Gabriel Antoniu Lavrincik

Rumeenia ärimees hakkab Facebookiga plagiaadi pärast kohut käima

22
Rumeenia ärimees kavatseb Facebooki juhtkonna kohtuse kaevata sotsiaalvõrgustiku idee plagieerimise eest, mille tema tegelikult esimesena rakendas, saades sõpradelt 22 000 paberkirja.

ТАLLINN, 30. september — Sputnik. Rumeenia ärimees Gabriel Antoniu Lavrincik kavatseb Facebooki juhtkonna autoriõiguste rikkumise ja sotsiaalvõrgustiku idee pärast kohtusse kaevata, kirjutab Moldova Sputnik.

„Ma tahan Facebooki kohtu alla anda ja nõuda hüvitist 10 miljoni euro ulatuses intellektuaalomandi õiguste rikkumise eest seoses sotsiaalvõrgustiku kontseptsiooniga, mis kuulub eranditult ja jäägitult mulle," ütles Lavrincik Sputniku korrespondendile. Ärimees peab ennast esimeseks inimeseks maailmas, kes leiutas, töötas välja ja võttis tegelikult kasutusele sotsiaalvõrgustiku idee.

Lavrincik pääses Guinnessi rekordite raamatusse 22 000 kirja omanikuna, mis olid kogunenud kirjavahetusest nõukogude ja vene sõpradega. Aastail 1986 kuni 1991, kinnitab Rumeenia kodanik, saabus talle 22 018 kirja sõpradelt, kellega ta lapsepõlves tutvus pioneerilaagris, olles sel ajal veel nõukogude kodanik, aga ka ajalehe Pionersjaka Pravda kaudu. Samal ajal ta arvestust läkituste üle, mida ise kirjasõpradele saatis, Lavrincik ei pidanud, seetõttu on tal nende täpset hulka raske nimetada.

„2011. aastal sattusin ma ametlikult Guinnessi rekordite raamatusse, olles tänu kirjavahetusele saanud enam kui 22 000 kirja nõukogude ja vene sõpradelt, paberkirjavahetusega ehitasin 11-aastasena iseseisvalt üles oma sotsiaalvõrgustiku," lausus Lavrincik.

Sotsiaalvõrgustik Facebook on üks suurimaid sotsiaalvõrgustikke maailmas, mille 2004. aastal asutasid Harwardi ülikooli üliõpilased Mark Zuckerberg, Eduardo Saverin, Dustin Moskovitz ja Chris Hughes. Facebook on üks viiest maailmas kõige enam külastatavast veebikeskkonnast. 2016. aasta juulis oli sotsiaalvõrgustikul 1,71 miljardit kasutajat.

 

22
Tagid:
sotsiaal võrgustik, Facebook, Gabriel Antoniu Lavrincik, Rumeenia