Soomes on jaanipühade ajal surma saanud kuus inimest, Eestis - üks, illustratiivne foto

Jaaniajal hukkus Soomes kuus inimest

30
Jaaniajal hukkus kahe päeva jooksul Soomes kuus inimest; Eestis hukkus traagilises õnnetuses 16-aastane noormees

TALLINN, 25. juuni — Sputnik. Põhja-Karjalas Valtimos uppusid eile kalale läinud mehed, üks 60-aastane ja teine 67-aastane. Paat leiti Kalajärvist kummuli ja mehed olid kadunud. Kalajärvi on väike järv, kõigest 300 m läbimõõduga, vahendab uudisteportaal Eestinen

Arstiabi Tallinnas pühade ajal, illustratiivne foto
© Sputnik / Кирилл Брага

Põhja-Pohjanmaal Ii vallas uppus eile keskealine mees Ii jõkke. Üleeile uppus ligi 30-aastane naine Kymenlaaksos Kärsäjärve ja 60-aastane mees Lõuna-Savos Puumalas.

Uppumiste puhul mingit kuritegu ei tuvastatud. Lisaks uppumistele leiti üleeile Pirkkalast oja kaldalt surnult paarikümneaastane mees. Mehel polnud politsei info kohaselt vägivalla tundemärke.

Läinud aastal hukkus jaaniajal kahe päeva jooksul 11 inimest. Liikluses sai tänavu jaaniajal vigastada 12 inimest, aga hukkunuid ei olnud. Tamperes ja Kainuus toimusid suuremad kaklused, vahendab portaal. 

Eestis hukkus traagilises õnnetuses noormees

Jaanipäeva ennelõunal, minut pärast kella 11 tuli kardetud teade, et pühad ei möödunud hukkunuteta. Viljandimaal, Holstre külas läks ATV-ga ümber ja jäi selle alla 16-aastane noormees. Kiirabi tema elu kahjuks päästa ei suutnud. 

Politsei tabas laupäeva jooksul roolist 59 alkoholi tarvitanud juhti, päev varem tuvastati joove 31 roolis olnul, vahendas ERR. Kui juht on 0,2-1,49-promillises joobes, võib teda väärteo korras karistada kuni 1200 euro suuruse trahvi, kuni 30-päevase aresti või juhtimisõiguse äravõtmisega kuni üheks aastaks.

Kui juht on narkojoobes või üle 1,5-promillises alkoholijoobes, saab kohus teda kriminaalkorras karistada 30-500 päevamäära suuruse rahatrahviga või kuni kolmeaastase vangistusega ning lisakaristusena saab võtta ära ka juhtimisõiguse kuni kolmeks aastaks ning konfiskeerida sõiduki.

30
Tagid:
hukkunud, püha, ühiskond, jaanipäev, politsei, Soome, Eesti