Музыканты выступают на саммите АСЕАН в Лаосе

Enamik ASEANi maade riigipäid ei saabunud USA korraldatud tippkohtumisele 

45
(Uuendatud 19:05 04.11.2019)
Kagu-Aasia Maade Assotsiatsiooni (ASEAN) kümnest riigist seitsme juhid ei osalenud USA juhitud tippkohtumisel, kus Washingtoni esindaja luges ette president Donald Trumpi kutse teda Ameerikas "erikohtumisel" külastada.

TALLINN, 4. november — Sputnik. Kohtumisele tulid kohale ainult kolme riigi delegatsiooni liikmed: Tai peaminister (kes on sel aastal ASEANi eesistujaks), Vietnam ja Laos, teatas RIA Novosti.

Genf, WTO hoone
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Bloki ülejäänud riike – Singapuri, Malaisiat, Indoneesiat, Bruneid, Kambodžat, Myanmari ja Filipiine – esindasid ainult välisministrid.

Ka Trump ise ei osalenud 2.- 4. novembril Tai pealinnas toimunud ASEANi riigipeade tippkohtumisel ega Ida-Aasia tippkohtumisel ning ei saatnud Bangkokki isegi asepresidenti ega riigisekretäri. Ameerika delegatsiooni juhiks oli USA presidendi riikliku julgeoleku nõunik Robert O'Brien.

Samal ajal toimus naabruses, Bangkoki põhjaosas asuva spordi- ja näitusekompleksi IMPACT saalis India-Vaikse ookeani ärifoorum, mille korraldas Washington koostöös ASEANi–USA Ärinõukogu ja Ameerika kaubanduskojaga.

Ameerika delegatsiooni juhiks oli kaubandussekretär Wilbur Ross, kes teatas avamisel, et umbes tuhande üritusel osalenu seas oli 19 USA suursaadikut piirkonna riikidest ja 8 USA ametkonna juhti.

Lugege lisaks:

45
Tagid:
Bangkok, tippkohtumine, Aasia, ASEAN, USA
Teema:
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)
Samal teemal
Sic transit gloria mundi: valmistume dollari hääbumiseks