Teenindus- ja kaubandustöötajate ametiühinguga on praeguseks liitunud veidi üle kahekümne A. Le Coqi töötaja

Õllefirmadest on ametiühinguga liitunud vaid A. Le Coqi töötajaid

51
Saku Õlletehas on meedias teatanud, et lahja alkoholi aktsiisitõusu tõttu peavad nad külmutama töölistele järgmiseks aastaks kavandatud kuni neljaprotsendilise palgatõusu.

TALLINN, 16. detsember — Sputnik. Teenindus- ja kaubandustöötajate ametiühinguga on praeguseks liitunud veidi üle kahekümne A. Le Coqi töötaja, hiljutine töötaja kohtuvõit ebaseadusliku vallandamise tõttu pole seejuures uusi liitujaid toonud, Saku töötajatest pole ametiühingusse aga veel ükski astunud.

"A. Le. Coqi töötajatest kuuluvad meie ametiühingusse peamiselt logistikakeskuses töötavatest komplekteerijad ja mõned teiste ametite esindajad," ütles ametiühingu juht Elle Pütsepp BNS-ile.

A. Le Coq sai kohtus lõpliku kaotuse osaliseks vaidluses teenindus- ja kaubandustöötajate ametiühingusse kuuluva komplekteerija Kaspariga, kelle oli ebaseaduslikult vallandanud. "Kasparil on tänini kahju, et teised komplekteerijad allusid A. Le Coq-i survele. Kaspar tunnistab isegi, et tema käitumine on pigem erand kui reegel ja üldiselt ei julge töötajad tööandja ebaõiglase käitumise vastu astuda," vahendas BNS.

"Kahjuks ei ole A.Le Coqist uusi ametiühingusse astujaid pärast kohtuotsust lisandanud," ütles Pütsepp. "Töölepingu lõpetamise põhjuseks oli märgitud usalduse kaotamine. See näitab selgelt A. Le Coqi suhtumist oma töötajatesse: ole lojaalne, see tähendab: täida vastuvaidlematult tööandja käsklusi, ära esita oma arvamusi ega küsi tööandjalt selgitusi. Ära nõua oma õigusi. Vastasel juhul viib see töölepingu lõppemiseni," märkis Pütsepp.

Ka Saku töötajad on ametiühingusse astumise suhtes huvi tundnud, kuid käesolevaks hetkeks ametiühinguga liitunud neist ükski pole.

BNS kirjutas 7. detsembril, et Eesti Ametiühingute Keskliidu hinnangul on Saku Õlletehase käitumine oma töötajatega väga ebaeetiline ja firma töötajatel tuleks oma õiguste eest paremini seismiseks liituda ametiühinguga.

Saku Õlletehas on meedias teatanud, et lahja alkoholi aktsiisitõusu tõttu peavad nad külmutama töölistele järgmiseks aastaks kavandatud kuni neljaprotsendilise palgatõusu. Ametiühingute keskliidu juht Peep Petersoni sõnul on ebaeetiline sellest meedia kaudu teada anda.

"Meie hinnangul on ebaeetiline töötajaid avalikult sellesse kaklusse kiskuda. Kui ettevõttel on majanduslikke raskusi või ebakindlust, saab töötajaid sellest otse informeerida. Saku töötajate perede informeerimine meedia kaudu ei ole eetiline," ütles Peterson BNS-ile.

Seetõttu kutsub Peterson õlletehase töötajaid liituma ametiühinguga, et "nad ei jääks kaotajaks selles tööandja ja valitsuse vahelises kaikaveos." Tema sõnul annab ametiühingusse organiseerumine võimaluse välja öelda ka töötajate enda seisukoha nii palgatõusu kui sektori tuleviku osas.

Saku Õlletehase juht Jaan Härms ütles Postimehele, et nad on praeguseks külmutanud järgmiseks aastaks kavandatud laienemise mõnedes tootegruppides ning ühtlasi ka töötajate palgatõusu. "Meie ettevõttes töötab ligi 350 inimest ja keskmine kavandatud palgatõus kogu ettevõtte peale oli kolm-neli protsenti," rääkis ta.

51
Tagid:
ametiühing, Saku õlletehas, A. Le Cog