Teedel püsib libeduse oht.

Eesti teedel püsib libeduse oht

11
Maanteeinfokeskuse teatel püsib Eesti teedel libeduse oht.

TALLINN, 22. veebruat — Sputnik. Ilmateenistuse prognoosi kohaselt võib alanud nädalal peaaegu iga päev oodata sademeid, seda valdavalt kas lume või lörtsina.

Teisipäevaks jääb madalrõhkkond Põhja-Euroopa kohale tiirlema ja selle serva mööda lisandub Läänemere ümbrusse niiskust. Saju võimalus püsib, aga sadusid on harvem, tulla võib nii lund ja lörtsi, sekka ka vihma.

Kolmapäeval jääb madalrõhkkonna lõunaserv Eesti kohale. Sadusid on hõredalt, aga üksikutes kohtades võib tulla lund ja lörtsi.

Järgnevaks kolmeks päevaks jääb kõrgetesse õhukihtidesse ulatuv madalrõhuala Põhja-Euroopa kohale tiirlema ja selle serva mööda kandub meile kord niiskemat, kord veidi kuivemat õhku ning vastavalt sellele on kord sajuhooge enam, kord vähem. Sajud langevad alla enamasti lume ja lörtsina.

Õhutemperatuur on öösiti valdavalt miinuskraadides, päeval püsib nulli ümber või tõuseb mõne kraadi võrra üle nulli. Sõiduolud on suurematel riigiteedel lume- ja lörtsisaju tõttu peamiselt muutlikud. Teedel püsib libeduse tekke oht.

 

 

11