Eesti esindaja Euroopa Komisjoni uues koosseisus, valitseva Keskerakonna endine minister Kadri Simson

Brüssel usaldas kogu Euroopa Liidu energeetika juhthoova Eesti hoolde

52
(Uuendatud 09:35 11.09.2019)
Rängad probleemid omaenese energiamajanduses ja keerulised suhted Euroopa energiaressursside peamise tarnija – Venemaaga – ei takistanud Eestil pälvimast Euroopa Komisjoni energiavoliniku portfelli.

TALLINN, 11. september — Sputnik, Aleksei Toom. Eesti esindaja Euroopa Komisjoni uues koosseisus, valitseva Keskerakonna endine minister Kadri Simson sai Euroopa Liidu energiavoliniku portfelli.

Euroopa Komisjoni vastvalitud president Ursula von der Leyen tegi 10. septembril teatavaks oma otsuse liidu liikmesriikide esindajate vahelisest kohustuste jaotusest liidu tulevases "valitsuses".

Vastupidi ootustele ja ennustustele sai Eesti eurovolinik Kadri Simson siiski Euroopa Liidu endale "energiaministri portfelli", ehkki eeldati, et seda Euroopa liidule võtmetähtsusega valdkonda hakkab kureerima mõne muu riigi esindaja.

Esitledes oma volinikke, kel tuleb enne 1. novembril ametisse astumist pälvida veel heakskiit Euroopa Parlamendis, ütles von der Leyen esmajoones, et ta sooviks näha "kaasaegset ja paindlikku" meeskonda, kes on orienteeritud Euroopa majanduse rohelisemaks muutmisele, Euroopa Liidu rahvusvahelise rolli kasvatamisele ning meelestatud "kõige hea" poolt ja "kõige halva" vastu.

Урсула фон дер Ляйен
© AP Photo / Markus Schreiber
Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen

Mis puudutab tulevase meeskonna töökorraldust, siis suurendas von der Leyen asepresidentide arvu kaheksani ja kinnitas ametisse kolm juhtivat asepresidenti. Muudatused said tehtud volinike ametiülesandeid käsitlevais ametijuhendites ja nagu paljud pressikonverentsil osalenud ajakirjanikud sedastasid, paistab neist mõnede vastutusvaldkond esialgu veel üsna udusena.

Artiklit tervikuna saate lugeda portaali venekeelsest osast.

Loe lisaks: 

52
Tagid:
Euroopa Komisjon, Kadri Simson, Ursula von der Leyen
Samal teemal
Eesti võib loobuda oma eurovolinikust Brüsselis
Eurovolinik Maroš Šefčovič arutab Moskvas Eesti energeetika tulevikku
EL õpetab Venemaale "hruštšovkade" renoveerimist: kas Eestist saab eeskuju