Fregatt Laevastikuadmiral Kassatonov mereväeparaadiharjutusel Peterburis

Venemaa uusim fregatt sooritas Läänemerel laskmisi

79
(Uuendatud 17:48 22.09.2019)
Venemaa uusim fregatt Admiral Flota Kassatonov (Laevastikuadmiral Kassatonov), mis on rahvasuus juba ristitud Merede Valitsejaks, viis Läänemerel läbi õppelaskmisi.

TALLINN, 21. september — Sputnik. Laskmised viidi läbi tehasekatsetuste lõppjärgus enne fregati seeriatootmise alustamist. Venemaa sõjalaevastiku moderniseerimiskava kohaselt antakse fregatt Admiral Flota Kassatonov Põhjalaevastikule üle tänavu detsembris. 

Tema sõnul lasti mere- ja õhusihtmärgi pihta. Martov lisas, et päev varem oli fregati meeskond läbi viinud raadiotehniliste seadmete ja õhutõrjekomplekside radarijaamade katsetused, mille käigus Balti laevastiku merelennuväe kopterid ja lennukid imiteerisid tingliku vastase õhurünnakut. 

Фрегат Адмирал флота Касатонов
© Sputnik / Александр Гальперин
Venemaa uusim fregatt Admiral Flota Kassatonov
Fregatt Admiral Flota Kassatonov on projekti 22350 esimene seerialaev. See on ette nähtud paljude erinevate ülesannete täitmiseks, sealhulgas pealveelaevade, konvoide ja dessantide tabamiseks, allveelaevade ja maapealsete sihtmärkide otsimiseks ja hävitamiseks, laevade kaitseks õhu-, allvee- ja raketirünnakute eest, koostööks meredessantidega, vahiteenistuseks, riigipiiri kaitseks, osalemiseks terrorismivastastes ja rahuvalveoperatsioonides, tsiviillaevade ja tootmisobjektide kaitse tagamiseks maailmamere kriisipiirkondades ja meresõiduks ohtlikes piirkondades.

4500-tonnise veeväljasurvega laev, mille pardal on allveelaeva- ja torpeedotõrjesüsteem Paket-NK, on ehitatud laevatehases Severnaja Verf. Praegu kontrollivad meeskond ja üleandmistöörühm kõigi süsteemide, mehhanismide, varustuse, tehniliste vahendite ja komplekside ning pardarelvade tööd. 

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et tänavu juulis osales fregatt Admiral Flota Kassatonov Peterburis X rahvusvahelisel mereväeparaadil, mille võttis vastu Venemaa president Vladimir Putin. 
Lugege lisaks:

79
Tagid:
lahingulaskmised, sõjatööstus, katsetused, fregatt, Venemaa
Teema:
Relvastus (196)
Samal teemal
Ameerika Ühendriigid on nakatunud ohvrikompleksi. Kes on süüdi?
Venemaa võtab relvastusse salajase ülihelikiirusega püüdurraketi
USA luure: saime teada, millal Poseidonid relvastusse võetakse
"Ohustatud" saared: NATO korraldab suured õppused Läänemerel