Venemaa ja Hiina lipud, illustreeriv foto

Saksa politoloog: lääs ise surus Venemaa "ohtlikku" liitu Hiinaga

46
(Uuendatud 17:14 13.09.2019)
Lääs ei lase Venemaad Euroopasse, sundides teda seeläbi Hiinaga tehtava koostöö kaudu oma positsiooni Aasias tugevdama. Selle tulemusel saavad eurooplased nõrgeneva Euroopa ja tugeva liidu Euraasias, väidab Saksamaa politoloog ja publitsist Alexander Rahr.

TALLINN, 13. september — Sputnik. Kuna Euroopas luuakse takistusi täiemahuliseks koostööks Venemaa Föderatsiooniga, teeb viimane panuse Hiinale. Hiinlased, usub Alexander Rar, tugevdavad järk-järgult oma positsioone Siberis, Kaug-Idas ja Kaspia piirkonnas. Aja jooksul jõuab kahe suurima riigi koostöö ka sõjandusvaldkonda, on politoloog kindel.

Tema sõnul peeti mõni aasta tagasi sellist sündmuste arengut täiesti ebatõenäoliseks, kuid tänapäeval hakkavad mõned lääne tarkpead niisuguse stsenaariumi tõenäosust mõistma.

Александр Рар
© Sputnik / Mikhail Voskresensky
Saksamaa politoloog ja publitsist Alexander Rahr

Rahr märkis, et Saksamaal ei tunnetata veel Euroopa süngeid väljavaateid, kuid USA-s ja Prantsusmaal üritavad mõned poliitikud juba välja arvutada, kui "kasulik" võib Hiina rolli tugevnemine ja riigi koostöö Venemaaga Euroopale olla.

Algselt spekuleeriti, et Hiina "neelab" Venemaa järk-järgult alla. Ent nüüdseks on selge, et Venemaa ei kao kuhugi ja tema mõjujõud ainult kasvab.

Politoloog usub, et järgmise 20 aasta jooksul on oodata selleteemaliste arvamusavalduste ja ideede tulva.

Kõige tõenäolisemalt saabub aeg, mil Venemaa mängib Aasias ülisuurt rolli, seal luuakse oma julgeolekusüsteem ja Euraasia Liit muutub praegusest oluliselt suuremaks ja tugevamaks.

Lugege lisaks:

46
Tagid:
poliitika, majandus, USA, Euroopa, Lääs, Venemaa, Hiina
Samal teemal
Venemaa ja Hiina satelliitnavigatsioonisüsteemid ühildatakse
USA liitlased tulevad Venemaa ja Hiina poolele üle
SKO riikide tippkohtumine Venemaa ja Hiina osalusel lõppes positiivselt
Läänemerel algasid Hiina ja Venemaa ühised õppused
NYT: Hiina ja Venemaa kuulasid pealt Trumpi telefonikõnesid
"Nähtamatud tapjad": Hiina meedia hindas Venemaa elektronvõitlussüsteeme
Macron tunnistas, et lääneriikide ülemvõim on lõppemas