Foto on illustratiivne.

Kuressaare kauplus müüs maha kliendi koti!

38
(Uuendatud 13:46 06.04.2016)
Teisipäeval kella 16 paiku müüs Kuressaare Humana kaupluse müüja kolme ja poole euro eest maha kliendi käekoti.

TALLINN, 6. aprill — Sputnik. Umbes tunnikese poes viibinud teismelised asetasid oma kotid leti lähedale seina äärde põrandale, et rahulikult poodelda. Alla 10 minuti poes viibinud eakas naine ostis ühe koti neist ära, kirjutab Meiemaa.ee.

Siiani ei ole kliendi koti ostnud inimest üles leitud. Koti kaotanud neiu palub abi Facebooki grupis „Märgatud: Saaremaal", kus seadis üles turvakaamera ekraanitõmmise käekotiga poest väljunud naisterahvast.

Poe poolt soovitati kliendil politsei poole pöörduda, et kott tagasi saada.

Humana info- ja projektijuhi Mari-Helene Kaberi kommentaar:

"Tegemist ei olnud klienditeenindaja süüga. Humana kauplustes on korraga müügil mitu tuhat eset ning uut kaupa pannakse pidevalt juurde. Seega ei tea müüjad „nägupidi" kõiki müügilolevaid esemeid.

Kuressaare kaupluses kehtis kahetsusväärse juhtumi ajal päevahind ehk müüjal ei olnud põhjust kõne all oleva koti küljest hinnasilti otsida ning seetõttu oligi pahatahtlikul kliendil võimalik osta kott, mis ei olnud müügiks. Kuressaare Humana kaupluse kollektiiv reageeris juhtunule koheselt, jagades kannatanuga turvakaamerate salvestist, mis loodetavasti aitab kaasa pahategija tuvastamisel ja leidmisel.

Käesoleva juhtumi puhul tõendab turvakaamera lindistus, et käekoti ostnud klient tutvus enne ostu selle sisuga ning sooritas teadlikult võõra isiku vara omandamise. Loodame, et tähelepanelikud Kuressaare elanikud aitavad teo sooritanud inimese tuvastada ning aidata politseil ta üles leida, et kannatanu oma käekoti ja selle sisu tagasi saaks.

Soovime kõigile klientidele südamele panna, et oma ülerõivastel ja teistel isiklikel asjadel tuleb alati silma peal hoida, kuna müüjatel ei ole võimalik vahet teha, kas tegemist on müügil oleva kaubaga või müügisaali jäetud isikliku esemega. Soovi korral on võimalik isiklikud asjad panna kassasse hoiule."

 

38