Гидроэлектростанция Тишрин

See on võit Süüria üks võimsamaid hüdroelektrijaamu naasis valitsuse kontrolli alla

42
(Uuendatud 11:48 18.11.2019)
Süüria valitsusväed hõivasid riigis võimsuselt teise hüdroelektrijaama Tišrinis, mis rajati omal ajal Venemaa abiga Aleppo provintsis, ja taastasid selle tootmistegevuse.

TALLINN, 18. november — Sputnik. Süüria valitsuse poolt riigis võimsuselt teise hüdroelektrijaama Tišrini üle kontrolli saavutamine kujunes oluliseks verstapostiks rahuliku elu taastamisel läänest takkaässitatud terroristide poolt laastatud vabariigis. 

Aleppo provintsis paikneva strateegilise tähendusega hüdroelektrijaama hõivamisest kõneles Venemaa väekoondise ülemjuhatuse esindaja Süüria Araabia Vabariigis Boriss Fomitšev.

"Nüüd on see tänu Süüria rahva megisusele vabastatud. Töö selles jaamas on taastatud ning see varustab elektriga Aleppo ja Raqqa provintsi. Töötatakse rahulikult, terrorismi siin ei ole," vahendas RIA Novosti Fomitševi sõnu.

Tišrini hüdroelektrijaam Eufratil (Al-Assadi veehoidlast ülesvoolu) rajatsid Venemaa ja Süüria insenerid ligi 20 aastat tagasi. Selle võimsus on ligikaudu 630 megavatti. Kodusõja käigus hõivasid selle ISIS*-e võitlejad ja hoidsid pikka aega oma kontrolli all.

Vene sõjaväepolitsei asub esmaspäevast, 18. novembrist peale Tišrini hüdroelektrijaama ümbruses valvet pidama.

Sputnik Eesti kirjutas juba, et Venemaa Föderatsiooni sõjaväepolitsei jätkab patrullimist Süüria-Türgi piiril Al-Ḩasakah' ja Aleppo provintsis.

Kaitse õhust tagatakse Venemaa õhu- ja kosmosejõudude kopteritega ning armee lennuväe üksused sooritavad patrull-lende.

* Venemaal keelatud terroristlik organisatsioon.

Lugege lisaks:

42
Samal teemal
Pseudoriik Eufrati idakaldal: millised on USA eesmärgid Süürias — video