Sankt Peterburg.

Venemaalased rääkisid oma peamistest kartustest

24
Pingelise rahvusvahelise olukorraga seotud hirmud on püsinud kõrgel tasemel terve suve jooksul.

TALLINN, 21. september — Sputnik. Enamik venemaalasi kardab endiselt pingeid rahvusvahelisel areenil ja hoiuste devalveerimist, näitavad ülevenemaalise avaliku arvamuse uuringukeskuse lävepakuküsitluste tulemused RIA Novosti.

Avaldatud küsitlustulemuste kohaselt tundis 20% venemaalastest augustis jätkuvalt muret võimalike riikidevaheliste konfliktide pärast, viimastel kuudel on need näitajad püsinud praktiliselt muutumatuina. Kuid vastanute arv, kes väitsid end olevat hirmul kaupade kallinemise ja hoiuste devalveerimise ees, langes kahe kuuga seitsme protsendi võrra: 21%-lt 14%-le.

„Pingelise rahvusvahelise olukorraga seotud hirmud on püsinud kõrgel tasemel terve suve jooksul. Need kartusi on kannustanud täiesti reaalsed asjaolud: olümpiaskandaalid, Süüria probleem, terrorirünnakud Euroopas ja riigipöördekatse Türgis. Samal ajal on kiiresti vähenenud hirmud hinnatõusu, kaubapuuduse ja hoiuste devalveerimise ees: murettekitav taustinfo majanduskriisi kohta ei kattunud sellega, mida kodanikud hinnakirju ja kaupluselette vaadates oma silmaga nägid," kommenteeris küsitlusandmeid Venemaa arvamusuuringute keskuse seire- ja valijaskonna uuringute büroo juhataja Stepan Lvov. Ta lisas ühtlasi, et optimismi äratab asjaolu, et kevadel ilmnenud kuriteohirm ei ole realiseerunud ja on hakanud langema.

„Kahtlemata ei saanud selline suhe — äärmiselt negatiivne hinnang rahvusvahelisele olukorrale ja „sisemiste hirmude" vähenemine — jätta mõju avaldamata eelistustele Venemaa valijaskonna hulgas, kellest enamus toetas parlamendivalimistel Ühtset Venemaad ja tema kandidaate," lisas ta.

Venemaa arvamusuuringute keskuse ülevenemaaline initsiatiivküsitlus viidi läbi 27.- 28. augustil 2016. aastal 130 asustatud punktis. Küsitleti 1600 inimest vanuses üle 18 eluaasta. Antud valimi puhul ei ületa maksimaalne veamäär 3,5%. Küsitlusmeetodiks olid individuaalsed formaliseeritud intervjuud küsitletavate elukohtades.

 

 

24
Tagid:
terrorism, konflikt, Venemaa