Süüriasse suunduvad Türgi väed

Türgi sõjaväelased tungisid Süüriasse ja hõivasid järjekordse linna

174
(Uuendatud 13:58 19.08.2019)
Süüria välisministeerium teatas, et Türgi soomukid rikkusid kahe riigi vahelist piiri ja sisenesid Saraqibi linna.

TALLINN, 19. august — Sputnik. Riiklik telekanal Syria TV<https://www.syria.tv/> täpsustab, et praegu liigub sõjatehnika Idlibi provintsi Khan Shaykhuni linna poole, mille eest peab praegu lahinguid Bashar al-Assadi armee.

Varem on RIA Novosti allikas teatanud, et Süüria valitsusväed on hõivanud Khan Shaykhuni loodeservas asuva kontrollpunkti ja mässuliste kontrolli all olev linn on ümber piiratud.

Olukord Idlibi provintsis

Idlibi provints on jäänud terroristide viimaseks kantsiks Süürias. Lisaks relvastatud opositsioonile baseerub seal Jabhat al-Nusra.*

Hiljuti toimusid Kasahstani pealinnas Nur-Sultanis läbirääkimised pingete lõdvendamiseks regioonis ja 2. augustil jõustus Idlibis "relvarahu".

Araabia vabariigi relvajõudude ülemjuhatus teatas, et peatab lahingutegevuse tingimusel, et Türgi täidab "Sotši lepinguga" endale võetud kohustusi.

5. augustil alustas al-Assadi armee uuesti operatsiooni tingimuste mittetäitmise tõttu: bandiitide rühmitised kasutasid vaikuse ära ja tegid katseid rünnata Süüria valitsusvägede positsioone Hama provintsi põhjaosas ning avasid korduvalt tule asulate pihta.

* Venemaal keelatud terroriorganisatsioon

Loe lisaks:

174
Tagid:
okupatsioon, terroristide toetamine, terroristid, Idlib, Türgi, Süüria
Teema:
Türgi sõda kurdide vastu (30)
Samal teemal
Süüria süüdistab USA-d Rukbani laagri vanglaks muutmises