Сергей Румас

Valgevene valimised lõppesid opositsioonile täieliku läbikukkumisega

44
(Uuendatud 17:40 18.11.2019)
17. novembril toimunud valimiste tulemusena ei suutnud mitte ükski opositsioonijõud pääseda Valgevene parlamendi alamkoja uude koosseisu. Ehkki eelmises koosseisus oli opositsioon siiski esindatud.

TALLINN, 18. november — Sputnik. Valgevenes tehakse kokkuvõtteid 17. novembril toimunud parlamendi alamkoja (sealse riigikogu esindajatekoja) valimiste tulemustest. Vabariigi Keskvalimiskomisjoni andmete kohaselt kaotas opositsioon sellegi tühise esindatuse alamkojas, mis neil oli eelmises koosseisus.

Valgevene president Aleksandr  Lukašenka ja Venemaa riigipea Vladimir Putin
Российская газета/POOL

Parlamendi esindajatekojas on nüüd parlamendisaadikute näol esindatud Valgevene Isamaaline Partei, Vabariiklik Töö ja Õigluse Partei, Liberaaldemokraatlik Partei ning ühiskondlik ühing Belaja Russ. Opositsiooniparteid alamkoja uues koosseisud esindatud ei ole.

Seevastu eelmises esindajatekoja koosseisus kuulus kaks Valgevene opositsiooni esindajat.

President Aleksandr Lukašenka on varem teatanud, et talle on ükskõik, kas alamkoja uude koosseisu satub ka kolm-neli "marutõbist opositsionääri", kuna nemad riigi poliitikat määrama ei hakka.

Parlamendisaadikuid valiti kõigist 110 valimisringkonnast. Valimisaktiivsuseks oli Kesvalimiskomisjoni andmetel 77,22%.

Nagu kirjutab Sputnik Valgevene, osutus see näitaja 3% suuremaks kui eelmistel, 2016. aasta valimistel. Valimised on tunnistatud toimunuks kõigis ringkondades.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, oli 17. november Valgevenes põhiline valimispäev. Enne seda toimus riigis alates 12. novembrist eelhääletus. Esindajatekoda on Valgevene parlamendi alamkoda. See koosneb 110 rahvasaadikust, kes esindavad vastavat hulka valimisringkondi.

Lugege lisaks:

44
Tagid:
Aleksandr Lukašenka, opositsioon, parlamendivalimised, valimised, Valgevene
Samal teemal
Valgevene tuumajaama vastu: miks Vilnius enda jaoks tulusat projekti boikoteerib — video