Ristikäik Kiievis.

Kaks protsessiooni ühinesid Kiievi südames

12
Kaks protsessiooni, mis lähtusid Lääne- ja Ida-Ukrainast, ühinesid sümboolselt Kiievi südalinnas, edastab RIA Novosti korrespondent.

TALLINN, 27. juuli — Sputnik. Kahe ristikäigu-kolonni ühinemine, mille moodustasid ligikaudu poolteist tuhat palverändurit, sai teoks Euroopa väljakul. Enne seda oli enamik usklikke toodud bussidega Volodõmiri kõrgendikule. Politsei teatas, et sinna on kogunenud juba ligi 4 500 inimest. Jumalatenistuse algus oli ette nähtud kella 13-ks, misjärel protsessioon suundub Kiievi Petšerski kloostrisse.

Volodõmiri mäele saabus Moskva Patriarhaadi Ukraina Õigeusu Kiriku (MPUÕK) pea metropoliit Onufri, kes viib läbi palveteenistuse, aga ka Ülemraada saadikud Opositsioonibloki fraktsioonist Juri Boiko, Nestor Šufritš ja Vadim Novinski.

Nagu teatab RIA Novosti korrespondent, on kesklinnas tugevdatud turvameetmeid, palverännakust osavõtjad kõnnivad läbi metallidetektor-värava. Liiklusele Ukraina pealinna peatänavatel on seatud piirangud.

Kiievi kesklinnas kogunevad ka ristikäigu vastased. Nad hoiavad käes bännerit kirjaga „Viies kolonn".

Ristirongkäik rahu, armastuse ja Ukraina eest palvetamise tähe all asus teele 3. juulil Donetski oblastist, teine rongkäik startis aga 9. juulil aga Lääne-Ukraina Potšajevi kloostrist. Usklikud plaanivad üheskoos osaleda jumalateenistustel Ukraina õigeusu peakloostris — Kiievi Petšerski kloostris.

Eelnevalt on terve hulk Ukraina rahvuslikult meelestatud organisatsioone teatanud kavatsusest protsessioon Kiievis tõkestada. Esmaspäeval hakkasid radikaalid Ukraina pealinnale lähenevate palverändurite pihta mune loopima. Olukorda oli sunnitud sekkuma Ukraina Rahvuskaart.

Ukrainas tegutseb käesoleval ajal kanooniline Ukraina Õigeusu Kirik, mis on omavalitsuslik kirik Moskva patriarhaadi koosseisus, aga ka õigeusus rahvusvaheliselt tunnustamata kiriklikud struktuurid — Kiievi patriarhaat ja Ukraina autokefaalne õigeusu kirik (UAOC).

 

 

12