Narva Aleksandri kirik.

Nelja päeva jooksul on annetatud üle 20 000 euro

4
Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskopi Urmas Viilma algatatud korjandus Narva Aleksandri kiriku päästmiseks on toonud nelja päevaga üle 20 000 euro annetusi.

TALLINN, 29. aprill — Sputnik. Viilma kuulutas 25. aprillil välja korjanduse pankrotistunud Narva Aleksandri koguduse toetuseks ja varade päästmiseks, reedeks oli selleks tarbeks kirikule annetatud 20 461 eurot.

"Korjanduse tarbeks on EELK kodulehel avatud virtuaalne "korjanduskarp", mille kaudu saavad inimesed aidata nii Narva Aleksandri kirikut, kui ka teisi abivajajaid," ütles EELK Konsistooriumi avalike suhete spetsialist Kalle Kõiv reedel BNS-ile.

"Meil ei ole konkreetseid lubadusi suuremate annetuste osas, küll aga lootust, et kiriku-poolne panus tuleb tänu abistavatele inimestele, ettevõtetele ja organisatsioonidele nii suur, et motiveerib riiki panustama vastavalt oma võimetele ning üheskoos jõutakse siiski võlausaldajatega kokkuleppele Narva kirikuhoone väljaostmiseks pankrotivara hulgast," lisas Kõiv.

Esmaspäeval Eestimaa kogudustele saadetud üleskutses tunnistas Viilma Narva koguduse juhtide poolt tehtud vigu seoses Narva kiriku kiiremaks restaureerimiseks langetatud valede otsustega. "Narva Aleksandri kogudus on pankrotistunud ja kogu koguduse vara on pankrotivarana pandud müüki. Olen selle üle väga kurb ja jagan kiriku nimel vastutust ja häbi nii Jumala kui rahva ees selliste otsuste pärast. Vajame kõigi inimeste andestust ja eestpalveid ning Jumalalt andeksandmist ja tarkust sellest raskest olukorrast välja tulemiseks," kirjutas Viilma.

 

4