Maksim Reva

Leedu riigimasin ei lase kedagi lihtsalt niisama vabaks

50
(Uuendatud 18:01 22.10.2019)
Ühiskondliku liikumise Öine Vahtkond üks asutaja ja aktivist Maksim Reva rääkis Sputnik Eestile, miks Leedu ühiskonnategelast, opositsionääri ja publitsisti Algirdas Paleckist tegelikult vahi all hoitakse.

TALLINN, 22. oktoober — Sputnik. Maksim Reva avaldas oma seisukoha 21. oktoobril 2019 Tallinnas Paleckise toetuseks korraldatud piketil. Juba 22. oktoobril toimub Paleckise kohtuasja arutamine.

Reva sõnul on Paleckis vanglas ainuüksi oma veendumuste pärast, see tähendab, et Paleckis oleks võinud oma arvamuse ja veendumused enda teada jätta ning jääda vabadusse. Kuid Leedu avaliku elu tegelane rääkis ausalt, et 1991. aasta jaanuaris, kui Nõukogude võimud ajasid väidetavalt jõhkralt laiali Leedu iseseisvust toetava meeleavalduse Vilniuse teletorni juures, tulistasid tegelikult "omad omasid".

Tallinnas toimus pikett Euroopa poliitvangide toetuseks
© Sputnik / Вадим Анцупов

Leedu riigimasin ei lase lihtsalt niisama kedagi vabaks.

"Ükski Leedus võimul olijatest ei andesta seda talle kunagi. Nüüd süüdistatakse Paleckist ametlikult spionaažis Venemaa kasuks. See on minu arvates praegu maailma igas riigis standardne süüdistus neile, kes lähevad valitsuse vastu, isegi Ameerika Ühendriikides. Ja selliseid süüdistusi uskuda oleks rumal ja naeruväärne," ütles Maxksim Reva.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Leedu kaitsepolitsei teatas 2018. aasta detsembris Sotsialistliku Rahvarinde endise juhi Algirdas Paleckise ja 72-aastase ajaloolase, Venemaa kodaniku Valeri Ivanovi kinnipidamisest. Järgmisel päeval vabastati Ivanov allkirja vastu elukohast mittelahkumise kohta. Paleckisele, Ivanovile ja mitmele teisele esitati süüdistus osalemises "Venemaa spionaažaivõrgustikus".

Venekeelset intervjuud Maksim Revaga saate kuulata siit:

Рева объяснил, почему Литва держит Палецкиса в заключении

Lugege lisaks:

50
Tagid:
iseseisvus, vangla, poliitika, Algirdas Paleckis, Leedu