Baba Valjat hoitakse peale vahistamist vaimuhaiglas

Baba Valjat hoitakse peale vahistamist vaimuhaiglas

750
(Uuendatud 11:42 26.06.2017)
Tallinna kõige hulljulgem autojuht Valentina Terehhova, keda tuntakse kui Baba Valjat, on jätkuvalt uudisteküttide huviorbiidis - sedakorda lõppesid tema seiklused teedel-tänavatel sundraviga psühhiaatriahaiglas

TALLINN, 26. juuni — Sputnik. Portaali Sputnik Eesti toimetusse helistas üks Valentina Terehhova tuttavaist ja rääkis, et pärast naise kinnipidamist Lasnamäe Centrumi juures möödunud teisipäeval, 20. juunil suunati ta eriravilasse Paldiski maanteel. Baba Valja ei teinud pärast oma legendaarse auto Subaru Imreza imelist pääsemist liisingufirma Mogo küüsist enda jaoks mingeid järeldusi ja istus taas rooli ilma tehnoülevaatuse, liikluskindlustuse ja juhiloata.

Subarik pääses koju
© Sputnik / Светлана Бурцева, Вадим Анцупов

Kevadel peatasid politseinikud Valentina Terehhova tervisetõendi kehtivuse ja määrasid tema tervisliku seisundi uue, süvendatud läbivaatuse. Naine oli selle üle väga nördinud, kuna vaid veidi aega enne seda otsust oli ta arstliku komisjoni perearsti juures edukalt läbinud. Ta teatas ultimatiivses vormis, et ta ei ole kutseline autojuht ega ole kohustatud kutseliste tervisekontrolli läbi tegema. Seejärel peeti Terehhova pealinna Kopli linnaosas korrakaitseorganite poolt jõuvõtteid kasutades kinni ning tema auto toimetati juhtimisõiguse puudumise põhjendusel politseiparklasse.

Lugu leidis järje

Sputnik Eesti valgustas nende päevade sündmusi ja oli Terehhovaga kaasas, kui pensionäriproua pärast skandaali firmaga Mogo oma auto nende parklast tagasi sai. Siis tõi auto tema koduni pukseerija, tema ise aga lubas asuda tegelema oma dokumentidega ja kindlasti kõik vajalik korda ajada, enne kui uuesti rooli istuda.

Valentina Terehhova rääkis oma skandaalsest kinnipidamisest
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ent pensionär jättis oma lubadused täitmata ja möödunud teisipäeval nabiti ta uuesti kinni. Sedapuhku kujunes olukord tema jaoks nutuseks: naine paigutati Paldiski maantee psühhiaatriahaiglasse, kus teda hoitakse tänaseni.

Valentina unustas telefoni koju ja osutus välismaailmast täielikult äralõigatuks. Tema kojujäänud koera saatus tekitab samuti küsimusi. Raviasutusest kinnitati, et Terehhova viibib nende juures jälgimisel, kuid täpsemaid üksikasju keelduti avaldamast. Sputnik Eesti selgitas välja, et 22. juunil viidi naine üle teise hoonekorpusesse ja talle määrati uus raviarst. Me jääme olukorra arenemist jälgima ja hoiame teid sellega kursis.

750
Tagid:
sundravi, vaimuhaigla, Subarik, politsei, Baba Valja, Valentina Terehhova, Eesti