Политолог, профессор кафедры сравнительной политологии Российский Университет Дружбы Народов Юрий Почта

Ekspert: MH17 juhtumi juurdlust toimetatakse terve mõistuse vastaselt

(Uuendatud 07:56 24.11.2019)
Venemaa politoloog Juri Potšta selgitas, miks Malaisia välisminister Saifuddin Abdullah kutsus üles kõik tõendid Boeingu reisi MH17 lennuõnnetusest avalikustama.

TALLINN, 24. november – Sputnik. Venemaa Rahvaste Sõpruse Ülikooli võrdleva politoloogia kateedri professor Juri Potšta märkis, et tegemist ei ole Malaisia võimude esimese katsega lõhkuda kõnealuse lennuõnnetuse läänes väljakujundatud seletusviisi, kus "kõiges on süüdi Venemaa".

"Aja jooksul saab üha ilmsemaks, et teatud tõendid, mis võivad kõigile asjaoludele valgust heita, vaikitakse maha, mingid neist peidetakse ning mõningaid ei üritagi keegi otsida, ehkki need on ilmselgelt olemas. Seega Malaisia on tõstnud mässu selle vastu, et teatud riigid dikteerivad kõigile teistele, mismoodi nood peavad kõike maailmas toimuvat, sealhulgas Malaisia kodanikega juhtunud tragöödiat tajuma ja tõlgendama," ütles Juri Potšta Sputniku raadiosaates.

Eksperdi hinnangul tahab Malaisia tõeni jõuda, välja selgitada, mis ikkagi tegelikult juhtus ja kes on selles tragöödias tegelikult süüdi.

"See, kuidas juurdlust toimetatakse, on täiesti ebaloogiline, terve mõistuse vastane. Tegemist on lihtsalt selle ideoloogilise skeemi rakendamisega, et "kui maailmas midagi juhtus, siis süüdlaseks on Venemaa," lisas politoloog.

Lennu MH17 katastroof Donbassi taevas

Reisil MH17 Amsterdamist Kuala Lumpurisse teel olnud Malaysian Airlinesi lennuk Boeing 777 kukkus 17. juulil 2014 Ukraina sõjaväe ja Donetski rahvavabariigi (DRV) vahelise konflikti piirkonnas alla. Hukkusid kõik pardal olnud 298 inimest. 

Rahvusvaheline uurimisrühm (JIT) väidab, et lennuk tulistati alla raketiga, mis lasti välja Venemaalt rahvavabariigi kontrolli all olnud territooriumile toodud õhutõrjesüsteemiga "Buk".

Venemaa välisministeerium on korduvalt rõhutanud, et Moskval on põhjust JIT uurimisrühma järelduste objektiivsuses kahelda.

Ministeerium märgib, et Vene pool peab grupi töömeetodeid läbipaistmatuiks ja juhib tähelepanu Venemaa poolelt saadetud olulise teabe eiramise lubamatusele.

Lugege lisaks:

Tagid:
Ukraina, MH17, Boeing, Malaisia
Samal teemal
Malaisia peaminister kahtleb MH17 juhtumi uurimise erapooletuses