Venemaa välisministeerium

Venemaa välisministeerium on nördinud: USA ei andnud ÜRO Peaassambleel osalejaile viisasid

53
(Uuendatud 16:14 28.09.2019)
Venemaa välisminister Sergei Lavrov juhib oma Ameerika kolleegi Mike Pompeo tähelepanu olukorrale, kus viisat ei anta Vene parlamendisaadikutele, kes pidid ÜRO Peaassambleele New Yorki lendama.

TALLINN, 24. september — Sputnik. Venemaa välisministeerium oli nördinud tõsiasja üle, et mitmed Venemaa delegatsiooni liikmed, kes pidid osalema ÜRO Peaassambleel New Yorgis, jäid Ameerika poole süül viisata, vahendab RIA Novosti.

Mõni aeg tagasi teatas Föderatsiooninõukogu rahvusvaheliste suhete komisjoni esimees Konstantin Kossatšev, et ei saa New Yorki tulla, kuna talle pole riiki sisenemise luba antud. Hiljem selgus, et USA-sse ei lastud veel mitut Venemaa parlamendisaadikut.

Samal ajal lisas diplomaat, et ameeriklased viitavad "tehnilistele raskustele", samuti noomivad venelasi dokumentide hilinenud esitamise eest.

Официальный представитель Министерства иностранных дел России Мария Захарова
© Sputnik / Григорий Сысоев
Venemaa välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova

"Me ei ole millegagi hilinenud. Dokumendid esitati Ameerika diplomaatide endi määratud ajal. Kusjuures aegsasti (paar kuud enne tähtaega) vormistamiseks esitatud avaldused tagastati sõnastusega "Liiga vara esitatud!". "Poistel on midagi kapitaalselt katki," ütles Maria Zahharova.

USA suutmatus oma rahvusvahelisi juriidilisi kohustusi täita saab olema välisminister Sergei Lavrovi ja tema Ameerika kolleegi Mike Pompeo vestluse üks peateemasid, teatas ametkonna ametlik pressiesindaja.

Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov märkis omakorda, et olukord on murettekitav. Temagi sõnul on Washingtoni selline tegevus vastuvõetamatu, kuna USA rikub oma rahvusvahelisi kohustusi.

Пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков
© Sputnik / Илья Питалев
Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov

"See nõuab mõistagi Moskva poolt küllaltki karmi vastureaktsiooni. Ja meie arvates mitte vähem karmi reaktsiooni ka ÜRO poolt, sest olukord on seotud otseselt ÜRO ja selle peakorteriga," rõhutas Peskov.

24.– 30. septembrini toimub New Yorgis ÜRO Peaassamblee 74. istungjärgu kõrgetasemeliste kohtumiste nädal, millest võtab osa ka Eesti president Kersti Kaljulaid.

Член делегации Свазиленда после слушания короля Мсвати III в ООН
© REUTERS / EDUARDO MUNOZ

Sputnik Eesti andmeil korraldab Kaljulaid New Yorgis viibimise ajal kahepoolseid kohtumisi mitme riigi – Tšiili, Costa Rica, Poola, Moldova ja Somaalia – liidritega. Samuti on kavas visiidi käigus osaleda vastuvõtul, mille korraldab USA president Donald Trump.

Nädala jooksul osaleb Eesti president kõrgetasemelisel kliimat käsitleval tippkohtumisel, räägib tulevasest tööst Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni ja Fordi fondi organiseeritud tippkohtumisel, võtab osa Atlandi Nõukogu aruteludest Euroopa tuleviku teemadel ja ka Jätkusuutliku riikliku arengu foorumil.

Kersti Kaljulaidi oodatakse esinema ka liikumise "Iga naine - iga laps" (EWEC) koosolekul. Riigipea plaanib Eestisse naasta reedel, 27. septembril.

Lugege lisaks:

53
Tagid:
USA, Venemaa, ÜRO Peaassamblee
Teema:
ÜRO Peaassamblee 74. istungjärk (11)
Samal teemal
ÜRO Peaassamblee 74. istungjärk
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Ekspert Kaljulaidi mõttekäigust – kas Eestis on halb venelane olla

Ekspert Kaljulaidi mõttekäigust kas Eestis on halb venelane olla

(Uuendatud 22:04 30.12.2019)
Eesti Inimõiguste Teabekeskuse direktor Aleksei Semjonov kommenteeris Sputnik Eestile president Kersti Kaljulaidi uusaasta arutelu sellest, kas Eestis on halb venelane olla.

TALLINN, 30. detsember — Sputnik. Hiljuti üllatas president Kersti Kaljulaid publikut oma uusaastaintervjuuga, kus ta rääkis avalikult riigi vene elanikkonna küsimusest. 

Aleksei Semjonov tunnistas, et on Kaljulaidi sõnavõttude suhtes äärmiselt skeptiline, kui mitte suisa irooniline. Inimõiguslase sõnul on "selle naise peas täielik puder ja kapsad".

"Ühelt poolt mingid natsionalistlikud mõtted ja ideed, mis talle Eestis sisendati, teisalt omamoodi liberaalne õhkkond, kus ta olulise osa oma elust Euroopas veetis. Sellistel nn "tolerantsest keskkonnast" naasnud natsionalistidel on väga sageli mitmesuguseid kognitiivseid dissonantse.

Ta räägib kord üht, teinekord aga hoopis teist juttu," märgib Semjonov. ("Sõna on Vaba" – jõuline seisukohaväljendus presidendi dressipluusil liberaalset, poliitkorrektset ajakirjandust kaitstes ja probleemi täielik ignoreerimine Sputniku tagakiusamisel ajal – Toim.).

Tema sõnul satuvad need klišeed, eelarvamuslikud arusaamad omavahelisse vastuollu, kuid president isegi ei tunneta selle konflikti olemasolu: "Ta ise ei saa arugi, et räägib täpselt vastupidiseid asju ja selles ongi dissonants."

"Ühest küljest on Kaljulaidil see, mis pärit lapsepõlvest, tema natsionalistlikust keskkonnast, mis saatis ta Euroopasse, teiselt poolt euroopalikud motiivid, ja kolmandaks, mingid pragmaatilised katsed läheneda venelaste küsimuse lahendusele, suhetele Venemaa endaga, milles ta samuti tugev ei ole," loetles Semjonov.

Seetõttu ei näegi inimõiguslane siin mingeid suundumusi. 

"See on lihtsalt veel üks sümptom, et tal puudub selge maailmapilt, küll on aga erinevad arvamused, mida ta aeg-ajalt kuuldavale toob," lõpetas Eesti Inimõiguste teabe keskuse direktor Aleksei Semjonov. 

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, rääkis Kersti Kaljulaid uusaastaintervjuus, kuidas kord pärast koolisaabumist tema väike poeg küsis: "Ema, miks on Eestis halb olla venelane?"

Kaljulaid ütles, et just siis sai ta ootamatult aru, et on mõne Eesti inimese mõtteviisi lihtsalt omaks võtnud: nad leiavad, et kui sa oled venelane, on see halb.

"Minu laps oli multikultuursest kogukonnast Eestisse tulles kui puhas leht ja selline küsimus tekkis temas umbes kaks kuu möödudes.

Nii et kuskil on see peidus. Ja see tähendab, et me peaksime sellest rääkima," tunnistas Eesti riigipea.

Tema arvates on mõne eestlase negatiivne suhtumine venelastesse muutunud omamoodi kättemaksuks Nõukogude mineviku eest.

Lugege lisaks:

Tagid:
venelased, Kersti Kaljulaid, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Samal teemal
Eesti president sõitis Vatikani Rooma paavsti juurde