest kindlasti suunatulega märku.
  • Palume juhinduda liikluskorraldusmärkide või reguleerija märguannete järgi.
43
Tagid:
konkurentsivõime, liikluskorraldus, ministrid, kohtumine, liiklus, eesistumine, Tallinn
Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
31. detsembri õhtul kogunevad tallinlased traditsiooniliselt Vabaduse väljakule. Pealinna esindusväljakul toimub suur kontsert, mis lõpeb keskööl võimsa ilutulestikuga. Mõned minutid enne südaööd pöördub uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid.

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. 31. detsembril kell 22 algab Vabaduse väljakul traditsiooniline aastalõpupidu, kus annavad ligi kahetunnise kontserdi Liis Lemsalu ja Tanel Padar oma bändidega.

Tallinna ühistransport töötab 31. detsembril tööpäevase ja 1. jaanuaril 2020. aastal pühapäevase sõiduplaani alusel. Aastavahetusööl on täiendavad öised väljumised mitmetel bussi-, trammi- ja trolliliinidel, teatab Tallinna linnavalitsus.

Aastavahetusööl 31. detsember/1. jaanuar pikendatakse linna põhisuundadel töötavate ühistranspordiliinide tööaega. Ühistranspordist aastavahetuse ajal loe lähemalt siin.

Jürgen-Kristoffer Korstnik Lapimaal
© Фото : из личного архива Ю-К. Корстника

Sputnik Eesti on kirjutanud, et mõned minutid enne südaööd pöördub samalt Vabaduse väljaku lavalt uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid. Tema kõne järel kõlab riigihümn ning täpselt südaööl algab tuleetendus.

"Aastavahetuspeo korraldajatena tajume suurt vastutust nii turvalisuse eest Vabaduse väljakul kui ka rahvarohke peo korraldusliku õnnestumise pärast. Samal ajal on meil väga hea meel, et presidendi aastalõpukõne otse rahva ees on muutumas traditsiooniks. Loodame, et see jääb nii ka edaspidi," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Esmakordselt pöördus vabariigi president uusaastatervitusega rahva poole otse Vabaduse väljakult 31. detsembril 2017 – seda kümmekond minutit enne südaööd.

ETV aastavahetuse programmi peaprodutsent Karmel Killandi vabandas pärast kõigi ees, keda pahandas või solvas Eesti hümni mängimatajätmine uusaasta südaööl.

Killandi selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et otsust tehes, kas muuta Eesti rahva jaoks väga olulist traditsiooni aasta ühel tähtsamal päeval, istuti ühise laua taga EV100 korraldustoimkonna, presidendi kantselei ja linna esindajatega.

© Sputnik / Владимир Новиков
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita

"Tegelik ja ainus põhjus oligi selles, et esimest korda üldse meie riigi ajaloos oli president otse Vabaduse väljakul ja rahva hulgas. Rahvast oli väga palju, ilutulestik oli suur. Ehk kogu melu oli nii võimas, et kartsime, et hümn ei jää piisavalt hästi kõlama. Seetõttu sai valitud teine lugu," põhjendas Killandi.

Lugege lisaks:

Tagid:
Vabaduse väljak, Tallinn, aastavahetus, Kersti Kaljulaid
Samal teemal
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita
President teeb aastavahetuse pöördumise otse Vabaduse väljakult
Aastavahetuse kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul