Полноразмерный макет новейшего турецкого истребителя пятого поколения TF-X на международном аэрокосмическом салоне Paris Air Show 2019 во Франции.

Venemaa on valmis Türgit viienda põlvkonna hävitaja loomisel aitama

44
(Uuendatud 20:00 17.11.2019)
Viienda põlvkonna hävitaja loomine võib saada Vene-Türgi sõjalise koostöö veel üheks viljaks – Moskva teatas oma valmisolekust Ankarat projekti elluviimisel aidata.

TALLINN, 18. november — Sputnik. Sõjalis-tehniline koostöö Venemaa ja Türgi vahel võib jõuda uuele tasemele. Seda, et Moskva on valmis Ankarat viienda põlvkonna hävitaja arendamisel abistama, rääkis ajakirjanikele Venemaa sõjalis-tehnilise koostöö föderaalse teenistuse FSVTS direktor Dmitri Šugajev.

"Meil on selles valdkonnas, mida oma Türgi partneritele erinevate süsteemide vallas pakkuda," tsiteeris RIA Novosti Šugajevi sõnu.

"Suudame neid tõsiselt aidata," kinnitas FSVTS esindaja.

Sputnik Eesti juba kirjutas, et Türgi ostis mõni aeg tagasi Venemaalt mitu õhutõrjesüsteemi S-400 divisjoni, mis põhjustas USA-s negatiivse reaktsiooni. Washington kutsus Ankarat üles Moskvaga lepingut katkestama.

Samal ajal ähvardasid USA võimud Türgit hävitajate F-35 programmist väljajätmise ja sanktsioonide kehtestamisega, vaatamata sellele, et Türgi on lepingus sätestatud 2,5 miljardist dollarist juba 1,5 miljardit tasunud.

Türgi juhtkond ütles vastuseks, et S-400 puudutav otsus on lõplik ega kuulu ülevaatamisele. Türgi presidendi pressiesindaja Ibrahim Kalini sõnul "ei astu Türgi sammugi tagasi".

Lugege lisaks:

44
Tagid:
F-35, hävitaja, S-400, USA, Venemaa, Türgi
Samal teemal
Võitsid kõik: miks Vene-Türgi Süüria kompromiss kõigile kasulik on
"Tõsine väljakutse" — USA ja Türgi presidendid tahavad S-400 küsimuse "ära klaarida"