Foto on illustratiivne.

Ida-Virumaal hukkus liinibussi ja auto kokkupõrkes kaks inimest

31
(Uuendatud 09:40 31.07.2016)
Operatiivjuht tuletab juhtidele meelde, et pärast vihmasadu, eriti värskelt asfalteeritud teelõigul, on sileda pinnase tõttu teeolud üpris libedad.

TALLINN, 31. juuli — Sputnik. Ida-Virumaal hukkus laupäeval liinibussi ja auto kokkupõrkes kaks ja viga sai kolm inimest, teatas BNS-ile Ida prefektuuri valvepressiesindaja Kerttu Krall.

Kell 20.55 sai politsei teate Tallinn-Narva maantee 125. kilomeetril Koogu külas juhtunud liiklusõnnetusest.

Esialgsetel andmetel kaotas 27-aastane mees tanklast välja sõites ja parempööret sooritades oma sõiduauto BMW üle kontrolli ning libises auto tagaosaga vastassuunavööndisse. Narvast Tallinna suunas liikunud liinibussi roolis olnud 40-aastasel naisel ei õnnestunud paraku kokkupõrget vältida.

Liiklusõnnetuse tagajärjel hukkusid BMW-s kaasreisijatena viibinud 20-aastane naine ja 21-aastane mees. Sündmuskohalt toimetati haiglasse 27-aastane BMW roolis olnud mees ja kaasreisijana autos viibinud 21-aastane naine. Liinibussis reisijana olnud 52-aastane naine sai kergemaid vigastusi ja kiirabi andis talle kohapeal esmaabi.

"Politsei avaldab kaastunnet hukkunu lähedastele. Hetkel on veel vara öelda, mis traagilise liiklusõnnetuse põhjustas, aga praegustel andmetel on meil alust arvata, et BMW juht ei arvestanud oma sõidukogemustega ning kaotas vihmast tingitud libedal teelõigul järsult pöörates juhitavuse," sõnas Ida prefektuuri operatiivjuht Andres Jaggo.

Operatiivjuht tuletab juhtidele meelde, et pärast vihmasadu, eriti värskelt asfalteeritud teelõigul, on sileda pinnase tõttu teeolud üpris libedad.

"Sõitma minnes tuleb igal juhil kriitiliselt hinnata oma sõidukogemusi ja arvestada tuleb ka muutlike teeoludega," lisas Jaggo.

Sündmuse täpsemad asjaolud selguvad kriminaalmenetluse käigus, mida viib läbi Ida prefektuur ja juhib Viru Ringkonnaprokuratuur.

Juuli eelviimane päev oli liikluses traagiline — viies liiklusõnnetuses hukkus kolm noort inimest ja vigastada sai 11, nende hulgas 3-aastane tüdruk.

31