Talgupäeval lööb kaasa vähemalt 40 000 inimest.

Talgupäeval lööb kaasa vähemalt 40 000 inimest

0
(Uuendatud 18:02 07.05.2016)
Soe ja päikeseline talgupäev läks juba laupäeva varahommikust hooga käima kõikjal üle Eesti ja lõunaks staapi laekunud esmase info kohaselt lööb kaasa vähemalt 40 000 inimest – täpsem osalejate arv selgub aga alles õhtul kella kuueks.

TALLINN, 7. mai — Sputnik. Talgujuhid väljendavad kõige suuremat rõõmu erakordselt suvise talguilma üle, mis on kodudest välja toonud ka väga palju neid inimesi, kes pole varem talgutel käinud, teatasid korraldajad BNS-ile. Enamikus talgupaikades on pool päeva tööd juba selja taga ning praegu kogunetakse lõunalaua äärde. Populaarseim talgusupp paistab tänavu olevat seljanka, kuid edetabelis troonivad ka borš ja hernesupp, samuti nõgesesupp, oasupp, kruubisupp ja frikadellisupp.

Talgumenüüsse kuuluvad sel aastal mitmel pool talguburgerid, muuhulgas vegeburger võilillesalatiga, mitmel pool avatakse talgutega grillihooaeg. Pakutakse ka banaanimuffineid, iseküpsetatud leiba, kooki, pirukaid, rosinakringlit ja muid koduseid küpsetisi. Peenralt on toodud värsket sibulat ja karulauku. Õhtuks köetakse paljudes kohtades sauna, mitmel pool plaanitakse talgupäev lõpetada grilliõhtu ja simmaniga, paaris kohas ka filmiõhtuga.

Talgud on pakkunud ka väga mitmesuguseid üllatusi. Näiteks Hiiumaal Vahtrepa külas leiti, et kõige käbedam talguline on peagi 99. sünnipäeva tähistav Lydia; Valgerannas leiti, et osa talgutööd teevad ära koerad, kes veavad oksi; Viljandis leiti, et prügi on oodatust vähem; Tartus Talli talgutel leiti tsaariaegseid kive ja Tõstamaal leiti rannaniidult pudelipost, mida pole veel tihatud lahti teha.

Suurematest äpardustest ei ole seni teada antud. Viimsis tekkis küll kulupõleng, kuhu kutsuti ka päästjad, ent olukord saadi kiiresti kontrolli alla. Talgupäeva meeskond koos päästeametiga kutsub veelkord tänasel suviselt soojal ja kuival kevadpäeval järgima hoolega ohutusnõudeid — eriti ettevaatlik peaks olema tule tegemisel, ent oluline on tagada talgutel ka vee- ning tööohutus. Kindlasti tasub meeles pidada, et l õhkekeha või seda meenutava objekti leidmisel ei tohi seda puudutada, vaid minna kaugemale ja anda kohe leiust teada Päästeameti numbril 112. Kui talgute käigus märgatakse katmata luukidega kaeve või muid ohtlikke rajatisi, palutakse neist teada anda päästeala infotelefonile 1524. Talgutel tuleks tähelepanelikult jälgida ka lapsi, eriti veekogude ääres.

Talgulised saavad jagada oma muljeid ja talguleide aadressil www.teemeara.ee/talgulood. Pilte võib jagada talgupäeva Facebooki lehel või saata oma piltide lingi e-postiga aadressile info@teemeara.ee — seejuures tuleks kindlasti ära märkida ka talgute nimi ja koht. Talgupäeva videod saab üles laadida Youtube'i märksõnaga "Teeme Ära 2016".

 

0