Venemaa välisministeerium

Venemaa ei jäta Noore Kaardiväe sissesõidukeelule vastamata

110
(Uuendatud 17:39 11.10.2019)
Venemaa välisministeeriumis reageeriti teravalt Eesti võimude keeldumisele lubada Ühtse Venemaa Noore Kaardiväe aktivistidel riiki siseneda. Vastumeetmed ei lase ennast kaua oodata, teatati ministeeriumist.

TALLINN, 11. oktoober — Sputnik. Venemaa võimud pidasid sissesõidukeeldu neljale Ühtse Venemaa Noore Kaardiväe aktivistile ametliku Tallinna poolt ebasõbralikuks aktsiooniks ja lubasid, et ei jäta sellele vastamata.

Sellekohases andmebaasis Eesti siseministeeriumi saidil on analoogilised piirangud veel kolmele tema kolleegile samast liikumisest.

"Me arvame, et Schengeni viisaruumi sisenemise keelamine Venemaa mittetulundusühingu aktivistidele on järjekordne ebasõbralik "viisaomavoli" aktsioon, mida Eesti regulaarselt kasutab talle ebameeldivate kodanikuühiskonna esindajate, samuti Venemaa ajaloolaste ja ajakirjanike suhtes," teatasid Venemaa diplomaadid.

Venemaa välisministeerium kutsus ÜRO, OSCE ja Euroopa Nõukogu sellekohaseid õiguskaitsestruktuure üles pöörama sellele asjaolule kõige suuremat tähelepanu. "Omalt poolt ei jäta me Eesti võimude tegudele vastamata," ütles Venemaa diplomaatilise esinduse esindaja kokkuvõtteks.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Eesti võimud on korduvalt üles näidanud sarnast ebasõbralikkust Venemaalt tulnud külaliste vastu. Nii näiteks keelati 2019. aasta aprillis Venemaa purjekal Sedov külastada Tallinna, kuigi see külastus oli varem kooskõlastatud.

Täismahus artikli saab lugeda portaali venekeelsel poolel. 

Lugege lisaks: 

110
Tagid:
Venemaa välisministeerium, poliitika, sissesõidukeeld, Tallinn, Eesti, Venemaa
Teema:
"Noor kaardivägi": Eestis keelatud (7)
Samal teemal
Sissesõidukeeld Aleksandrovi nimelisele ansamblile õõnestab demokraatia aluseid
Politoloog: miks peaks Venemaa äkki EL kodanike musta nimekirja tühistama?
Venemaa musta nimekirja on kantud ka noored aktivistid
Venemaa suursaadik: russofoobide nimekiri ei ole lõplik