Rattahooaja alguses on oluline üle kontrollida jalgratta seisukord

Rattahooaja alguses on oluline üle kontrollida jalgratta seisukord

35
(Uuendatud 10:58 15.05.2018)
Kuigi kiiver on kohustuslik kuni 16. eluaastani, siis kolju ei muutu vanusega tugevamaks ning seepärast peaks ka täiskasvanud kasutama turvavarustust.

TALLINN, 15. mai — Sputnik. Jalgrattasõit on tervislik ja mõnus liikumisviis. Alanud rattahooaja alguses on oluline üle kontrollida jalgratta seisukord, tuletab meelde Maanteeamet.

Enne jalgrattaga liiklusesse minemist tuleb veenduda, et:

ratta pidurid töötavad,

rattal on signaalkell,

ratta ees valge ja taga on punane helkur,

ratta kodaratel on valged või kollased helkurid

pimeda ajal sõites põleb ratta ees valge ja taga punane tuli.

Kuigi kiiver on kohustuslik kuni 16. eluaastani, siis kolju ei muutu vanusega tugevamaks ning seepärast peaks ka täiskasvanud sõltuvalt oma sõidukiirusest ja —kohast kasutama turvavarustust. Meeles tuleb pidada, et autoga kokku põrgates on rattur vähemkaitstud liikleja.

Ohutum liikluskultuur saab alguse kõigi liiklejate koostööst ning omavahelisest suhtlemisest. Sõiduteel sõites tuleb teha end autojuhile nähtavaks ja anda oma manöövritest selgelt märku.

Jalgratturil on kohustus enne sõidutee ületamist veenduda selle manöövri ohutuses, kuid ka sõidukijuht peab enne ülekäigurada olema kindel, et ta ei ohusta valitud kiirusega kaasliiklejaid. Sõidukijuht peaks meeles pidama, et jalgratturist ohutult möödumiseks peaks nendevaheline külgvahe olema vähemalt 1.5 meetrit.

35
Tagid:
liikluskultuur, maanteeamet, jalgrattur, Eesti