Kevadel võõpatakse ka elevanditorni ja pealtvaatajate tribüüni

Tallinna loomaaed sai inimestelt 3000 liitrit värvijääke

14
(Uuendatud 11:27 30.09.2016)
Tallinna loomaaed kogus Vivacolori algatusel suvel üle Eesti inimestelt kokku 3000 liitrit kasutuskõlblikke sise- ja välisvärve.

TALLINN, 30. september — Sputnik. Värvijääkide kogumisel olid abiks Bauhofi kauplused, kuhu inimesed värvijääke tuua said. Soov on üle värvida loomaaia puure, hooneid ja siseruume. Värvijääkide kogumise kampaaniat plaanitakse korrata ka järgmisel aastal.

Vivacolori esindaja Meelis Tarto sõnul annetasid inimesed värve meelsasti, teatas BNS. "Kogumiskampaania osutus väga edukaks. Kokku kogusime umbes 2000 liitrit sisevärve ning 1000 liitrit välisvärve. Hea meel oli näha, et Loomaaia jaoks värvide annetamine oli inimestele oluline eesmärk, millele kaasa aidata," sõnas Tarto. "Juunis toimus loomaaias ka Vivacolori Suur Värvipäev, mille raames värviti vabatahtlike abiga üle loomaaia aedu ja pinke," lisas Tarto. Sarnane värvikogumiskampaania ning värvipäev plaanitakse teha ka järgmisel kevadel.

"Kogutud värvijääkidega plaanitakse üle värvida kõigepealt mitmed Loomaaia siseruumid. Kevadel võõpame üle ka elevanditorni ja pealtvaatajate tribüüni," kommenteeris loomaaia peaaednik Hannes Maripuu. "Kogutud värvid annavad loomaaia välimusele uue ja värske hingamise. Oleme kõikidele värvijääkide annetajatele väga tänulikud," lisas Maripuu.

Värvijääkide kasutuskõlblikkust kontrollis projekti algataja Vivacolor. "Usume, et värvijääkide toomine Bauhofi kauplustesse oli inimeste jaoks lihtne ja mugav moodus anda remondist alles jäänud värvijäägid taaskasutusse," ütles Tarto. "Kontrollisime omalt poolt ka kogutud värvijääkide kasutuskõlblikkust. Õnneks oli valdav enamus toodud värvijääkidest hea kvaliteediga ning täiesti kasutatavad," lisas Tarto.

Vivacolor pälvis värvikogumiskampaania ja värvimispäeva korraldamise eest loomaaia aasta sõbra tiitli. Tiitel antakse organisatsioonile või eraisikule, kes on oma tegevusega oluliselt kaasa aidanud loomaaia arengule.

 

14
Tagid:
värv, Vivacolor, Loomaaed, Tallinn