Politsei hoiatab Lääne-Virumaal tegutsevate kelmide eest, illustratiivne foto

Lääne-Virumaal tegutsevad kelmid

98
Lääne-Virumaal tegutsevad kelmid, kes petuskeemi kasutades inimeste pangakontolt raha võtavad, hoiatab Rakvere politseijaoskond

TALLINN, 8. juuli — Sputnik. Skeemi kohaselt pillab üks meestest rahakoti varem välja valitud ohvri ees maha ja kõnnib edasi. Seejärel astub rahakoti juurde kelmuse kaasosaline, kes rahakoti maast võtab ja pakub ohvrile leitud rahasumma ära jagada. Mõne hetke pärast naaseb rahakoti omanik, kes ohvrit läbi otsima hakkab ja tema rahakotti näha soovib.

Rapsimise käigus õnnestub kelmil ohvri rahakott maha kukutada nii, et kõik kaardid sealt välja kukuvad, misjärel ta need ise ka üles korjab ja ohvrile tagastab. Segadusse aetud kannatanul jääb aga märkamata see, et tagastatud asjade seast on kaduma läinud pangakaart. Hilisemal avastamisel selgub, et kaardilt on ka sularaha välja võetud.

Üks meestest on ligikaudu 25-aastane, kõhna kehaehitusega ja kannab pruuni nahkjopet. Teise meesterahva vanus võib olla ligikaudu 35 ja ta kannab helesinist teksajakki. Mõlemad mehed räägivad vene keeles. 

Kuus inimest langesid laene pakkuvate kelmide ohvriks >>

Rakvere politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Joel Alla rõhutab, et poes või pangaautomaadis PIN-koodi sisestades tuleb veenduda selles, et see ei oleks nähtav kõrvalistele isikutele.

"Kelmid on väga kavalad ja võivad PIN-koodi fikseerida selle sisestamisel üpris märkamatult. Samuti ei tohi ühegi ettekäände puhul oma pangakaarti ja PIN-koode võõrastele anda. Paraku hoiavad mitmed eakad rahakoti vahel ka kaardi PIN-koode, mis sellistel puhkudel hoopis karuteeneks iseendale on. Pangakaardi kadumise korral tuleks sellest koheselt teavitada vastavat panka, kellel on võimalus kaart koheselt sulgeda," lisas Alla.

Kõigil, kes on eelpool kirjeldatud situatsiooniga kokku puutunud või omavat mingisugust informatsiooni, palutakse sellest teada anda numbril 322 2677, e-posti teel monika.lempu@politsei.ee või politsei lühinumbril 112.

Petised saadavad kaaperdatud meilikontodelt firmadele libaarveid >>

Justiitsministeeriumi koostatud kuritegevuse baromeetri järgi registreeriti aasta esimese nelja kuuga seitse protsenti vähem kuritegusid kui mullu samal ajal, vahendas Sputnik Eesti maikuus. 

Kuritegevus on aasta-aastalt vähenenud
© Sputnik / Вадим Анцупов

Enim on vähenenud kehalise väärkohtlemiste ja varguste arv. Kui 2016. aasta esimese nelja kuuga registreeriti Eestis 9605 kuritegu, siis tänavu sama aja jooksul 8894. Kuritegevus on aasta-aastalt vähenenud. Näiteks 2013. aastal registreeriti jaanuarist aprillini Eestis 12 460 kuritegu.

Kuritegevus on aasta-aastalt vähenenud >>

Enim on tänavu registreeritud vargusi, kehalisi väärkohtlemisi ja mootorsõiduki juhtimisi joobeseisundis.

Maakondadest vähenes registreeritud kuritegude arv enim Valgamaal (45 protsenti), Saaremaal (31 protsenti) ja Läänemaal (29 protsenti). Kuritegude registreerimine on kasvanud aga Jõgevamaal (23 protsenti) ja Tartumaal (10 protsenti).

98
Tagid:
pangakaart, kelmid, pettus, petuskeem, hoiatus, raha, politsei, Lääne-Virumaa
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

Tallinn kutsub uut aastat Vabaduse väljakul vastu võtma

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
31. detsembri õhtul kogunevad tallinlased traditsiooniliselt Vabaduse väljakule. Pealinna esindusväljakul toimub suur kontsert, mis lõpeb keskööl võimsa ilutulestikuga. Mõned minutid enne südaööd pöördub uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid.

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. 31. detsembril kell 22 algab Vabaduse väljakul traditsiooniline aastalõpupidu, kus annavad ligi kahetunnise kontserdi Liis Lemsalu ja Tanel Padar oma bändidega.

Tallinna ühistransport töötab 31. detsembril tööpäevase ja 1. jaanuaril 2020. aastal pühapäevase sõiduplaani alusel. Aastavahetusööl on täiendavad öised väljumised mitmetel bussi-, trammi- ja trolliliinidel, teatab Tallinna linnavalitsus.

Aastavahetusööl 31. detsember/1. jaanuar pikendatakse linna põhisuundadel töötavate ühistranspordiliinide tööaega. Ühistranspordist aastavahetuse ajal loe lähemalt siin.

Jürgen-Kristoffer Korstnik Lapimaal
© Фото : из личного архива Ю-К. Корстника

Sputnik Eesti on kirjutanud, et mõned minutid enne südaööd pöördub samalt Vabaduse väljaku lavalt uusaastatervitusega rahva poole president Kersti Kaljulaid. Tema kõne järel kõlab riigihümn ning täpselt südaööl algab tuleetendus.

"Aastavahetuspeo korraldajatena tajume suurt vastutust nii turvalisuse eest Vabaduse väljakul kui ka rahvarohke peo korraldusliku õnnestumise pärast. Samal ajal on meil väga hea meel, et presidendi aastalõpukõne otse rahva ees on muutumas traditsiooniks. Loodame, et see jääb nii ka edaspidi," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Esmakordselt pöördus vabariigi president uusaastatervitusega rahva poole otse Vabaduse väljakult 31. detsembril 2017 – seda kümmekond minutit enne südaööd.

ETV aastavahetuse programmi peaprodutsent Karmel Killandi vabandas pärast kõigi ees, keda pahandas või solvas Eesti hümni mängimatajätmine uusaasta südaööl.

Killandi selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et otsust tehes, kas muuta Eesti rahva jaoks väga olulist traditsiooni aasta ühel tähtsamal päeval, istuti ühise laua taga EV100 korraldustoimkonna, presidendi kantselei ja linna esindajatega.

© Sputnik / Владимир Новиков
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita

"Tegelik ja ainus põhjus oligi selles, et esimest korda üldse meie riigi ajaloos oli president otse Vabaduse väljakul ja rahva hulgas. Rahvast oli väga palju, ilutulestik oli suur. Ehk kogu melu oli nii võimas, et kartsime, et hümn ei jää piisavalt hästi kõlama. Seetõttu sai valitud teine lugu," põhjendas Killandi.

Lugege lisaks:

Tagid:
Vabaduse väljak, Tallinn, aastavahetus, Kersti Kaljulaid
Samal teemal
Aastavahetuse pidu Tallinnas: miks ilma hümnita
President teeb aastavahetuse pöördumise otse Vabaduse väljakult
Aastavahetuse kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul