Eesti Vabariigi valitsuse töö- ja esindushoone

Diskrimineerimine palga alusel riigi tasandil

60
Riik maksab sama töö eest Tallinnas ja mujal erinevat palka.

TALLINN, 27. oktoober — Sputnik. Riigiteenistuja samaväärne töö Harjumaal ja Tallinnas on kuni 16 protsenti kallim kui Viljandis või Tartus, on kirjas rahandusministeeriumi alla kuuluva riigi tugiteenuste keskuse põhipalga astmestikus.

Kui palku arvestav raamatupidaja võib Tallinna kontoris töötades teenida kuni 1399 eurot kuus, siis Tartu või Viljandi kontoris võib sama töö eest saada vaid kuni 1186 eurot kuus, teatas BNS viitega Postimehele. Maksimaalne palk Viljandis on ainult veidi enam kui miinimumpalk sama töö eest Tallinnas. Otse öeldes: Viljandi ja Tartu raamatupidaja on 16 protsenti vähem väärt kui tema Tallinna kolleeg.

"Riigiasutused ei ole kohustatud kõigis piirkondades sama töö eest maksma sama suurt palka," ei näinud rahandusministeeriumi nõunik Riina Maat regionaalses palgavahes probleemi.

Nii tema kui ka riigi tugiteenuste keskuse juhataja Tarmo Leppoja põhjendasid Tallinna ja muu Eesti vahel vahetegemist riigiasutuste sooviga mitte survestada palgakasvu üldiselt madalama palgaga piirkondades.

Maat möönis, et kõige keerukam on leida tasakaalu regioonide palgataseme ja korraga mitmel pool Eestis tegutsevate ametiasutuste asutusesisese õigluse vahel.

Uuringufirmas Fontes riigiteenistujate 2015. aasta palku analüüsinud Irja Rae tõdes, et ka üldiselt on Tallinna ja Harjumaa ning muu Eesti palgas vahe.

60
Tagid:
palgalõhe, palk, valitsus, riigiteenustaja, Eesti