Balti jaama ajalooline raudteepaviljon on tänasest suletud.

Balti jaam sulges raudteepaviljoni

44
Balti jaama haldav Go Kinnisvara sulges tänasest kapitaalremondiks ajaloolise raudteepaviljoni, sest maja seisukorra hindamiseks tellitud audit tunnistas hoone kasutuskõlbmatuks.

TALLINN, 11. juuni — Sputnik. Go Kinnisvara juhatuse liikme Meelis Aabi sõnul on muinsuskaitse all olev ajalooline paviljon ohtlikus seisukorras ning seetõttu tuleb hoone avariiremondiks sulgeda. Tellitud auditist selgub, et paviljonis ei vasta nõuetele elektri-, ventilatsiooni- ja veesüsteemid. Lisaks on maa sees purunenud kanalisatsioonitoru, millest pinnasesse voolav vesi tekitab
pinnasevajumist.

"Kui hoone kaks aastat tagasi ostsime, polnud meil aimu, et see on nii kriitilises olukorras, kui praeguseks on selgunud," ütles Aab, teatas Go Kinnisvara. "Seetõttu tuli vastu võtta otsus maja sulgeda ning seal avariiremont teha, et tagada ohutus ja kindlustada hoone püsimajäämine."

Igapäevaseid rongireisijaid ja Balti jaama läbivaid inimesi paviljoni remont ei mõjuta. Endiselt on avatud jaama peahoone ning selles tegutsevad ettevõtted, ka rongiliiklus jätkub tavapärases rütmis ja kellaaegadel. "Viime avariiremondi läbi nii, et täna Balti jaama ühes kuus külastavat miljonit inimest võimalikult vähe häirida," lubas Aab.

Hoones tegutsevad rentnikud said võimaluse endale kuu aja jooksul uued kauplemispinnad leida. Olemasolevad lepingud rentnikega lõpetati. "Meie jaoks on see rahaliselt suur löök, kuid praeguses
seisus kaubandustegevuse jätkamine kujutaks inimestele reaalset ohtu ning turvalisus tuleb seada esikohale," ütles Aab.

Pärast sulgemist hindab maja seisukorda veel ka ehitusekspertiis ning siis selgub, kui kauaks maja suletuks jääb. "Täna me ei kujuta isegi ette, kui kaua tööd kesta võivad, ent loodetavasti saame pärast ekspertiisitulemusi täpsemaid hinnanguid anda," ütles Aab.

Meelis Aabi sõnul on Balti jaama haldaval Go Kinnisvaral soov kapitaalremondi käigus taastada 1965. aastal valminud lähirongide reisipaviljoni ilme selliselt, et nähtavale tulevad ajaloolised perroonide poole avanenud uksekohad.

 

44